Stačí málo, aby nám správné nalíčení pozvedlo obličej, ubralo roky a celé nás rozzářilo. Musíte ale vědět, jak na to. Chyb, které můžou ženy při malování udělat, není málo a ve výsledku může špatně nalíčená tvář vypadat hůř než ta úplně bez make-upu. Zkušená vizážistka Lica Arabadzi je přesvědčená, že hezky se nalíčit zvládnete s pomocí vhodných produktů během pěti minut. Vyzkoušejte její rady a triky!

Sjednocená tvář je základ

Make-up nanášíme na nakrémovanou pleť. Tekutější pomocí prstů, hutnější a krycí ideálně štětcem. Obojí zafixujeme nejlépe  transparentním pudrem. Ideální barevný tón zjistíte tak, že si make-up nanasete na čelistní kost. Po aplikaci by měl s pletí úplně splynout. Příliš světlý odstín bude vypadat nepřirozeně a moc tmavý vám zase přidá roky. Také ho nezapomeňte pečlivě rozetřít u vlasových kontur a směrem od čelistí lehce i na krk, aby tvář nepůsobila jako maska.

Svůdné hebké rty

Rtěnka ke rtům hezky přilne po nalíčení štětečkem, ale i aplikací prsty. Vklepáním hezky splyne s pokožkou. U aplikace výraznější rtěnky nespěchejte, ať je výsledek dokonalý. Nanášejte ji pouze na zdravé rty bez suchých šupinek, jinak finální efekt nebude působit hezky. Konturka na rty není zbytečnost, obzvášť s přibývajícími roky, kdy se nad rtem začnou tvořit vrásky a rtěnka se může rozpíjet, především pokud používáte  tmavší tóny. Nejlepší je mít konturku ve stejném odstínu jako rtěnku. Pokud už suché rty máte a není čas na jejich regeneraci alespoň přes noc pomocí výživného balzámu, výraznou rtěnku raději nechte v taštičce a volte spíš pomádu na rty nebo transparentní lesk.

Kouřovky nejsou pro každého

Máte-li zapadlejší oční víčka, kouřové líčení, jakkoliv se vám zdá sexy, vám spíše ublíží. Doporučuji zaměřit se spíš na řasy, zintenzivnit pohled tužkou aplikovanou přímo mezi horní řasy, nezapomenout na spodní víčka a decentně je orámovat. Nebojte se kleštiček na řasy! Jednoduše a rychle je pozvednou a krásně otevřou celé oko. Tužku na oči volte měkčí a po aplikaci ji rozmažte štětečkem s úzkým hrotem. Nebude se rozmazávat a déle vydrží. Postupujte z vnějšího do vnitřního koutku oka. 

Bronzer a tvářenka

Bronzer patří na přirozenou linii lícních kostí. Je ideální nejen na léto, ale i na zbytek roku, kdy dodá světlé pleti zdravý nádech. Bronzer na líčka nanášejte po troškách. Lepší je několikrát přidat než ho nanést moc a pak ho stírat. Tvářenka neboli zdravíčko patří pouze na „jablíčka“, tedy vrcholky lícních kostí, ne na jejich celou délku. Usmějte se na sebe do zrcadla a jablíčka se vám sama vyrýsují. Vždy je aplikujte do ztracena, ať už vklepáním prsty (krémové), nebo pomocí štětce (krémové i pudrové), ať nepůsobí moc ohraničeně nebo jako podivný pruh. 

Přirozené obočí

Respektujte tvar i odstín obočí, který vám byl dán a nesnažte se kreslit si ho podle předem určených šablon nebo ho příliš ztmavovat či vytrhávat. Nevíte-li, jak na to, zajděte si do takzvaného brow baru, kde pracují profesionálky a všechny triky na úpravu obočí vás tam naučí. Nepřirozeně vytvarované oblouky vám mohou zbytečně přidat roky a výsledný dojem z líčení úplně pokazit.

A tip na závěr? Pro urychlení líčení doporučuji ženám použít na rty i líčka jeden produkt, ideálně takzvaný lip tint, který si můžou vklepat jak do rtů, tak na nanesený make-up jako tvářenku. Nebo zkuste multilíčidlo, které můžete aplikovat nejen na rty a na lícní kosti, ale i na víčka. Tvář tak bude působit barevně sjednoceně a vy navíc ušetříte další líčidla.

Zdroj: iGlanc.cz

Související články