Dýňová sezona už je v plném proudu. Z restaurací a kaváren se line vůně polévek, koláčů, skořice a vanilky. Jak se zdá, letošní podzim bude i na poli líčení ve znamení hřejivé a přívětivé náruče, kterou evokuje pro tohle období typické dýňové koření. Po zdánlivě nekonečném vzestupu krásy, jež bere inspiraci v 90. letech a nedávné oživení monochromatického bronzového glamouru je tu pumpkin spice vlna.

Make up jako dýňové latté

Pokud si nedokážete dýňově kořeněný make-up v hlavě převést do praxe, představte si ho jako tmavší, podzimní jednobarevné líčení. To znamená, že oční stíny a oční linky budou ladit s bronzerem a rozjasňovačem a to celé ladí s rtěnkou. Všechno ladí se vším.

Jelikož se tu bavíme o podzimu, dýních a hřejivém, chuťově výrazném, přesto jemném koření, kde je skořice, hřebíček, muškátový oříšek, zázvor, pohybujeme se v hnědých tónech se zlatavým nádechem. Pumpkin spice líčení je bronzové, zemité, neutrální. Jsou to v podstatě všechny vaše oblíbené trendy, akorát oblečené v teplejším kabátu.

Zemitá estetika

„Hnědé tóny doplňují širokou škálu odstínů pleti a nabízejí způsob, jak vylepšit každodenní líčení. Monochromatický vzhled je také univerzálně přitažlivý a dodá celému vašemu kompletu pomyslnou tečku,” říká profesionální make up artist Mat Wulff.

Jistě též oceníte, že sladěním odstínů líčení si usnadňujete práci a pojetí looku celkově. Zapomeňte na hromadu barviček, stačí vám jen pár produktů a sami si zvolíte intenzitu, s jakou vykročíte do nového dne. Nebojte se použít například bronzer zároveň jako oční stíny, je to chytrý způsob jak dodat očím hřejivý tón a hloubku, a zároveň sladit odstín tváří pro ucelený vzhled.

Jednoduše se špetkou kreativity

Nejlepší na pumpkin spice líčení je, jak snadno ho docílíte. „Přes bronzerový základ naneste na oči a tváře rozjasňovač, který jim dodá jemný třpyt a záři. Pak vzhled doplňte hnědou konturou na rty v kombinaci s průhledným leskem na rty a získáte přirozený podzimní odstín,” doplňuje Wulff.

I když je tohle líčení momentálně provázané tematicky s podzimem, samozřejmě není monochromatický zemitý look novinka. Pravděpodobně si vybavíte některé z hvězd, které už něco podobného vynesly, jako Gigi Hadid nebo Vanessa Hudgens.

Ať už se sezonní debata bude ubírat kamkoliv, nedá se popřít, že tenhle make up je zkrátka vizuálně chytlavý, takže pokud se cítíte dostatečně inspirovaně, můžete začít experimentovat.

Zdroj: iGlanc.cz, Instagram, Mat Wulff

Související články