Přestože její aplikace vypadá jednoduše, skrývá se za ní mnoho tajemství. Objevte šestici překvapivých faktů, které vám pomohou dostat z vaší řasenky maximum a zajistit, že vaše řasy budou vypadat vždy dokonale.

Otírejte kartáček

Málokdo to dělá a pak se diví, že má řasy slepené nebo se na nich vytvoří hrudky, se kterými už potom nelze nic dělat. Proto před samotnou aplikací na řasy otřete přebytečné množství řasenky z kartáčku o okraj tuby nebo kapesník. Tím předejdete slepování a rozmazávání řas. Doporučuje to i vizážista Neil Scibelli. „Přebytečný produkt můžete odstranit hned u otvoru řasenky, takže se v ideálním případě jen vrátí zpět do tuby," říká.

Když zaschne, tak už nevrstvěte

Jednou z nejčastějších chyb při nanášení je nanášení dalších vrstev řasenky na již zaschlé řasy. Tento krok ale vede ke slepení a k nehezkému výsledku v podobě tlustých a slepených chuchvalců. Pokud chcete dosáhnout většího objemu, naneste další vrstvu, dokud je první vrstva ještě mokrá. Po aplikaci se také hodí řasy ještě pročesat čistým kartáčkem, což také pomůže předejít slepení. Pro dosažení přirozeného vzhledu na spodní řasy používejte jen malé množství produktu, které na kartáčku zbylo.

Jak nalíčit řasy

K dosažení rovnoměrně pokrytých řas je důležité se dívat všemi směry během aplikace. Dívání se nahoru pomůže natřít spodní řasy, dolů zase horní. Pokud máte velmi světlé řasy a toužíte po dramatickém černočerném efektu, směřujte svůj pohled dolů a trochu řasenky naneste i na horní stranu řas. Klasickou technikou nanášení řasenky je hýbání kartáčku u kořínků řas. Ale kromě toho byste měli hůlkou řasenky otáčet i vertikálně, abyste řasy natřeli. "Tak se dostanete až ke kořínkům horních řas," říká vizážistka celebrit Mélanie Inglessis. Doporučuje, abyste řasenku drželi vertikálně a podél kořínků řas prováděli pohyby jako stěrače čelního skla. Stejnou metodou pak natřete i drobné spodní řasy.

Pozor na šmouhy

Šmouhy, které se vytvoří na víčkách, patří mezi nejčastější chyby při líčení s řasenkou a stává se to i těm nejzkušenějším vizážistkám. Jejich odstranění je ale snadné. Pokud se vám řasenka dostane na kůži, hlavně se ji nesnažte otřít hned, protože tak vzniklou šmouhu ještě víc rozmažete. Místo toho použijte malý štěteček na korektor nebo vatovou tyčinku namočenou v micelární vodě a jemně šmouhu odstraňte. Aby se šmouhy vůbec nevytvořily, můžete použít podkladovou bázi pod oční stíny nebo korektor na víčka před nanesením řasenky.

Stop zběsilému pumpování

Tento zlozvyk můžete vidět na sociálních sítích i na veřejných záchodcích téměř neustále a dost možná to děláte i vy. Kartáčkem v tubě pohybujete nahoru a dolů v domnění, že se tak na kartáček dostane víc produktu, ale takovým pumpování docílíte pouze rychlejšímu vysychání produktu, vzniku hrudek a zkrátka tak jen snižujete kvalitu produktu. Místo toho otáčejte pomalu kartáčkem uvnitř tuby, abyste nabrali potřebné množství řasenky bez zbytečného zavádění vzduchu. Dělejte to ale opravdu až v případě, kdy máte pocit, že vám řasenka dochází.

Včas se jí zbavte!

Jedna studie z roku 2013 publikovaná v časopise International Journal of Cosmetic Science zjistila, že téměř 98 % účastníků průzkumu používá řasenku ještě dlouho po uplynutí data spotřeby. Stejná studie uvádí, že 79 % testovaných vzorků prošlé řasenky obsahovalo bakterie potenciálně způsobující infekce a další oční onemocnění. Řasenku byste tedy měli vyměňovat každé tři až šest měsíců. Pokud si nejste jisti, jak dlouho řasenku používáte, důvěřujte svému nosu – jakmile cítíte změnu v její vůni, je čas na novou.

Zdroj: iGlanc.cz, Self.com, Bustle.com

Související články