Stará dobrá konturka

Ono se to možná nezdá, ale vhodný odstín konturovací tužky na rty skutečně může ústa opticky zvětšit. Vyberte si takový tón, který bude perfektně ladit s vaším přirozeným pigmentem. Dobře ořezanou tužkou pak precizním tahem vykreslete linii lehounce nad horní a pod spodní okraj úst. Poté pečlivě ‚vybarvěte‘ celou plochu ideálně suchých, ale dobře hydratovaných rtů. Chcete-li spíš matný efekt, nechte rty tak, nebo si na ně naneste buď bezbarvý nebo přirozeně barevný lesk, to rty ještě trochu ‚vytuní‘. Třešničku na dortu pak všemu dodá rozjasňovač nad horním rtem.

Zdroj: Youtube

Zázvor, chilli & spol.

Na trhu je celkem široká nabídka nejrůznějších lip boosterů s obsahem ingrediencí, které rty přirozeně prokrví. Jde nejen o bezbarvé, ale i tónované lesky, stimulující obsah mohou mít i některé rtěnky. Princip spočívá v tom, že obsažená látka vyvolá lehké brnění rtů, tím se v nich stimuluje tvorba kolagenu a zajistí se několikahodinový efekt plných úst a maximálního objemu. Které látky tohle dokážou? Je to například zázvorový extrakt, sečuánský pepř, chilli nebo mentol. Než ale ale tenhle ‚zvětšovák‘ na rty aplikujete, ujistěte se, že na žádnou složku zajišťující prokrvení rtů nemáte alergii - stačí ji aplikovat na vnitřní stranu zápěstí a chvíli počkat.

Jemná bruska

O pleťovém i tělovém peelingu víme, že odstraňuje odumřelé částečky kůže a krásně vyhlazuje pokožku. Ta je pak nejen hebká, ale tím, jak aktivujete při masáži brusnými částečkami lymfu, taky krásně prokrvená. To samé se děje i při peelingu rtů. Nejen že se promění v samet, ale taky dostanou sytější barvu a zvětší objem. Přípravek na obroušení rtů si můžete buď koupit, ale zábavnější bude si ho vyrobit. Můžete k tomu účelu využít buď použitou kávovou sedlinu nebo jemný třtinový cukr a smíchat je například s medem. Rty pak budou navíc příjemně hydratované.

Vakuová pumpička

Když se řekne vakuová pumpa, možná se vám vybaví jistá sexuální pomůcka, ale tady půjde přece jen o něco jiného. I když, popravdě řečeno, pumpička na rty funguje na podobném principu - využívá podtlak neboli vakuovou technologii. Mechanický ‚lip plumper‘ se několikrát přiloží na rty, přitom se vždy stiskne a tím dosáhnete až na dvě hodiny efektu viditelně větších rtů. Při dlouhodobém každodenním používání navíc tenhle vakuový zvětšovač stimuluje přirozenou produkci kolagenu. A když budete pumpovat každý den po dobu dvou minut, po pár týdnech budou rty samy o sobě objemnější i bez pravidelného podtlaku.

Obličejová jóga

Snadnou a přirozenou cestou, jak dosáhnout plnějších úst, je také obličejová jóga, o které jste už určitě slyšela. Stejně jako tělu, i rtům prospívá pravidelný pohyb, prostě takový malý ústní tělocvik! Stačí, když následující cvik budete opakovat denně asi tak desetkrát, což v pohodě zvládnete při řízení auta, ale i kdekoliv jinde, kde budete ideálně sama. Budete totiž celkem výrazně špulit rty, takže pokud nechcete na své okolí vysílat jednoznačné signály, praktikujte tenhle cvik tam, kde se budete cítit uvolněně. Takže nastavte rty (klidně trochu přehnaně) jako byste byla připravená k polibku, vydržte takhle pět nádechů a výdechů nosem, uvolněte a zeširoka se usmějte. Opakujte cvik, jak bylo řečeno, aspoň 10x a sama ucítíte, že se se rty ‚něco‘ děje - krásně se prokrví, což jim udělá dobře navenek i zevnitř a navíc se nebudou kolem nich dělat předčasné vrásky.

Zdroj: iGlanc.cz, Monika Grafková, kosmetická redaktorka, která se ve svém oboru pohybuje řadu let.

Související články