Pleť vyčistěte

Před nanesením make-upu je důležité, aby byla pleť dobře vyčištěná a hydratovaná. Použijte jemný čisticí gel a lehký hydratační krém – tentokrát se vyhýbejte olejovým složkám. Tento krok zajistí, že make-up bude lépe držet a nevytvoří se na pleti nežádoucí mastný film. Jen tak vytvoříte dobrý základ pro to, aby make-up držel, dobře přilnul a také delší dobu vydržel.

Použijte primer

Primer pomáhá make-upu se lépe spojit s pletí, minimalizuje póry a tím pádem krásně vyhladí její povrch. Pokud nejste fanynkou aktuálního trendu lesknoucí se pleti, volte matující primer, který pomáhá lesk kontrolovat a zajišťuje dlouhotrvající výdrž.

Volte lehčí make-up

Ať už bude výrobce psát na obaly svých produktů cokoliv o výdrži 24 hodin a výš, nevěřte jim. V letních měsících zkrátka platí jiná pravidla a fyzikálním jevům nezabráníte. V teple se vše trochu roztéká, včetně toho nejspolehlivějšího a nejprecizněji zafixovaného make-upu. Proto se s tím smiřte a raději sáhněte po lehkém BB nebo CC krému, které poskytují krytí, aniž by zatěžovaly pleť a přizná její přirozené vlastnosti. Tón pleti vyrovná, sjednotí, ale zároveň vytvoří působivý finish, který se netváří, jako by vaše pleť byla vyrobena z umělého materiálu. Skvěle bude fungovat i lehký make-up, který nezabrání pleti v dýchání a minimalizuje riziko roztečení.

„Většina z nás si v létě ráda dopřeje lehký podkladový make-up, aby vyrovnala pleť, ale pokud není správně nanesen, sklouzne z obličeje a nakonec vypadá jako olejová skvrna," říká losangeleská vizážistka Monika Blunder. Abyste se vyhnuli stékání make-upu, rozleštěte tónovaný hydratační krém do pleti syntetickým leštícím kabuki štětcem. „Tato technika pomáhá podkladové bázi vydržet mnohem déle a zabraňuje jejímu mastnému vzhledu," říká.

Voděodolné a tekuté zbraně

Ve velkých horkách klidně vsaďte na voděodolné produkty, které jsou vymyšlené tak, aby prostě vydržely víc. A tak se na ně můžete spolehnout při procházce po rozpálených ulicích, ale i při sportu či u vody. Na pleti budou také daleko lépe vypadat tekuté produkty, jako tekuté korektory, rozjasňovače či tvářenky. "Pokud chcete svůj obličej pozvednout a dodat mu moderní look, na tekutou tvářenku použijte štětec a protáhněte ji až ke spánkům k linii vlasů", doporučuje make-up artista Shayn Kish.

Použijte fixační sprej

Aby váš make-up vydržel o něco víc, použijte fixační sprej. Tento produkt zafixuje všechny vrstvy make-upu. Aplikujte ho na závěr líčení a nechte zaschnout. Vybrat si můžete z několika efektů. K dostání jsou samozřejmě i ty slibující zmatňující efekt, ale jak dlouho myslíte, že vám pod horkými paprsky slunce vydrží? V létě se proto nebojte jemných třpytek, extra porce hydratace nebo přiznaného lehce oroseného vzhledu – je to trendy a k létu svěží lesknoucí se tvář patří.

Pravidelné korekce

Pokud se zkrátka nechcete smířit s tím, že se budete potit a na vaší pleti se to samozřejmě projeví, první pomocí pro vás mohou být matující papírky, které dokážou rychle absorbovat přebytečný olej, aniž by narušily váš make-up. Regulovat lesk tak můžete celkem snadno, rychle a kdekoliv, pokud si je nezapomenete dát do kabelky.

Vyhněte se přehnanému líčení

Méně je v létě více. V letních měsících se snažte vyhnout přehnaným vrstvám a používejte jen to nejnutnější. Lehký a přirozený make-up vypadá nejen svěže, ale také se lépe udržuje.

Ochrana proti UV záření

A to nejdůležitější nakonec: Nikdy nezapomínejte na ochranu proti slunci. Používejte tónovaný krém, BB krém či CC krém s SPF, ale nejlepší samozřejmě bude, pokud nanesete samostatný pleťový krém s SPF hned na začátku péče, tedy po hydratačním krému – jen tak nanesete dostatečné množství ochranného produktu. Opět připomínáme, že UV záření může poškozovat pleť a způsobovat její předčasné stárnutí. Pokud jste venku, SPF byste měla „oživit“ každé dvě hodiny! To může být obtížné, že? Sabina Wizemannová, hlavní chemička GH Beauty Lab, sdílí jednoduchý trik, který se naučila od vizážistky Eriky Whalenové. Tento trik zahrnuje použití prázdného kompaktního pouzdra na make-up.

Postup:

  1. Vyčistěte starý kompakt: K důkladnému vyčištění starého kompaktu použijte prostředek na mytí nádobí. Vyčistěte jak krémový make-up, tak jeho aplikační polšářek. Po vyčištění nechte vše dobře uschnout.
  2. Naplňte ho opalovacím krémem: Namočte čistý polštářek vaším oblíbeným opalovacím krémem na obličej a vložte ho zpět do vyčištěného kompaktu.
  3. Opalovacího krém aplikujte: Kdykoli budete potřebovat opětovně nanést opalovací krém, jednoduše namočte houbičkový aplikátor nebo třeba navlhčenou odličovací houbičku do polštářku v kompaktu a opatrně vklepejte krém na obličej.

Zdroj: iGlanc.cz, Goodhousekeeping.com, Refinery29.com, Allure.com

Související články