Instagramový účet Jasmine Mathias na první pohled vypadá vlastně trochu strašidelně. Tolik nerozpracovaných barev na obličeji nepůsobí zrovna lákavě nebo inspirativně. Když ale Jasmine ve svých videích všechny odstíny propojí a správně zapracuje do své tváře, rázem se promění v nádhernou, o 20 kg lehčí ženu. Skvěle se jí podařilo zamaskovat dvojitou bradu, zvýraznit lícní kosti a celkově vytvořit štíhlejší a atraktivnější obličej. Ohromující výsledky a proměny jí přivedly už přes 82 tisíc sledujících, což se vůbec nedivíme.

Body positivity

U Jasmine na profilu uvidíte nejen názorné ukázky líčení, ale i umělecké maskování, ze kterého se tají dech. Nebojí se třpytek, výrazných neonových barev ani všemožných nových technik, které jsou samozřejmě v běžném životě nepoužitelné, ale jako kreativní vyjádření na sítích má rozhodně své místo. Kromě toho se věnuje i pozitivnímu vztahu ke svému tělu. Jasmininy tělesné proporce nepatří mezi nejmenší, ale to nemění nic na tom, že se snaží mít své tělo a samu sebe ráda, což podporujeme. Každá jsme jiná, nacházíme se v různých životních fázích, tak se pojďme místo souzení podpořit!

Hra světla

Vytvarovat svůj obličej můžete i vy díky contouringu. I když teď frčí maximální přirozenost, lesklá a šťavnatá pleť, i vy si můžete pomoci. Díky několika odstínům konturovacích produktů, což může být obyčejný korektor a make-up, lze zakrýt své nedokonalosti a naopak zvýraznit přednosti. Vše je o hře světla, odlesků a správných tónů. Můžete se inspirovat i u Jasmine, akorát zkrátka použijte menší množství produktů. Instagram, kamera a správné osvětlení toho totiž snesou víc než běžný život v kanceláři či nákup a vy určitě nechcete působit jako byste měla místo obličeje masku.

Postupujte takto:

 1. Začněte s přípravou
  Hydratujte pleť a nebojte se použít i primer, který zajistí delší výdrž make-upu.
 2. Vyberte si správné odstíny
  Potřebujete tmavší odstín, kterým vytvoříte stíny, a světlejší odstín pro zvýraznění. Tmavší odstín by měl být o dva až tři odstíny tmavší než váš běžný make-up, světlý o dva až tři odstíny světlejší.
 3. Aplikace tmavšího odstínu
  Držte se všeobecného pravidla: tmavý odstín potlačuje, světlý zvýrazňuje. Proto si tmavší tón naneste pod lícní kosti. Začněte od uší směrem k ústům, ale nejeďte dál než k vnějším koutkům očí. Tmavší odstín naneste také na strany nosu, pod čelistní linii a podél vlasové linie na stranách čela, abyste opticky zmenšili čelo.
 4. Aplikace světlejšího odstínu
  Světlejší odstín aplikujte na střed čela a podél nosního hřbetu, dále pak pod oči ve tvaru trojúhelníku směrem k lícním kostem – opticky tak rozjasníte oblast očí.
 5. Rozmazání
  Nejdůležitější část: perfektní zpracování, propojení barev a rozmazání do ztracena pro co nejpřirozenější efekt. Důkladně tedy rozmažte všechny hranice mezi tmavými a světlými oblastmi. Můžete použít make-up houbičku, štětec nebo i prsty.
 6. Finální úpravy
  Na závěr přidejte trochu rozjasňovače na vrcholy lícních kostí a pod obočí.

Jasmine a spousta dalších influencerek tak inspirují k experimentování a ukazují tak, že make-up je zkrátka určitá forma umění a sebevyjádření. Můžete si tak vytvořit úplně jinou identitu nebo zdůraznit svou přirozenou krásu, záleží jen na vás. Každopádně platí, že i díky make-upu můžete získat větší sebevědomí a pocit krásy.

Zdroj: Glanc.cz, wildflower.jasmine

Související články