Příprava očního okolí

Aby vám oční make-up vydržel co nejdéle, nepodceňte přípravu. Chystáte-li se na večer a už na sobě od rána máte stíny, řasenku nebo nebo linky, je lepší se komplet odlíčit a začít nanovo. Po odlíčení použijte ideálně oční krém, nebo nějaký výživnější, který na oční okolí máte vyzkoušený. Nechte ho pár minut vstřebat. Pak aplikujte primer, ke kterému oční make-up krásně přilne a který zajistí maximální výdrž celého nalíčení očí.

Nezapomeňte na korektor a naneste si ho nejen pod oko, ale i na horní víčko až k obočí. Buďte střídmá v množství, ať se vám produkt neslije do linek nebo nezačne žmolkovat. Já osobně zapracovávám oční korektor vždy pomocí prstů, ale můžete použít i houbičku nebo štětec, záleží, co vám nejvíc vyhovuje. Už korektor sám o sobě celé oční okolí hezky projasní, sjednotí, a tím vizuálně zvětší.

Zdroj: Youtube

Stínovací triky

Budete potřebovat světlý oční stín, ten si štětcem nanesete na horní pohyblivé víčko. Matná verze je fajn, ale na slavnostnější vzhled se hodí stíny s leskem nebo jemnými třpytkami. Zda bude stín zlatavý nebo do stříbrna, je na vás, laďte barvu podle outfitu nebo barvy očí - k teplému odstínu očí dobře sedí teplý barevný tón, ke studenému logicky studený. Tmavší odstín použijte na klenbu oka, neboli oční oblouk, zkrátka do míst, kde cítíte nad okem kost.

Vykreslete jemnou linii a kontrolujte její tvar tím, že se na sebe po pár tazích štětcem vždy podíváte s odstupem. Postupně uvidíte, jak se tvar oka mění a také jak se opticky zvětšuje. Dejte si záležet s pečlivým rozetřením stínu, ale neaplikujte ho až k obočí, efekt zvětšení by se ztratil. Těsně pod obočí si naopak můžete nanést buď rozjasňovač, nebo ten samý stín, který jste aplikovali na pohyblivé víčko. 

Kouzla s linkami

Světlá matná tužka dokáže oko krásně otevřít, pokud ji nanesete do vnitřní spodní linky. Naopak tmavá linka oko zmenšuje. A co klasické tekuté černé linky? Nemáte-li s nimi zkušenosti, moc neexperimentujte, nebo si zkuste jejich aplikaci předem a ne až v den, kdy chcete perfektní výsledek. Linkování chce pevnou ruku a trochu zkušenosti. Pomoct vám může klasická pevná černá tužka, ne tekutý liner, s tím se nezkušeným hůře pracuje. Měkkou tužkou si udělejte linku těsně nad řasami s tím, že ve vnitřním koutku bude tenčí a ve vnějším širší - tím se opticky oko pozvedne a zvětší.

Oči také pomocí linky můžete protáhnout do stran a opět jim vizuálně trochu přidat na objemu. Udělejte to tak, že po nalíčení řas protáhnete linku v tom směru, kam ukazuje poslední vnější řasa. Tím dosáhnete žádaného vzhledu ve stylu cat eyes. V každém případě se vyvarujte orámování očí nebo spojování horní linky se spodní, oči by to viditelně zmenšilo. 

Sázka na řasy

Poslední trik, jak vytunit oči a vykouzlit si o velikost větší pohled, je aplikace umělých řas. Kdy jindy je vyzkoušet než při sváteční příležitosti? Rozhodně se toho nebojte. Dnes je nabídka umělých řas hodně široká a i jejich aplikace je uživatelsky bezproblémová. Výhodou je, že si jejich délku můžete i upravit pomocí ostrých nůžek, abyste neměla pocit, že máte na očích dva kartáče. Vybrat si můžete méně či více husté, s různými ozdobami (perličky, kamínky) nebo bez, záleží na vás a na na vašem vkusu.

Chcete-li umělé řasy zkusit a půjdete do nich poprvé, nenechte to na poslední chvíli, ať nejste ve stresu a vyzkoušejte si aplikaci předem. Řasy se dají používat opakovaně a pořád budou dobře držet.

Zdroj: iGlanc.cz, Monika Grafková - redaktorka s dlouholetou praxí v oblasti zdraví a krása

Související články