V dnešní době, kdy je na dokonalost kladen větší důraz než kdy dříve, se dá snadno propadnout dojmu, že jen perfektní hladká pleť bez poskvrnky, je tou jedinou nejkrásnější variantou. Avšak skutečná krása spočívá v autenticitě a odvaze být sama sebou. Pokud jsou pihy přirozenou součástí vaší pleti, pak by měly být zdrojem hrdosti, nikoliv něčeho, co je třeba maskovat. I mnoho slavných žen a modelek se rozhodlo pihy přijmout jako svoji přednost. Emma Watson, Meghan Markle nebo Bella Hadid – všechny tyto úspěšné ženy ukazují svou přirozenou pleť, protože i díky ní se odlišují od ostatních. Na sociálních sítích koluje také spoustu triků, jak si pihy uměle vytvořit, pokud je nemáte. Věděla jste, že k tomu můžete použít samoopalovací krém, tužku na obočí, nahnědlou tužku na rty nebo brokolici?

Nemáte pihy? Domalujte si je

Pokud toužíte po pihách, ale příroda vás jimi neobdařila, můžete si je snadno vytvořit sami. Když se totiž dobře "dokreslí", mohou příjemně narušit jednolitost obličeje neutralizovaného podkladovým krémem a prolomit efekt dokonalosti tak, že nakonec působí svěže. K tomu budete potřebovat pouze jemnou hnědou tužku na obočí nebo speciální fix na pihy, který je dnes již běžně dostupný v obchodech s kosmetikou. Nejprve připravte pleť lehkým nánosem BB krému nebo tónovacího séra, aby byla pokožka sjednocená a hydratovaná. Poté jemně tečkujte tužkou nebo fixem na místa, kde si pihy přejete mít – nejčastěji na nos, tváře a nad horní ret. Pro přirozenější vzhled kombinujte velikosti a intenzitu jednotlivých teček. Nakonec můžete pihy jemně přepudrovat transparentním pudrem, aby se zafixovaly a vypadaly ještě přirozeněji. A pokud jste se do pih zamilovali natolik, že byste je měli rádi na obličeji trvale, můžete si je nechat i vytetovat. Dejte si ale práci s důkladným průzkumem práce jednotlivých tatérů, abyste pak nelitovali.

Použijte samoopalovací krém

Chcete-li trvanlivější efekt, můžete si vytvořit falešné pihy pomocí samoopalovacího krému. Použijte pinetku nebo malý štětec na líčení a naneste krém na obličej, zaměřte se hlavně na nos a tváře. Opět střídejte velikosti a rozestupy jednotlivých teček, abyste docílili co nejpřirozenějšího vzhledu. Tato metoda zajistí, že vaše pihy vydrží delší dobu a budou působit realisticky, aniž byste je museli každý den znovu nanášet.

Bizarní brokolicový trend opravdu funguje

Krásná modelka Marine El Himer zveřejnila video, ve kterém svou pleť krášlí speciálním způsobem, který ovládl Instagram i Tiktok. Jak to udělala? Z brokolice utrhla jednu malou růžičku a na ni rovnoměrně nanesla konturovací produkt v tužce. Použít ale můžete cokoliv krémového, co má o pár odstínů tmavší barvu než vaše přirozená pleť. Poslouží vám tak skvěle krémové oční stíny, konturovací paletky, tmavé korektory nebo bronzery. Růžičku potom jemně obtiskněte na různá místa po obličeji, kde se obvykle pihy přirozeně tvoří. A máte to!

Pokud se od přírody řadíte mezi pihovaté ženy, nezapomeňte, že vaše pokožka vyžaduje speciální péči, zejména ochranu před sluncem. UV záření může pihy zvýraznit a zvýšit jejich počet, což pro někoho může být žádoucí, ale pro jiného ne. Vždy používejte kvalitní opalovací krém s vysokým faktorem a hydratační přípravky, aby vaše pleť byla zdravá a zářivá. Pravidelná péče udrží pihy ve skvělé kondici, ale také pomůže předejít předčasnému stárnutí pleti.

Nechte je vyčnívat!

Pokud se přesto rozhodnete pihy skrýt, pamatujte, že by to mělo být vaše rozhodnutí, nikoliv tlak okolí. Make-up je skvělý nástroj, který může podtrhnout vaši přirozenou krásu, nikoliv ji potlačit. Lehké BB krémy a tónovací séra mohou sjednotit pleť, aniž by pihy zcela zakryly. Experimentujte s různými texturami a odstíny, abyste našla ten nejlepší způsob, jak zvýraznit své přednosti a přitom se cítit pohodlně.

Existují i různé kosmetické procedury, které slibují odstranění nebo zesvětlení pih. Přesto je důležité si uvědomit, že každý zásah do pokožky nese svá rizika. Než se rozhodnete pro jakoukoli proceduru, důkladně si prozkoumejte její účinky a konzultujte ji s odborníkem. Pihy jsou totiž nejen estetickou záležitostí, ale také znakem zdraví a vitality. Dovolte si proto být sama sebou a milujte každou část svého já. I vaše pihy jsou nádherným detailem, který učiní z vaší tváře nezaměnitelnou. Nechte je proto zářit a ukažte světu, že skutečná krása není v dokonalosti, ale v autentičnosti.

Zdroj: iGlanc.cz, Byrdie.com, Allure.com

Související články