Když jsem se dříve chystala tančit nebo vyrážela na nějakou společenskou událost, v jejímž rámci jsem si ke svému outfitu nemohla vzít žádnou objemnou kabelku ale minimalistické psaníčko nebo mini kabelku, pokaždé jsem řešila, co si do ní vzít s sebou, abych se, co se make-up týká, cítila příjemně celý dlouhý večer. A aby mi to taky nezabralo moc místa. Kromě toho, že se neobejdu bez mobilu, občanky a kreditky, do společenského psaníčka už si beru jen tohle osvědčené kvarteto, které zabere jen minimum prostoru a zachrání mě v každé situaci. 

Zdroj: Youtube

Matující papírky

Možná jste o nich ještě nikdy neslyšela. Ve mě samotné zpočátku moc důvěry nebudily, ale pak jsem je víceméně náhodně objevila v tašce během jednoho patrného letního dne a po vyzkoušení se okamžitě zařadily mezi mé beauty oblíbence. Za prvé - tyhle papírky jsou tak tenké, že se snad vejdou i do té nejmenší kabelky na světě (většinou jsou v balení po deseti nebo dvaceti kusech). V čem jsou tak skvělé? Především v tom, že okamžitě perfektně zmatní lesknoucí se pleť. A nemusíte mít přímo smíšenou nebo mastnou pokožku, aby vás zachránily ve chvíli, kdy se vám ve víru večera začíná potit nebo mastit obličej. V takové chvíli je pro většinu žen nejčastějším krokem přepudrování, nicméně to není úplně fajn volba. Za prvé - všechny nečistoty si pudrováním zapracujete do pleti a navíc, řešíte-li prostor v kabelce, pudr zabere mnohem víc místa. Papírky jsou navíc na jedno použití, tudíž zcela hygienické. Stačí je přitisknout k orosené pleti, lehce na pár vteřin přitlačit a rázem získáte matnou pleť, na které zůstane původní make-up v neporušeném stavu. 

Krémové multilíčidlo

Nahradí vám balzám na rty, rtěnku, tvářenku a mnohdy i oční stíny. Vyberte si takový odstín, který máte vyzkoušený nejen na rty, ale i na ‚jablíčka’, tedy na místa, kam se nanáší tvářenka (jablíčka se vyrýsují při úsměvu) a víte, že se v něm budete cítit dobře. Lépe je volit krémovější a pečující konzistenci, např. v podobě sticku, se kterým se vám bude dobře pracovat (existují i cestovní verze, do minikabelky ještě lepší volba). Rty nevysuší a na tváře, popřípadě víčka, se bude příjemně aplikovat. Řešením je samozřejmě i rtěnka, která všechna tato kritéria splňuje a kterou máte jako multilíčidlo už vyzkoušenou. Rudá barva v tomto případě není moc vhodná, na líčkách by mohla působit příliš výrazně a nevkusně.

Polštářkové náplasti

Dlouho jsem je považovala za zbytečnost, ale popravdě - máloco vám dokáže pokazit večer tak jako těsné boty nebo rovnou puchýř na achilovce nebo prstě. Na plesy nebo společenské události většinou nenosíme boty jako ve všední den a taky si řada žen na večer s velkým V obouvá buď úplně nové boty nebo takové, ve kterých toho ještě moc nenachodila. Tím spíš je dobré téhle nepříjemnosti předejít a přistoupit k ní preventivně. Vezměte si s sebou nejlépe gelové náplasti, které vám bolavé místo nejen ošetří, ale díky měkkému polštářku taky hezky ‚vypodloží‘ a vy o puchýři nebudete skoro vědět. Náplast si můžete nalepit i preventivně, aby puchýř nebo bolestivý otlak vůbec nevznikl. 

Korektor v tužce

Orosenou tvář jste zmatnila speciálními papírky a stejně máte pocit, že by make-up potřebovat trochu poopravit? Vsaďte na korektor v tužce, ideálně nějaký univerzální a krycí, který můžete použít nejen na odhalený pupínek, jakékoliv další nedokonalosti ale třeba i pod oči, pokud je to potřeba. Tam ho nanášejte bříšky prstů, nejlépe vklepáváním. A když už jsme u očí, opadanou řasenku pod očima nebo rozmazané oční linky poopravíte nejlépe na toaletě papírovou utěrkou na ruce nebo toaletním papírem. Lehce papír navlhčete a jemně jím otřete místa, kde je korekce třeba, případně, pokud to nejde a na toaletě je k dispozici i krém na ruce (a víte, že nemáte extra citlivou pokožku), pomozte si nanesením trochy krému na papírovou utěrku nebo toaleťák, líčidlo se tak lépe upraví. Na závěr naneste trochu korektoru, pokud to potřebujete. 

Zdroj: iGlanc.cz, Monika Grafková, kosmetická redaktorka s dlouholetou praxí v oblasti krása a zdraví

Související články