S příchodem prvních slunečných dnů je čas začít spřádat plány pro letní sezónu. Perfektní letní šaty už pravděpodobně v šatníku máte, letenky jsou dávno objednány a první zmrzlina už s největší pravděpodobností také proběhla. Co zbývá? Zaměřte se na své nehty! Kdy jindy, když ne teď, přichází čas hodit minimalismus za hlavu a užít si žhavé letní trendy pro vaše nehty. Jaké to jsou? Abychom vám usnadnili práci, prohledali jsme sociální sítě nejúspěšnějších mistrů nehtového designu, světových influencerek a oblíbených celebrit, abychom zjistili, s jakou letní manikúrou definitivně zazáříte. Neváhejte se inspirovat.

7 žhavých trendů pro vaši letní manikúru

1. Pastelová Francie

Pokud ve světě nehtového designu existuje klasika, která nikdy neomrzí, pak je to francouzská manikúra. Je elegantní, nadčasová a dokonale stylová. Pokud vám ale na léto připadá příliš tradiční, neváhejte ji podle nejlepších světových manikérek oživit pastelovými odstíny. Seznamte se se „skittles nails“ - manikúrou, ve které tradiční bílé konce nahradily druhové barvy. Na léto dokonalé, že? My víme!

2. Pod toskánským sluncem

Itálie není jen o tom nejlepším jídle, vínu nebo zmrzlině. Itálie je také perfektní inspirací pro vaši letní manikúru. Pokud totiž existuje barva laku na nehty, která vás zahřeje u srdce, pokaždé, když se podíváte na své ruce, pak je to právě žlutá. Neváhejte ji tentokrát zkombinovat s oblíbenými motivy těch nejsladších citrusů nebo květinových vzorů. A hned cestou z nehtového studia mrkněte na letenky. Kam? Směr Capri, samozřejmě!

3. Cyber geometrie

Pokud patříte mezi nadšené fanynky módního návrháře Jeana Paula Gaultiera, pak si tento puntíkovaný nail art nesmíte nechat ujít. Zvolit ho můžete v jakékoliv výrazné barvě, která je vašemu srdci (nebo stylu) blízká. My lobujeme za cool fialovou, něžně růžovou nebo sladce pistáciovou.

4. S jahodovou glazurou

Tentokrát není řeč o nejlepší příchuti oblíbeného letního koláče, ale o nové letní manikúře, která splní přání všem minimalistickým dušičkám, které přesto chtějí v létě něčím krapet okořenit svůj styl. Růžová barva základního laku na nehty spolu s chromovou úpravou stříbrným práškem je novou úrovní dokonalé neutrální manikúry.

5. Na modré vlně

Také jste si při posledním brouzdání po obchodech (nebo v online prostoru) objednali dlouhou džínovou sukni a jedny nové široké džíny? Nebojte se, my jsme ti poslední, kdo by vás odsuzovali. Naopak! Oba kousky můžete perfektně zkombinovat se světlemodrým lakem na nehty, který je absolutním hitem letních měsíců. TIP: Pro ještě realističtější denimový povrch nalakujte nehty matným svrchním lakem, abyste získali skutečný jeanový vzhled.

6. Duhové ombré

Na ornamenty na nehtech vás příliš neužije, ale přesto toužíte vyzkoušet na léto něco speciálního? Pak je pro vás trend „ombré manikúry“ jako stvořený. Nejlépe vypadá přechod dvou barev, které mají každá jiný odstín, ale nic nezkazíte ani výběrem jedné barvy ve světlejším a tmavším odstínu.

7. Retro nálada

Jako inspiraci pro výběr vaší letní manikúry může posloužit cokoliv. Oblíbený druh zmrzliny, obraz, který jste nedávno objevili v antikvariátu nebo stylový šperk, který rádi nosíte. Co všechny tyto odstíny pro tentokrát nechat ožít v retro abstraktním vzoru? Nedávno podobný motiv vynesla na červený koberec Hailey Bieber a ať už si o ní myslíte cokoliv, je jasné, že se z něj stal trend hodný následování.

Zdroj: Wikipedia Commons, iGlanc.cz

Související články