Kdybych si měla vybrat jen dva kosmetické produkty, zvolím jednoznačně tužku na obočí a make-up. Když nestíhám, tyhle dva přípravky mi stačí k tomu, abych se cítila upraveně. U make-upu je důležité vybrat si nejen správný odstín, ale i to, jak dobře pleť připravíte před jeho aplikací. Dodržíte-li tyto tři kroky, make-up k pokožce perfektně přilne a vydrží vám mnohem déle. 

Zdroj: Youtube

Čisté plátno

Je to trochu podobné, jako když se malíř chystá namalovat obraz. Vybere si krásně čisté plátno. I vy pokožku před líčením vždy dobře očistěte, abyste se ujistila, že na pleti nejsou ani zbytky líčidel, ani nečistoty. Kromě toho, čištění je v péči o pleť absolutní základ k tomu, aby pokožka byla nejen krásná, ale i zdravá. Pokud jde o ranní make-up, postačí vám opláchnout si obličej vodou a poté pokožku dočistit tonikem neboli pleťovou vodou. Nezapomínejte ani na krk a dekolt, protože jak říkají kosmetičky, obličej končí tam, kde začíná podprsenka.

Dejte pleti napít

O hydrataci toho bylo napsáno už spoustu, nicméně opakování je matka moudrosti. Hydratovat pokožku potřebujete, ať už máte jakýkoliv typ pleti, a před nanesením make-upu tím spíš. Na suché pokožce postrádající vláhu by se vám make-up jednak špatně roztíral a pak by při aplikaci mohl začít žmolkovat. Ani jedno nechcete. Nezapomeňte hydratovat nejen obličej, ale i krk a dekolt. Ideální je takový krém, který nejen dobře hydratuje, ale chystáte-li si make-up ráno, měl by obsahovat i SPF, aby byla pleť přes den ideálně chráněná před poškozením, které způsobuje UV záření.

Dobrý podklad

Jako poslední krok, než sáhnete po lahvičce s vaším oblíbeným make-upem, použijte primer neboli podkladovou bázi. Ne, opravdu to není zbytečnost, chcete-li nejen perfektní výdrž, maximální přilnutí make-upu k pleti, ale i barevné sjednocení a optické zaretušování různých nedokonalostí, včetně rozšířených pórů. Primer nanášejte pár minut po aplikaci hydratačního krému buď pomocí čistých prstů, štětce na make-up nebo houbičkou a důkladně rozetřete po tváři. Máte-li bezproblémovou pleť a chcete třeba ”zahladit” jen některá místa, např. zmíněné póry, určitě je to možné. Bezprostředně po aplikaci primeru se můžete vrhnout na samotné nanášení make-upu. Jak na to, vám poradíme v některém z následujících článků.

Zdroj: iGlanc.cz, Monika Grafková - redaktorka s dlouholetou praxí v oblasti zdraví a krása

Související články