Na perfektně nalíčené krásky koukáme od rána do večera. Tak si nakoupíme všechny ty pěkné produkty za nemalé peníze, nalíčíme se a ejhle! Jak je možné, že nevypadáme stejně? Můžete mít ten nejlepší make-up na světě, ale pravdou zůstává, že když ho neumíte nanést, nikdy vám neudělá dobrou službu.

Nepřipravíte pleť

Podceňujeme přípravu pleti a spoléháme na to, že make-up všechno zachrání. Ale to je omyl. Na suchou pleť se make-up nanáší špatně. Použijte hydratační krém či olej, jemně pleť promasírujte a pak sáhněte po primeru. Některé primery jsou dostatečně hydratační, aby nahradily krém, ale čím sušší pleť, tím víc potřebuje hydratovat a v takovém případě je vždy lepší použít obojí. Navíc krém obsahuje další pečující složky, které vaši pleť vyživí.

Zdroj: Youtube

Primer je od toho, aby sjednotil tón pleti, její strukturu a připravil ji jako čisté plátno k nanesení barvy. Zároveň minimalizuje póry, zabraňuje nežádoucímu lesku a díky němu bude make-up i lépe držet tam, kde má.

Make-up má špatný odstín

Odstín make-upu musí kopírovat váš odstín pleti, jinak budete vypadat směšně a starší, než ve skutečnosti jste. Nepoužívejte ho zbytečně moc a v místech jemných vrásek ještě méně, jinak je zvýrazníte, jak se vám tam potom slije hromada produktu. Ideálně si vezměte dostatečně velké zrcátko a stoupněte si na líčení k oknu na denní světlo.

Jak ho nanášíte?

Pokud používáte houbičku, předem ji namočte a vyždímejte, jinak vsákne celý produkt a výsledek nebude stát za nic. Další chyba, že houbičkou děláte svislé tahy, jak kdybyste malovala zeď. Vy musíte make-up vklepávat a nezastavujte se u linie čelisti. Jděte až na krk. Také v případě, že používáte na nanesení make-upu štětec, jím jakoby vtlačujte produkt, nemáchejte sem a tam. A nikdy nepoužívejte k nanesení make-upu prsty.

Aby korektor nezvýraznil vrásky

Nedávejte ho příliš blízko k oku, jinak se vám za chvíli slije ve vráskách, a i když je možná zatím máte jen nepatrné, takto je nechtěně zvýrazníte. Jak a kam korektor nanést se nejlépe dozvíte ve videu (4:00). Ani v tomto případě produkt ’nenatírejte’, ale zapracujte do pleti.

Pudr pro finiš

Že se na pudrování obličeje nic zkazit nedá? Jestli zase šmrdláte štětcem sem a tam po obličeji, je to špatně. Zaměřte se na určité části a tam - opět pro velký úspěch - štětcem zapracujte pudr do pleti. V místě korektoru můžete pro preciznější provedení použít na zapracování menší štětec. Ale zase si nepudrujte přímo oči, ať tam nemáte další vrstvu, co vám vizuálně přidá roky.

Vcucnout tváře? Naučili vás to špatně

Jak vás všichni učili nanášet kontury? Přece tak, že vcucnete tváře a no a dolík vybarvíte. Zvyk je sice železná košile, ale nedělejte to. Budete vypadat, jako když vám tváře ’odkapávají’ své poslední zbytky mládí. Zejména kdo má úzký obličej, tak vás to opticky ’vycucne’.

Místo toho začněte u linie vlasů a nahmatejte si prohlubeň těsně pod lícní kostí. Tam naneste konturu. A nejděte s ní až pomalu doprostřed obličeje. Zastavte se u vnější linie oka (6:00).

Pokud pokračujete s bronzerem, hlavně si nenabírejte moc produktu, jak kdybyste v paletce vařila lektvar. Stačí jen trochu, těsně nad konturu. Trochu můžete dát i na linii čelisti a krk. Tvářenka nemá svůj název od toho, že ji našmrdláte přes celou tvář. Dejte jen lehce na nejvyšší vrchol tváře, ať máte trochu barvu.

Příliš výrazné obočí

Trend obočí vyškubaného na tenkou linku (snad je pohřbený dost hluboko) vystřídal trend hustého a výrazného obočí. Tak to mnohé z nás berou opravdu z gruntu. Ale vy nechcete mít na obličeji přisáté dvě tlusté černé housenky. Stejně tak nemůžete obočí přesně orámovat. Nikomu přece takhle přirozeně neroste. Následujte svou přirozenou linku a jemně chloupky vykreslete a pročesejte (9:00). Kdo má obočí husté od přírody, tomu stačí jen trocha bezbarvého gelu.

Kukadla jak zrcadla

Chyba první - na celé oko používáte jeden štětec, ať už nanášíte tmavý nebo světlý stín. Jen pomícháte barvy a vznikne jedna velká patlanina. Potom, orámujete oko tmavým stínem v záhybu, celé to všelijak rozmažete a hotovo. Místo toho raději nejdřív začněte bází pod oční stíny, oko sjednotí a stíny vydrží celý den, aniž by se srazily na víčku. Nejčastější chyba v případě linky je ta, že její cíp nakreslíte moc dolů, takže vám opticky padá oko. Jestli máte s linkou problém (to není nic neobvyklého), podívejte se na vychytávky, které vám její nalíčení usnadní.

Řasenku nanášejte tak, ze budete točit štětečkem a zároveň přivírat oko proti ní (13:15). Tak docílíte úplně jiného efektu oproti pár ledabylým tahům. Dávejte si pozor na to, jak je řasenka stará, pak dělá hrudky, drolí se a řasy vypadají zkrátka ohavně.

Rozjasněte se

Věděla jste, že když nanesete rozjasňovač špatně, zvýrazníte tím každý pór, co máte? Dokonce i ty, o kterých jste doposud nevěděla! Rozjasňovač patří lehoučce nad konturu a bronzer. Případně z vnější strany nad obočí, na nos, nad horní ret, ale nikdy ho nedávejte doprostřed čela.

Rtěnka nemá rty odepsat

Hodně žen má krásné rty, ale shodí je tím, že rtěnku nanese pod úroveň svých skutečných rtů. Další častou chybou je ta, že použijeme tmavý odstín na úzké rty, ale díky tomu budete vypadat přísně a staře. Pamatujte si, že nikdo takové rty líbat nechce. Jestli si je neumíte dokreslit větší, raději se držte přirozených odstínů.

Související články

Zdroj: iGlanc.cz, make-up artistka Ali Andreea