Žena, která se nepotřebuje schovat za nános líčidel tím vyjadřuje, že je sebevědomá a nebojí se ukázat světu svoji pravou tvář. Ví, že krása není o maskování, ale o zdůraznění toho nejlepšího, co má. Svěží make-up vypadá přirozeně a podtrhuje vaše rysy bez urputné snahy o pozornost. Tento přístup vám nejen ušetří čas každé ráno v koupelně, ale také posílí vaši pokožku a zachová ji na mnoho dalších let. Projevte sama sobě respekt tím, že dáte prostor kráse, kterou v sobě nesete.

Zdroj: Youtube

1. Příprava pleti

Čistá a hydratovaná pleť je naprostý základ, protože taková vypadá dobře už sama o sobě a vy jí pak těmi správnými produkty jen pomůžete vyniknout. V první řadě si ráno opláchněte obličej, jemně ho vyčistěte a naneste lehký hydratační krém, který se dobře vstřebá a nezanechává mastný film. Bude sloužit jako perfektní plátno pro make-up.

V případě potřeby následně použijte primer. Ten pomáhá redukovat začervenání citlivé pleti, minimalizuje póry, dodává jí jas, ale bez toho, aniž by působila olejnatým dojmem. Navíc se na něj následný make up snáz nanáší a prodlužuje jeho životnost, abyste vypadala perfektně po celý den.

2. Lehký make up

Volba make upu je rovněž velmi zásadní a bude na ní záviset, zda se z obličeje v závěru stane maska, či nikoliv. Pokud nemáte nijak zvlášť problematickou pleť, postačí vám BB krém nebo tónovaný hydratační krém, díky němuž sjednotíte barevný tón pleti. Na problematické oblasti použijte korektor a velmi jemně zapudrujte.

3. Jemné kontury

Právě správně užitý bronzer a tvářenka dokáže dokonale podtrhnout vaše přednosti, ale nesmíte to s nimi přehnat, jinak překročíte mez přirozenosti. Jemný nádech na lícních kostech a podél linie čelisti dodá tváři rozměr a zdravý vzhled. Momentálně nepotřebujete konturovací tutoriál Kim Kardashian.

4. Rozjasnění

Z rozjasňovače máme stále tak trochu respekt, který je určitě na místě, ale když si osvojíte pravidla, jak s ním pracovat, najednou zjistíte, že bez něj nedokážete žít. Díky svým lesklým a třpytivým částečkám rafinovaně odráží světlo a pleti tak propůjčuje zářivý vzhled. Zároveň dokáže zvýraznit přednosti, zastínit nedostatky. Zkuste jej nanést na vrcholky lícních kostí, do vnitřních koutků očí a na amorův oblouk nad horním rtem pro jejich maximalizaci a svěžest. Jednoduše budete k nakousnutí.

5. Oči, které září

Zaměřte se na ne příliš dramatickou řasenku a možná jednobarevný neutrální stín na víčka. Vyhněte se výrazným linkám a tmavým barvám, pokud nechcete, aby vaše oči vypadaly až příliš upraveně. To si schovejte, až půjdete večer za zábavou.

6. Přirozené obočí

Obočím se dá zkazit hodně. Sice už naštěstí nejsou v módě namalované tenké čárky, ale výrazné chloupky, nicméně nemůžete si z obočí udělat kartáče na sníh. U přirozeného líčení nemá obočí působit uměle. Pokud disponujete přirozeně hustým obočím, použijte maximálně průhledný gel, který jej zafixuje. Jestli je potřeba, tužkou či stínem na obočí, v barvě vašeho obočí, vyplňte mezery, dolaďte tvar, který kompletuje vaši tvář.

7. Rty k nakousnutí

Na rty vám stačí balzám nebo lesk, klidně takový, co jen zdůrazní vaši přirozenou barvu a dodá takový ten pocit příjemného komfortu ze zdravých rtů. Rtěnce se snažte spíš vyhnout, anebo musí vypadat tak, že si ostatní nebudou jistí, zda je to rtěnka nebo vy.

V závěru můžete na celý make-up nastříkat fixační sprej, aby vydržel co nejdéle a působil stále svěže a nenuceně dokonale. Nezapomeňte, že svěží líčení má doplnit přirozenou krásu, ne ji překrývat.

Zdroj: iGlanc.cz

Související články