Na svoji první krémovou tvářenku si dobře pamatuju. Dostala jsem ji v cestovní verzi jako dárek k nákupu v jedné parfumérii a přiznám se, že jsem zpočátku nevěděla, co s ní. Připadala mi příliš pigmentovaná a měla jsem obavy, že to s ní nebudu umět. Je to už sice hodně dlouho, tehdy jsem ještě dělala jinou práci a o kosmetice toho zas tak moc nevěděla, ale i tak mě to zajímalo. Nedlouho na to jsem měla možnost pozorovat při práci kamarádku vizážistku a ta mě naučila nejen jak s krémovou tvářenkou pracovat, ale poradila mi i barvy, které sluší každé tváři a každému tónu pleti - je to takový ten klasický broskvový odstín, který sedí jak teplému tak studenému podtónu pleti a navíc tvář opticky omlazuje.

Zdroj: Youtube

Začněte zlehka

V případě nanášení krémové tvářenky platí víc než kdy jindy pravidlo ‚méně je více‘. Během let jsem zjistila, že spousta žen má tendenci používat příliš mnoho ‚materiálu‘, ať už jde o oční stíny, pudr, make-up nebo rtěnku. Zkuste mít zkrátka lehkou ruku při ‚nabírání‘. Nemáte-li s krémovou tvářenkou zatím žádné velké zkušenosti, snadněji se vám bude aplikovat pomocí štětce. Volte klasický kulatý určený přímo na tvářenku, takový pak můžete používat i na tu pudrovou. Samozřejmostí je po každé aplikaci štětce vydezinfikovat (stačí postříkat dezinfekčním speciálním sprejem) a jednou za čas dopřát všem vašim kosmetickým štětcům čištění, zvlášť pokud je používáte denně.

Úsměv a jablíčka

Krémová tvářenka se nikdy nenanáší na už napudrovanou pleť, aplikací by se mohla na pudrové vrstvě vysrážet a vznikly by nehezké žmolky. Takže jak je to správně? Po vyčištění pleti naneste hydratační krém a pokud se líčíte ráno, pak ideálně s obsahem SPF. Po pár minutách naneste make-up. Bez tohoto kroku, pokud jde o krémovou tvářenku, se obejdete pouze máte-li perfektní pleť bez pupínků, rozšířených pórů a jiných nedokonalostí. Pak už můžete přistoupit k aplikaci tvářenky. Štětce se zlehka dotkněte produktu, usmějte se na sebe do zrcadla - tím se vám vyrýsují ‚jablíčka‘ - přesně tam patří tvářenka, ať je jakákoliv. Štětcem si jablíčka krouživě ‚poťupávejte‘ a případně jemně produkt přidávejte.

Pozor, nedělejte žádné čáry směrem k uším! Ačkoliv je tento typ líčení stále ještě na ulicích vidět, spíš tváři uškodí - opticky ji deformuje a nevypadá vůbec přirozeně. Nemáte-li štětec, můžete krémovou tvářenku aplikovat i prsty, ale je to o něco složitější - snadno může vzniknout flek, kterého se potom špatně zbavuje. Můžete udělat mezikrok - prsty nanést tvářenku na ruku, na té ji rozpracovat a teprve potom jemně ‚naťupávat‘ produkt na pleť. Nebo použijte na rozpracování make-upovou houbičku, nicméně její nevýhoda je v tom, že ‚spolyká‘ hodně produktu a tvářenka houbičku hodně zabarví.

Aby dlouho vydržela

Na krémové tvářence je skvělé to, že narozdíl od pudrové mnohem déle drží. Díky své konzistenci se pěkně zapracuje do make-upu, splyne díky tomu dobře s pletí a taky vypadá přirozeněji. Podobně se dá pracovat i s krémovým multilíčidlem, které můžete kromě ‚jablíček‘ nanášet i na rty a na oční víčka. Do dnešní doby, kdy je stále aktuálnější udržitelnost a minimalismus, je to naprosto ideální produkt. A pak má multilíčidlo ještě jednu výhodu - celý look je díky němu tón v tónu a líčení působí sjednoceně. Jakmile aplikaci tvářenky dokončíte, ještě ji lehce přepudrujte transparentním pudrem - pokud ho nemáte, použijte i běžný tělový, jen opět dejte pozor na množství - stačí opravdu málo. Během večera, pokud se pleť začne lesknout, můžete pleť buď znovu lehce přepudrovat, nebo si přebytečnou mastnotu odstranit tím, že si na toaletě na pleť přiložíte papírovou utěrku na ruce nebo toaletní papír, jemně přitisknete, tím se mastnota odsaje a pleť opět krásně zmatní.

Zdroj: iGlanc.cz, Monika Grafková - redaktorka s dlouholetou praxí v oboru krása a zdraví

Související články