Proč ne, Picasso měl koneckonců také své modré období, a stejně jako on tehdy ke své tvorbě sahal po modrých odstínech, lidská tvář se stala plátnem pro modré období kosmetických produktů. Ještě před pár měsíci to byl trend Clean Girl Aesthetic, který byl minimalistický, zdánlivě nenáročný a jeho cílem bylo zdůraznit přirozenou krásu nositelky. Perfektní pleť však čím dál více začaly prozařovat prvky modré.

Je v tom psychologie

Podle Pantone je klasická modrá vtištěna do naší mysli jako barva odpočinková, která nám přináší pocit klidu a míru. Modrá je barvou vody, a tudíž i barvou života, a tak se letos pomaličku vkradla do naší beauty rutiny. Divíte se? Po těch několika hektických posledních letech. Navíc v době, kdy je život stále rychlejší, náročnější, vše kolem nás podněcuje úzkost a neklid, takže kontrast je pro nás důležitý. Pohled na pastelově modrou je vyloženě úleva pro věčně bdící mysl. Největší pozornosti se bude těšit odstín Baby Blue, který už loni ve velkém proniknul do světa módy, a tyrkysová.

Zdroj: Youtube

Modrá je zpět, už zase!

Jako by to bylo dneska, pamatuju si éru modrých očních stínů, která na mě v devadesátkách vykukovala z dívčích časopisů. A ještě předtím byl tento prvek odrazem let šedesátých. Vrátil se v plné parádě, odvážnější než kdy dřív a co je na tom nejlepší? Že si najde cestu ke všem odstínům pleti. Ať už jako ”modrý glam make-up” nebo ”prostě modrá”. Loni vám nemohla ujít modrá řasenka, tu považujme za takovou předzvěst toho, co přišlo nyní.

Modrá sice není barvou roku jako ”peach fuzz”, ale zato dává větší prostor kreativitě a sebevyjádření. Modré stíny můžete kombinovat, s hnědou nebo zlatou. Vyberte si hlavně takový odstín, jaký ladí k vaší osobě. Bleděmodrá je víc o plynulosti, tyrkysová je váš energetický spojenec, je jako nová uniforma generace Z. Možná konečně najdete odvahu říct nahlas to, čeho se už dlouho bojíte.

Modrý make-up

Nemusíte do modré hned skočit po hlavě. Vizážistka celebrit Jeanine Lobell doporučuje začít nejprve s vnitřními koutky oka. „Pomocí malého štětce nebo malíčku lehce naneste stíny ve tvaru písmene C na horní a dolní část oka a obkreslete vnitřní koutek oka," říká. Stíny buď rozmažte do ztracena, anebo je udělejte ostřejší, abyste dosáhli grafičtějšího vzhledu. Můžete na oko nanést klidně i modrou linku a vykouzlit si kočičí oči.

Modré nehty

Modrá jakožto nejoblíbenější barva na světě nepronikla jen do kosmetických paletek, ale i do dalších oblastí, jako například nehty. Oblečte je do modré, pokaždé, když se na ně podíváte, naplní vás účinek těchto barev příjemným pocitem. Manikúra jako terapie! A co víc, modrá barva zlepšuje soustředění (tvrdí to mnohé studie), nakonec tak možná zlepšíte svůj pracovní výkon. Je to také barva důvěry a spolehlivosti, proto si banky často vybírají za svou firemní barvu právě modrou.

Modré vlasy

Na modré vlasy si troufne málokdo a také si je málokdo může dovolit, protože by na něj v zaměstnání koukali skrz prsty. Ale to nevadí, je mnoho způsobů, jak modrou začlenit do vlasů, například jen skrze modré, sotva nápadné pramínky. Odvážnější mohou vyzkoušet smývatelnou modrou masku na vlasy, paruku, a když ani to ne, pořád existuje spoustu vlasových doplňků. Modrý šátek, látková gumička, klobouk. Takhle se vlasovým experimentům šikovně vyhnete, ale zároveň se necháte pohltit modrou vlnou.

Zdroj: iGlanc.cz, Bustle

Související články