Pokud vás už trápí lehké či hlubší linky okolo očí, jistě víte, jak těžké může být jejich potlačení. Ať už se vám objevují hluboké linky v koutku oka nebo ty jemnější pod očima, všimnete si jich jako první ve chvíli, kdy si po určité době jdete zkontrolovat svůj obličej v zrcadle. Na těchto místech většinou hned vylézají všechny nedokonalosti, protože mimické svaly pracují a make-up nebo korektory se zkrátka hýbou a ve finále vrásky spíš zvýrazňují. Obzvlášť pokud jste zvyklá používat pudr – pleť se vysuší a vrásky ještě víc zvýrazní.

Pudr nebo sprej?

Jak tento zdánlivě nedosažitelný úkol zvládnout? Ve svém videu na TikToku to ukázala tvůrkyně kosmetického obsahu Jessica Perez nebo třeba influencerka z Instagramu Raelynn Reimer. Obě ve svých videích názorně ukazují rozdíl před a po použití fixačního spreje a výsledek je viditelný okamžitě na první pohled. Když totiž použijete fixační sprej správně, skutečně vám dokáže ubrat pár let, dodat svěžejší pohled, rozzářit vaše oči a udržet všechna použitá líčidla na těch správných místech. Jessica Perez nepoužívá žádnou pomůcku a vše vsadila pouze na své prsty.

Na krémový produkt patří tekutý fixátor

„Chci vám ukázat trik, pokud jste jako já a máte spoustu vrásek po celém obličeji, pořiďte si fixační sprej a prostě si ho nastříkejte na prst, nepotřebujete houbičku, nepotřebujete štětec. Prostě si ho naneste na prst, tak nad ním budete mít naprostou kontrolu," řekla Perez ve svém videu. Podle ní je nejlepší zamaskovat vrásky a kruhy pod očima krémovým korektorem nebo make-upem, nastříkat si potřebné množství spreje přímo na ukazováček či prostředníček a fixační sprej vklepat do očního okolí. Nakonec doporučuje nanést fixační sprej před aplikací make-upu a korektoru – čím více, tím lépe!

Jde to i s houbičkou na make-up

Oproti tomu influencerka Raelynn nedá dopustit na použití pěnové houbičky. Na navlhčenou houbičku tak nastříká dostatečné množství fixačního spreje a pak jej zapracuje pod oči i ke vnějším koutkům oka. Houbička takto vstřebá i přebytečné množství krycích produktů, takže výsledek bude ještě přirozenější. Ve výsledku ale použijete všech produktů o něco víc a je samozřejmě nutné potom houbičku důkladně vymýt, vydezinfikovat a nechat uschnout.

Na výběr máte z několika druhů

Fixátorů na make-up najdete na trhu už opravdu hodně. Liší se nejen značkou a cenou, ale také různými efekty, které dokážou vytvořit nebo podpořit. Některé umí pleť zmatnit, jiné rozjasnit, hydratovat či zvýraznit barvy použité při líčení. Některé dokážou zapečetit vaši práci s dekorativkou na opravdu dlouhou dobu, jiné mají na starost make-up nejen zafixovat, ale dodávat pleti vyživující složky nebo ji zklidnit. V některých setting sprejích tak najdete jemné třpytky, ochranu před modrým světlem a dalšími vlivy z okolního prostředí, v dalších třeba navíc porci kyseliny hyaluronové, vitaminu C a dalších pleti prospěšných zázraků. Vybírejte podle toho, co potřebuje právě vaše pleť.

Za málo peněz hodně muziky

Zachování dokonalého make-upu i v okolí očí nemusí být nemožné. S jednoduchým použitím fixačního spreje můžete dosáhnout dlouhotrvajícího a svěžího vzhledu, který odolá i náročnějším situacím a dnům. Experimentujte s různými technikami aplikace, abyste našli tu, která vám nejlépe vyhovuje. Nebojte se také investovat do kvalitního fixátoru, který bude odpovídat potřebám vaší pleti. Správná péče o pleť a make-up může zázračně proměnit váš vzhled a dodat vám sebevědomí!

Zdroj: iGlanc.cz, Jessica Perez, Raelynn Reimer

Související články