Nahé líčení, známé také jako nude make-up, se v posledních letech stalo samostatnou kategorií líčení, která nabízí širokou škálu stylů. Může být minimalistické, ale také luxusní, a vždy se zaměřuje na zvýraznění přirozené krásy pomocí neutrálních odstínů a promyšleně nanesených textur. „V minulosti bylo nahé líčení často spojováno s minimalističtějším vzhledem, který se zaměřoval na dosažení přirozeného vzhledu bez velkého důrazu na konturování nebo zvýraznění," říká vizážista Benjamin Puckey. „V posledních letech se však definice nahého líčení rozšířila a zahrnuje širší škálu odstínů a technik. Nyní se klade větší důraz na přizpůsobení individuálním tónům a rysům pleti a také na dosažení zářivého, zevnitř osvětleného vzhledu."

Příprava pleti

Dokonalý make-up začíná dobře připravenou pletí. Potvrzuje to i vizážistka Fara Homidi. „Příprava pleti je pro každé nahé líčení velmi důležitá, protože pleť je středem pozornosti," říká. Začněte proto důkladným čištěním a hydratací. Použijte čisticí gel nebo mléko, které odpovídá vašemu typu pleti, a následně aplikujte hydratační krém. Teď, na teplejší měsíce, se budou hodit více spíše lehčí textury, například s obsahem vitaminu C, které dodají pleti přirozený jas. Nezapomeňte ani na vhodný oční krém, který zamezí tvorbě vrásek a kruhům pod očima. Nick Lujan, globální ředitel pro umělecké líčení a vzdělávání, doporučuje hledat hydratační přípravky, které pleť i vypínají, jako je kyselina hyaluronová, a samozřejmě také nevynechávat podkladové krémy, které pleť vyhlazují a dodají jí další dávku hydratace.

Make-up, co správně kryje

Výběr správného make-upu závisí na typu vaší pleti a požadovaném efektu. Pro přirozený vzhled je důležité zvolit lehký make-up, CC krém nebo BB krém, které poskytují lehké krytí a sjednotí tón pleti, aniž by vytvářely masku. Aplikujte je prsty nebo štětcem od středu obličeje směrem ven, aby se make-up dobře zapracoval a nevytvářel skvrny.

Korektor jen tam, kde je potřeba

Na zakrytí drobných nedokonalostí použijte korektor. Zaměřte se na oblasti pod očima, kolem nosu a případné pupínky. Důležité je korektor dobře zapracovat, aby se spojil s make-upem a nevytvářel ostré přechody. Tento krok je klíčový pro vytvoření přirozeného vzhledu, který vypadá, jako byste žádný make-up neměla.

Přirozené obočí

Obočí je rámem obličeje, proto věnujte jeho podobě pozornost. Pro přirozený vzhled použijte tužku nebo stín na obočí, které odpovídají vaší barvě vlasů. Lehce vyplňte mezery a upravte tvar. Nakonec obočí pročesejte kartáčkem.

Kouzlo contouringu a rozjasňování

Nude make-up je především o jemných detailech a umění zvýraznit to, co je na vašem obličeji krásné. Jakmile máte pleť hydratovanou a sjednocenou make-upem, nastává čas na konturování pomocí konturovací tyčinky nebo bronzeru. „Jakýkoli nahý look zakončete náznakem struktury, ať už pomocí kontur nebo bronzeru," říká Homidi. Naneste konturovací produkt na místa, kde chcete vytvořit stíny – pod lícní kosti, na čelo a kolem čelisti. Poté použijte rozjasňovač na lícní kosti, nosní můstek a na prostřední část horní linie rtů, abyste přidali obličeji zářivost.

Přirozený pohled

Na oči zvolte neutrální oční stíny v odstínech taupe, béžové nebo jemné hnědé. Naneste tmavší odstín do záhybu očních víček a vnitřní koutky zvýrazněte třpytivým šampaňským stínem. Pro zvýraznění řas použijte řasenku, ale aplikujte ji jen lehce, aby řasy vypadaly přirozeně. Oční linku můžete úplně vynechat a nebo pracujte velmi precizně tak, aby byla výsledná linka co nejtenčí. Nanášejte ji tedy na horní víčku blízko řas, abyste vytvořili nejen iluzi plnějších a hustších řas, ale také hlubšího pohledu.

Růžové tváře

Pro zdravý vzhled tváří zvolte tekutou nebo krémovou tvářenku nebo bronzer. Tyto produkty dodají pleti svěží šťavnatý vzhled a snadno se zapracují do make-upu. Naneste je na jablíčka tváří a dobře rozetřete směrem ke spánkům. Tento krok dodá vašemu obličeji přirozený a zdravý nádech.

Nahé rty

Ať už dáváte přednost celé tváři v nude barvě, nebo ne, nahé rty jsou vždycky dobrou volbou. Vyberte si nude rtěnku v preferovaném provedení (matná, lesklá nebo třpytivá), která má podtóny dobře ladící s vaší barvou pleti a s ostatními použitými produkty. Skvěle vám poslouží i obyčejný balzám na rty nebo bezbarvý lesk.

Nahé líčení je nejlepší způsob, jak podtrhnout svou přirozenou krásu, aniž byste museli dodržovat přísná pravidla a museli jste použít desítky produktů. Nebojte se experimentovat s různými odstíny a technikami, abyste zjistili, co vám nejlépe vyhovuje. „V minulosti bylo nahé líčení často spojováno s minimalističtějším vzhledem, který se zaměřoval na dosažení přirozeného vzhledu bez velkého důrazu na konturování nebo zvýraznění," říká vizážista Benjamin Puckey. „V posledních letech se však definice nahého líčení rozšířila a zahrnuje širší škálu odstínů a technik. Nyní se klade větší důraz na přizpůsobení individuálním tónům a rysům pleti a také na dosažení zářivého a šťavnatého vzhledu."

Zdroj: iGlanc.cz, Whowhatwear.com, InStyle.com

Související články