Čím více jste měli výraznější make-up, tím jste byli zajímavější. Alespoň tak tomu bylo v minulosti, kdy byla trendem silná vrstva make-upu, která neprůstřelně zakryla veškeré nedostatky a vytvořila bezchybný výsledný dojem. Velmi populární byly i výrazně nalíčené řasy a rty. V poslední době dává však čím dál více žen přednost střídmějšímu líčení, velký důraz se klade především na zdravou pleť, kvalitní skincare rutinu a absolutním hitem se stávají BB krémy.

Zdroj: Youtube

BB krémy nezatěžují tolik pleť

Není nic špatného na tom si čas od času udělat opravdu výrazné líčení, kterým oslníte své okolí. Nicméně pokud si každé ráno nanášíte na obličej pořádnou vrstvu hutného make-upu, kterou ještě vydatně přepudrujete, svou pleť spíše zatěžujete. I z toho důvodu tak mnoho žen dává v poslední době přednost lehčím BB krémům. Obzvlášť pak v létě, kdy se hodně potíme, je kvalitní BB krém ideální volbou. BB krémy mají za úkol pleť tónovat a hydratovat. Ty kvalitnější také obsahují UV filtry a chrání tak před nežádoucím slunečním zářením. Jiné zase působí proti předčasnému stárnutí. I díky tomu, že jsou BB krémy multifunkční a jejich používání vám mimo jiné ušetří čas a vlastně i peněženku, si je mnoho žen oblíbilo a zanevřelo na každodenní používání hutného make-upu. Podle některých zahraničních webů lze také BB krém kombinovat s make-upem. Pokud tedy přes den chcete mít decentnější líčení, použijete BB krém. Jestli vás ale večer čeká důležitá akce, můžete na BB krém nanést svůj oblíbený make-up. BB krém v takovém případě sehraje roli podkladové báze.

Související články

Minimalismus v hlavní roli

Jak už bylo výše zmíněno, v poslední době se čím dál více ustupuje od výrazného make-upu a na vzestupu je minimalistické líčení, které dává vyniknout přirozené kráse. „Minimalistický make-up pro mě znamená používat méně produktů chytřejším způsobem, abyste dosáhli většího efektu,“ nechal se v minulosti slyšet pro web uznávaný vizážista Jason Hoffman. Kromě BB krémů lze v tomto směru využít například krémové tvářenky, které lze použít například i místo očních stínů. Obočí by mělo být zvýrazněné, avšak mělo by být přirozeně tvarované. Řasy by měly být prodloužené, nicméně si dávejte pozor, aby nebyly slepené. Co se týče rtů, tak momentálně jsou trendem meruňkové a cihlové odstíny.

Související články

Základem je kvalitní skincare

Ovšem není to jen o tom, jakou používáte dekorativní kosmetiku. Absolutním základem je kvalitní skincare rutina, díky které bude vaše pleť zdravá, jemná, čistá a hydratovaná. „Dobře ošetřená pleť bude krásná a hydratovaná, díky čemuž nebudete muset při líčení používat tolik produktů,“ myslí si Hoffman. Svou skincare rutinu byste měli přizpůsobit potřebám vaší pleti a pokud si nejste jistí, jaké produkty jsou pro vás vhodné, měli byste jejich výběr konzultovat s odborníkem. Avšak obecně se doporučuje každodenní čistění a hydratování pleti. Zapomínat byste ale neměli ani na dostatečný pitný režim.

Zdroj: iGlanc.cz, Vinmec

Související články