Spousta lidí si neumí namalovat linku. Já třeba jo, ale je to jen díky tomu, že si je maluju každý den už od střední. A pamatuju si ty začátky. Párkrát mi ujel autobus do školy, protože jsem linkama strávila před zrcadlem klidně i pětadvacet minut. Škoda, že jsem už tehdy neznala tyhle ”hacky” z videa, protože bych si aspoň nemusela vymýšlet, proč jdu zase pozdě.

Druhy očních linek

Není linka jako linka. V základu ji můžete namalovat klasickou tužkou, ale nás tentokrát zajímají hlavně tekuté linky, gelovky a linky ve fixu.

TIP: Mně osobně nejvíc vyhovují tekuté linky s měkkým aplikátorem. Fix je na mě tvrdý a při líčení mi jakoby tahá víčko, tudíž nedosáhnu perfektního tvaru.

Základ pro delší výdrž

Pokud chcete a potřebujete, aby vám linka vydržela celý den bez toho, aniž by se obtiskala a rozmazala, musíte ji zafixovat tak, že kůži pod ní minimálně zapudrujete, kombinace make up a pudr je ale jistota. Bez nich si koledujete, že jakmile se víčka byť jen trochu zapotí a zamastí, budete mít linky doslova všude.

Konečně video!

Dokonalé oční linky nikdy nebyly jednodušší. A díky těmto pomůckám navíc budete mít krásné líčení i zuby.

Zdroj: Youtube

1. Dentální pomůcky

Dentální párátko? Každé se může trochu lišit, ale v zásadě máte několik možností, jak tuhle hygienickou pomůcku využít. Můžete vybarvit špičku a pak jenom táhnout v prodloužené linii. Nebo, a co je ještě jednodušší, potřete linkou část s dentální nití a obtiskněte ve tvaru požadované linky (video 1:50). Poté už jen vybarvit a dokreslit zbytek. Stejným způsobem lze použít i špičatý konec obyčejného dřevěného párátka.

2. Lepicí páska

Jednoduché a ”blbuvzdorné”. Stačí nalepit na oko lepicí pásku. Buď jenom v prodloužení oka a jednoduše tak obtáhnout spodní linii linky, anebo přímo páskou vytvarovat špičku, kterou pouze vybarvíte. Poté možná bude potřeba trochu opravit podkladový make up. Páska je šikovná i na přesnou definici očních stínů.

3. Vytečkujte si to

Normálně si udělejte tečky, které potom spojíte. Pomůže vám to udržet linku tak, jak si přejete. Jednoduché a praktické.

4. Pinetka do vlasů

Lidé jsou v nouzi vynalézaví. Potřebujete pinetku s rozšířeným koncem, ten přiložíte na oko a vybarvíte. Pak stačí linku dotáhnout podél linie řas.

BONUS TIP

Na perfektní linku vám stačí i vidlička. Přesně ta, kterou používáte na těstoviny nebo na salát. Jeden z hrotů nabarvěte a obtiskněte. Jak na to zde.

Zdroj: iGlanc.cz, YouTube, Kristýna Ullrich - redaktorka, která má s líčením zkušenosti

Související články