Nic se nevyrovná tekutým barvám na rty, které obarví vaše rty pigmentem, co se z nich dlouhé hodiny nehne. Dokonce ani když se s nimi vydáte na oběd. Snadno si tak získávají srdce žen a stávají se velmi populární. Co se za tajemstvím skvělé výdrže této rtěnky tedy skrývá? Je to její tekutá konzistence. Narozdíl od tradičních druhů rtěnek, které vytvoří vrstvu na vašich rtech, tato tekutá rtěnka se do nich rovnou vpíjí. Vnější pokožka rtů matnou přírodní barvu vstřebá a s radostí vám pomůže přečkat večeři i následné drinky. Díky tomu nemusíte mít obavy z rozmazání, ani nechtěných obtisků na oblečení. Během dne pak jejich intenzita postupně slábne do jemného odstínu.

Hledejte: Lip stain a lip tint

Pokud jste se právě zamilovaly a toužíte po této rtěnce, měli byste vědět, že se označuje jako “lip stain” nebo “lip tint” a každá z nich se malinko liší. Zatímco “lip stain” bývá výraznější, má větší výdrž a ze rtů ji tak většinou odstraníte až pomocí odličovadla, tak “lip tint”, která obsahuje méně barevného pigmentu, vám poskytne přirozenější vzhled a celkem snadno ji setřete. Obě varianty jsou dostupné od jemných neutrálních až po výrazně červené odstíny. Jen při vybírání pravého odstínu myslete na to, že jakmile tyto tekuté pigmenty nanesete na rty, dolů už půjdou hůře. Jako praktické vodítko můžete využít odstíny vašich tradičních rtěnek.

Hydratujte a vrstvěte

Vzhledem k tomu, že většina tekutých pigmentů na rty je matná, je dobré se před jejich aplikací ujistit, že na rtech nejsou suché šupinky. Ty by se totiž nanesením barvy jen zvýraznily. Stačí použít peeling na rty a na noc hydratační masku. “Nejraději  tyto rtěnky nanáším na rty pomocí konečků prstů a postupně tímto způsobem přidávám vrstvy barvy podle toho, jak výrazného efektu chci dosáhnout,” popisuje profesionální vizážistka Michelle Shakeshaft. Vizážistka celebrit Moani Lee zase radí nanést barvu nejprve do středu rtů a pak ji rozetřít, a upozorňuje na její dlouhotrvající výdrž, když dodává: “Nezapomeňte, že méně je více a vždy můžete barvu přidat.” 
Tato tekutá rtěnka dokáže na rtech navíc působit naprosto přirozeně. “Pokud se vám líbí jemný efekt šťavnatých rtů, stačí rtěnku nanést pouze do středu rtů a vnější okraje nechat holé,” doporučuje vizážistka.

Menší výběr

Jako všechno na světě, i tato skvělá rtěnka má své drobné nevýhody. Tak například většinou vysušuje rty. Přestože je na vodní bázi, tak až na výjimky nenabízí žádnou hydrataci a musíte ji tak případně doplnit ještě balzámem. Kdo si rád vybírá rtěnky ze široké palety barev, tak tady nejspíš neuspěje. “Pouze malý počet barviv rty obarví bezpečně, takže výběr u tohoto typu rtěnky bývá často omezený na několik odstínů,” vysvětluje odbornice na vývoj kosmetiky Roselin Rosario. Na českém trhu narozdíl od toho zahraničního, navíc zatím najdete užší nabídku těchto tekutých rtěnek. 

Zdroj: iGlanc.cz, instyle.com, byrdie.com, thelist.com, indiatimes.com

Související články