Halloween sice díky jeho silné oblibě za oceánem považujeme za americký svátek, který do Čech nepatří, ale ve skutečnosti má pohanský původ a vznikl z keltského lidového svátku Samhain. Slavil se 31. října a byl to den, který stírá hranice mezi světem živých a mrtvých. A Keltové se v české kotlině usadili ještě před Kristem. Vlastně má Halloween na našem území delší tradici než Dušičky. Samozřejmě, teď je z něj především komerční záležitost, ale to ze všech svátků, takže proč si kazit náladu a ochudit se o pořádně strašidelný horror look, když je to jenom jednou do roka.

Karolina Maria Griciute

Karolina je norská influencerka, samouk, ale protože má od přírody talent, brzo si získala početnou základnu fanoušků. Na make-upu miluje, že může tvořit umění, vidí, jak její myšlenky a nápady ožívají. Teď se soustředí hlavně na mateřství a beauty look, ale na jejích kanálech najdete spoustu inspirace a tutoriálů na halloweenské líčení - od jednoduchých až po složitější transformace. Děsivý vzhled kombinuje nejraději s perfektním vzhledem, proto jestli chcete být brutálně děsivá kráska s rozseknutou hlavou nebo rozpáranou pusou, jděte do toho!

Zdroj: Youtube

Instagram: @karolinagriciute

YouTube: Karolina Maria

Courtney Little

Je známá jako make-up artistka a tvůrkyně obsahu na YouTube speciálně zaměřeného na Halloween, horror a rekonstrukce filmových postav, jako Pennywise, Pinhead nebo Mrtvá nevěsta. Nepracuje tolik s krví, jako výše zmíněná Karolina, ale provede vás krok za krokem svými fintami a precizní ruční kresbou na obličej. Mezi její nejpopulárnější videa patří transformace inspirovaná filmem Coraline. Nedávno začala i tetovat.

Instagram: @courtneylittle.art

YouTube: Courtney Little Makeup

Annie Thomas

Lépe ji budete znát nejspíš jako Creative.Cliche. Její obsah pokrývá širokou škálu od beauty líčení až po speciální efekty a transformace. Ráda se mění ve známé postavičky a tváře. Jakékoliv umělecké vyjádření je pro ni přijatelné. Často se objevuje i v médiích a loni přijala pozvání na halloweenskou party modelky Heidi Klum, která je známá jako ”královna Halloweenu”. Kromě líčení a tutoriálů natáčí i recenze kosmetiky a celkově se snaží co nejvíc komunikovat se svými fanoušky. Její píle a talent jí získaly velkou pozornost. Jenom na TikToku má téměř 2 miliony sledujících.

Instagram: @creative.cliche

YouTube: Creative.Cliche

TikTok: creative.cliche

Elli & Macs

Dohromady tvoří Ellimacs. Všechny transformace a líčení jsou dílem talentované maskérky Ellinor Rosander, která vidí v SFX make-upu své hlavní poslání. O technickou stránku její tvorby se stará Macs Moser. Jejich práce má miliony odběratelů a není se čemu divit. Jedná se o precizní dílo, které už není jen tak pro začátečníky. Tohle je pro skutečné fanoušky kostýmů a líčení. Pokud patříte mezi velké nadšence Halloweenu, určitě u nich inspiraci na kostým najdete a kdyby ne, minimálně to stojí za podívanou.

Instagram: @ellimacssfx

YouTube: ellimacs sfx makeup

Lois Michella

Makeup Lois sice není žádná šílená transformátorka (nebo možná zatím), ale najdete u ní prostou, jednoduchou, a přesto nápaditou halloweenskou inspiraci. Třeba jak šikovně využít obyčejnou vidličku k fiktivním škrábancům na obličeji nebo jak vyčarovat rohy kleštičkama na řasy. Tohle jsou prostě nápady, které přijdou vhod a zvládne je úplně každý.

Instagram: @makeup.lois

TikTok: makeup.lois

Zdroj: iGlanc.cz, sociální sítě

Související články