Pro úplný začátek je důležité dopřát nohám minimálně deseti minutovou koupel v teplé vodě. Díky ní se nohy uvolní a pokožka bude lépe připravená na ošetření. Do vody můžete přidat trochu octu pro dezinfekční účinky, pár kapek oleje pro výživu nebo šťávu z citrónu na změkčení kůže. Pokud máte více času, dopřejte svým nohám bylinkovou lázeň s odvarem z heřmánku nebo měsíčku a přidejte k němu přibližně deci květové vody podle vašeho výběru.

Upravené nehty jsou základ

Základní minimum v péči o nohy samozřejmě znamená mít hezky zastřižené nehty. Nejde jen o vzhled, ale také pohodlí, protože jedině tak se sníží šance na vznik bolestivých otlaků. Pro stříhání nehtů je nutné používat správné nůžky a nehty stříhat rovně po celé jejich délce, abyste předešli bolestivému zarůstání. Okraje nehtů tedy pouze zapilujte pilníkem. Pedikérka Margaret Dabbs doporučuje používat skleněný pilník na nehty: “Snadno se totiž používá, vydrží věčně, je hygienický a pomáhá podporovat zdravý růst nehtu,” upřesňuje. Nehty pak na závěr můžete ještě ošetřit kapičkou D-panthenolu.

Zaostřeno na paty

Popraskanou ztvrdlou kůži na patách známe asi všichni. Její odstranění pomocí různých škrabek nebo pilníků pro nás také není nic nového. Možná jste ovšem nevěděli, že se musí provádět za sucha. „Na mokré pokožce můžeme snadněji přehlédnout místa, která je potřeba ještě ošetřit. Zároveň se obrušováním za mokra oslabuje tkáň, dělá pokožku náchylnější k infekci a pilník na mokré kůži tak dobře nepřilne. To ve výsledku znamená, že hrubá pokožka není dostatečně odstraněna a výsledky nebudou dlouhodobé,” vysvětluje pedikérka.

Hydratujte, hydratujte

Stejně jako zbytek těla, i pokožka na chodidlech potřebuje hydratovat, aby vypadala dobře. Na ošetřené paty je důležité nanést hydratační krém, který je určený na nohy. Je totiž mnohem výživnější než normální krémy. Některé z nich dokonce pomáhají snižovat tvorbu tvrdé kůže. Pedikérka je doporučuje používat nejlépe každý den, ať už máte ztvrdlou kůži nebo ne. Vyhněte se ale nanášení krému mezi prsty na nohou.

Peeling, maska i UV filtr

Další prospěšnou procedurou pro krásu nohou je peeling, který oživí mdlou a suchou pokožku. V případě, že máte málo času, můžete také použít exfoliační ponožky, které pokožce nohou poskytnou intenzivní péči. Působí jako změkčující maska podporující odlupování staré kůže a uvolnění místa pro novou. V létě nezapomeňte na nanesení opalovacího krému také na chodidla, ať zbytečně neriskujete poškození kůže. 

Dokonalá tečka

Na závěr můžete nohy zkrášlit nanesením laku na nehty. Jestli dáváte přednost barevným, volte spíše jasnější a světlejší odstíny, které vypadají na nohou lichotivě. Dokončete vrstvou průhledného laku a nezapomeňte na závěr lehce ošetřit olejem na kůžičku pro zářivější pokožku. 

Zdroj: iGlanc.cz, vogue.co.uk, webmd.com, blog.nobilis.cz

Související články