Snad dokonce i ty z nás, které se prakticky nemalují, mají doma řasenku. Když už nic, jenom pár tahů štětečkem dokáže proměnit mdlý pohled na atraktivní, proto mají způsoby prodlužování a zahušťování řas v kosmetickém průmyslu velké zastoupení. Která žena má od přírody ”košťata”, té můžeme jedině závidět, zbytek to dohání, jak se dá. Co už si možná neuvědomujeme je fakt, že řasy, stejně jako každá další část našeho těla, potřebují lásku a péči, a tu jim můžete dopřát zcela jednoduše pomocí masáží nebo domácího séra na podporu růstu.

Řasy nejsou jen na okrasu

Začněme s malou, ale užitečnou dávkou vědy. Řasy vnímáme spíš jako doplněk, ale ony neplní jen estetickou funkci, která zvyšuje naši atraktivitu. Teď nemluvíme o těch černých v malých plastových krabičkách, ale o pravých, přírodních řasách. Tyto malé chloupky totiž hrají klíčovou roli ve zdraví našich očí, fungují jako strážci, kteří chrání oči před prachem a nečistotami.

Řasy rostou pomalinku, asi 0,12 až 0,14 mm za den, a přitom jich každý den může vypadnout až pět. Kdo je nemá od přírody husté a dlouhé, toho každá zamrzí. Jestli máte slabé a řídké řasy, ani řasenka s tím moc parády neudělá. Prodlužování typu řasa na řasu je navíc pro slabé řasy zátěž, proto často po jejich sundání vypadají hůř než na začátku. Místo abyste je neustále trápila, zkuste se zamyslet nad tím, jak jim pomoci přírodní cestou.

Vitamíny a masáže

Určitě není na škodu řasy podpořit těmi správnými vitamíny a minerály, koneckonců, krása začíná uvnitř. Ve vašem jídelníčku by proto neměl chybět dostatek kvalitních bílkovin, železa, vitamínu B3, A, dále vitamín H neboli biotin.

Když už máte zmáknutý jídelníček, napadlo vás někdy, že i vaše řasy si zaslouží odpočinek a regeneraci? Tu jim dopřejete masáží. Pozor, opravdu jen velmi jemnou, veškerá péče o oční okolí by měla probíhat co nejvíc šetrně. Pravidelná masáž řas může stimulovat růst a dodat jim správnou dávku zdravého lesku. Použít můžete kokosový olej, ale každá odbornice vám potvrdí, že pravý životabudič je ricinový olej. Některé ženy používají kokosový olej i na odlíčení, ale musíte to vyzkoušet, mně osobně například nevyhovuje, protože mám po něm zarudlé a nateklé oči. Masáž provádějte v místě růstu, netřete řasy jako takové, ať si je nezničíte ještě víc.

Ricinový olej

Ricinový olej má všestranné kosmetické použití. Je známý tím, že zvláčňuje pokožku a napomáhá hojení jizev. Dost možná jste se s ním už setkala jako s posilovačem nehtů a vlasů, na řasy působí stejně blahodárně, a proto ho použijeme i jako základ domácího séra na řasy, ale úplně pro začátek stačí nanést za studena lisovaný ricinový olej na bavlněný tampon a jemně s ním potřít čisté řasy po celé jejich délce. Dávejte pozor, aby se olej nedostal do očí. Nechte působit přes noc a ráno opláchněte.

Domácí sérum na řasy

Budete potřebovat prázdnou lahvičku na řasenku, kterou domácím sérem naplníte a pak pomocí kartáčku pravidelně aplikujete.

Recept na sérum:

  • Ricinový olej
  • Emu olej (když neseženete, nevadí)
  • Kokosový nebo olivový olej
  • Vitamín E v oleji

Smíchejte po lžičce ricinový a emu olej, dále půl lžičky kokosového nebo olivového oleje a pět kapek vitamínu E. Jako bonus můžete přidat jednu kapku levandulového esenciálního oleje.

Sérum používejte každý den, nejlépe před spaním. Použít ho můžete i na obočí, případně si trochu dát stranou i na konečky vlasů. Pak už bychom ale doporučovali vyrobit si ho ve větších dávkách.

Zdroj: iGlanc.cz, Wellness Mama, Healthline

Související články