Pozor na domácí experimenty

Běloskvoucí chrup je velmi působivým detailem na lidském těle. Je dokázané, že osoby, co se pyšní zářivým úsměvem, působí atraktivněji, okolí je vnímá s větším respektem, budí dojem důležitosti a dobrého postavení. Dokonce majitelé krásných zubů se cítí sebevědoměji. I když většina lidí touží po dokonalém úsměvu, ne každý si jej může dovolit.

Na trhu sice existuje nespočet produktů, co mají zajistit kýžený efekt. Nabízí se taktéž “zaručené” babské rady a triky k potlačení zažloutlé pigmentace zubů, ale určitě není radno se pouštět do domácího procesu bělení bez odborné konzultace se zubařem. Nejenže je pravděpodobné, že budete vyhazovat peníze oknem za výrobky, co nefungují, navíc, což je podstatnější, můžete nenávratně poškodit chrup, zdraví jako takové.

Se správnou barvou máte vyhráno

Fígl doslova k nezaplacení nalezneme v kosmetickém průmyslu. Ukrývá se ve rtěnce. Ano, čtete správně. Nejde však o jistou značku ani typ líčidla. Klíčovým faktorem je totiž barevnost. Jestli ovšem preferujete spíše nenápadné rty, pak budete zklamaná. Kouzlo tkví v tónech výraznějších, které nejenže jako mávnutím proutku zesvětlí chrup, opticky jej vybělí, taktéž působí velmi ženským a smyslným dojmem.

Zajímá vás, o jaké barvy jde? Jedná se o paletu odstínů s modrým podtónem. Taková je například malinová barva, ta s fialovým základem či temnější červeň, ale i některé kompozice růžové se nabízejí v tomto chytrém provedení. Jakákoliv jiná líčidla určená na rty nesoucí oranžový podtón, k nimž patří oblíbené nude neboli tělové barvy nebo korálová, zapříčiní pravý opak. Zuby budou na oko ještě více žluté.

Tip: Nejde jen o rtěnky. Onen wow efekt podporující bělost chrupu umí vyčarovat také některé bezbarvé lesky. Ty poznáte jednoduše. Už na první pohled je u takového lesku patrná drobná namodralost.

Také na textuře záleží

Šťavnaté rty plné lesku vypadají sexy, jsou skvělou volbou pro ženy s úzkými rty, světlo odrážející pigmenty přidávají na objemu, přesto intenzivnější bělosti chrupu dosáhnete s matným finišem. Minimum odlesků působí jako pomyslný zvýrazňovač chrupu v pozitivním smyslu. Je však potřeba počítat s menším neduhem, který matná líčidla na rty způsobují, ubírají rtům na plnosti.

Svět krásy je ale plný praktických vychytávek. V případě, že vlastníte méně nápadné rty, matné rtěnky vám tedy přílišnou službu neposkytnou, pořiďte si rozjasňovač ve studeném provedení. Highlighter se stříbrným, perleťovým, růžovým nádechem aplikovaný do srdíčka tedy nad vrchní linii rtů do jejího středu, následně do středu samotných rtů, nabízí v kombinaci s matnou rtěnkou působivý výsledek. Tento krok také poskytne optickou plnost rtům.

Zdroj: iGlanc.cz, Markéta Škaldová, redaktorka, která se roky pohybuje ve světě módy a kosmetiky

Související články