Bez odličování to prostě nejde

Pokud teď protáčíte oči, chápu vás. Mě samotné za mlada šlo odličování na nervy, nesnášela jsem to. Prostě si umyju obličej a jdu, ne? Naštěstí jsem celkem brzy pochopila, že i ten sebelepší krém nebude fungovat, když ho nanesu na neočištěnou pleť a že těch pár minut denně můžu proměnit v čas jen pro sebe, nespěchat a užít si to s vědomím, že pro svou pleť dělám to nejlepší. Dneska, s blížící se padesátkou, můžu říct, že mám pleť lepší než ve třiceti, kdy mě trápily pořád nějaké ekzémy a akné. Jasně, není to jen v odličování a čištění, ale považuju to za úplný základ, stejně jako správně zvolenou péči (rozhodně neplatí, že čím dražší krém, tím lepší), ochranu s obsahem SPF a hlavně pravidelnost v pečující rutině. Ostatně tohle vám potvrdí každá kosmetička i vizážistka.

Zdroj: Youtube

Správná práce s make-upem

Make-up má sloužit k tomu, aby pleť barevně sjednotil a opticky ji vylepšil. Dnes jsou make-upy obohacené i o pečující složky, což je super. Jenže jak si všímám, řada žen při aplikaci pořád ještě chybuje a zbytečně si tak přidává roky. Zásadní je podle make-up artistky jménem Hanoa Moa výběr odstínu - nezkoušejte ho na umělém světle v drogérii, potřebujete denní světlo. Klidně si naneste na vnitřní stranu zápěstí tři různé tóny a ty pak porovnejte venku s odstínem pleti na čelistní kosti. Nebo si kupte lehce světlejší a lehce tmavší odstín a ty pak kombinujte celý rok dle potřeby. Pokud si v tom nejste jistá, běžte do speciálních obchodů, kde vám dají vzorečky (dělají to všechny větší parfumerie), což je ta úplně nejlepší varianta. V mnoha obchodech vás i zdarma nalíčí. Takže když už make-up, nepodceňte jeho výběr. Make-up vždycky rozetřete i do vlasové linie a na krk, ať nevypadáte, jakože vám někdo nasadil cizí obličej.

Pohled do zrcadla

Světoznámá vizážistka Pat McGrath mi dala kdysi cennou radu - když se líčíš na večer, nanášej make-up na umělém světle, když na den, tak na denním. Obojí je důležité. Umělé světlo odstíny pohlcuje, denní zase zvýrazňuje a odhalí každou nedokonalost. Možná nesnášíte zvětšovací zrcadlo jako já, ale věřte, že stojí za to nemilosrdný pohled na rozšířené póry a náhle giganticky působící vrásky překonat. Za prvé se u zvětšovacího zrcadla mnohem precizněji nalíčíte, za druhé, jakmile se na sebe už nalíčená podíváte v měřítku 1:1, věřte mi, že se budete cítit z čistě psychologického hlediska mnohem líp. A ještě něco - zvětšovací nebo normální zrcadlo si za denního světla, pokud to jde, namiřte tak, abyste seděla obličejem proti oknu. Tak dosáhnete ideálních světelných podmínek.

Obočí dělá obličej

Kdysi jsem dělala rozhovor s vizážistkou hvězd Hristinou Georgievskou, která mi prozradila, že hezky upravené obočí dělá 70% celkového dojmu z obličeje. Já sama mám obočí docela husté, ale kdybych si ho téměř denně neupravovala, vypadala bych jako pralesní žena. Má tendenci srůstat ve středu a taky mi celkem dost chloupků roste mimo hlavní linii. Objevem pro mě bylo vyzkoušení úpravy obočí ve speciálním Brow Baru, kde mi přebývající chloupky odstraňují voskem (tu vteřinu bolesti při strhnutí pásky vydržíte) a taky mi ho lehce dobarví. Je to vždycky moc fajn pocit, když se na sebe podívám. A fakt je, že když spěchám a nemám čas na žádné velké malování, upravené obočí a použití rozjasňovače mi pro dobrý pocit úplně stačí.

Kouzelník rozjasňovač

Jsou dny, kdy toho člověk moc nenaspí, má starosti nebo zapomíná pravidelně pít. Všechno tohle se odrazí na pleti, která je pak mdlá, zašedlá a celkově vypadáme zbytečně starší. Co funguje okamžitě? Definitivně rozjasňovač, který do tváře dostane víc světla a opticky nahradí spánkový deficit, jak mi potvrdila Ivana Tokárská, uznáváná vizážistka, která líčila snad všechny známé české celebrity. Jen je potřeba umět ho správně aplikovat. Na výběr máte klasickou pudrovou nebo krémovu variantu. Je celkem na vás, kterou zvolíte, já mám radši pudrovou, ale krémová se zase dá hezky kombinovat třeba se rtěnkou. Takže kam patří? Na hranu nosu, lehce nad horní ret, do středu brady, do vnitřních koutků očí, tenkou linku si naneste nad i pod nejvyšší bod obočí a trochu rozjasňovače si můžete dát i na vrcholky lícních kostí - jestli si nejste jistá, kde přesně jsou, zvýrazní se, když se usmějete. A propós úsměv - ten omladí a zkrásní snad každou z nás!

Zdroj: iGlanc.cz, Monika Grafková, kosmetická redaktorka, která se ve svém oboru pohybuje řadu let

Související články