Volba odličovače

Produktů, které můžeme použít na odličování jemného očního okolí, je k mání hned několik. Někomu vyhovují odličovací mléka, oleje, balzámy nebo gely, jinému micelární voda. Já patřím k těm, co volí hydrofilní oleje. Oči si líčím poměrně dost, denně používám řasenku a hodně často i oční stíny. U hydrofilních olejů vnímám, že si skvěle poradí i s voděodolnými líčidly. Ačkoliv nosím kontaktní čočky a mám celkem citlivé oči, tento olej mi v těsné blízkosti oka žádný problém nedělá. Pokud jste taky uživatelkou kontaktních čoček, v každém případě odličujte oči až po jejich vyjmutí. Jinak odličováky můžete střídat podle potřeby a svých preferencí, řiďte se tím, co je vám příjemné a co na vás funguje. 

Zdroj: Youtube

Co dokáže teplá voda

Dobře vím, jaké to je, když člověk při odličování spěchá a zapomene na to, že příliš rychlé a intenzivní odstraňování líčidel pleti rozhodně neprospívá. Mívám to nejčastěji večer, když jsem třeba hodně unavená, chci to mít za sebou a už se vidím v peřinách. Pomáhá mi myslet na to, že nějakou rychlovkou stejně nic neuspíším a ještě si můžu podráždit oči, o tvoření vrásek nemluvě. Takže jak na to správně? Ať už používáte jakoukoliv texturu očního odličováku, namočte nejdřív vatový tampónek trochou teplé vody a až pak na něj naneste odličovač. Mě se to osvědčilo - odličování je pak efektivnější a k pokožce šetrnější. 

Cik-cak pohyb zakázán!

Připravený tampónek přiložte k oku a pár vteřin čekejte. Tohle je zcela zásadní krok - odličovač bude mít čas make-up rozpustit a vám to pak půjde mnohem líp. Rozhodně nedřete oko zprava doleva cik-cak pohybem, ale jemně stáhněte make-up nejdříve směrem dolů a pak do vnitřního koutku. Pro okolo je to přirozené, samo se takto čistí, když shromažďuje nečistoty právě v očním koutku. Podle množství make-upu na očích a na tampónu vše opakujte, dokud nebude obojí čisté. Možná vám dělá starosti množství odličovacích tampónků, které skončí v odpadu. Volte pak spíš ty biologicky rozložitelné, házejte je do bio odpadu nebo používejte pratelné.

Na složení záleží

Šetrnost a jemný pohyb je základním krokem citlivé péče očního okolí, kterým můžete přispět k prevenci vzniku předčasných vrásek i k tomu, aby vaše řasy byly pevné, kvalitní a nepadaly vám. Není od věci mrknout i na složení odličovacího produktu, přeci jen přichází do těsného kontaktu s očním okolím a řasami víc než třeba oční krém, takže přemýšlet o tom, čím si oči odličujete, není zbytečnost. Například aktivní látky jako kyselina hyaluronová nebo antioxidanty vaše pokožka i řasy rozhodně ocení, protože jí nabízí kromě sundání make-upu i péči navíc.

Micelárka ano nebo ne? 

Byly doby, kdy jsem si oči odličovala výhradně micelární vodou, přišla mi nejefektivnější. A ona taky je, ale moc se neví, že když ji aplikujete, je třeba ji ještě opláchnout vodou nebo přetřít pleť tamponem s tonikem - v případě očí bych sázela spíš na tu vodu. Proč oplachovat? Micelárky obsahují micely, látky, které na sebe vážou nečistoty podobně jako se váže mastnota na jar na nádobí. Micelární voda je vlastně jemný roztok tenzidů, které se používají i do uklízecí drogerie. Její dlouhodobé používání bez oplachu může způsobit vyrážky, alergie a navíc zvýšit citlivost vaší pleti. A co do efektivity jsou rozhodně velmi výkonné a funkční. Na závěr každého odlíčení očí nezapomeňte ošetřit oční okolí, buď nějakým výživnějším pleťovým krémem, nebo přímo očním.

Zdroj: iGlanc.cz, Monika Grafková - redaktorka s dlouholetou praxí v oblasti krása a zdraví

Související články