S přibývajícím věkem kůže přirozeně stárne, tvoří se více vrásek a současně s tímto jevem ubývají měkké tkáně. Gravitace je zkrátka neúprosná a tak v obličeji postupně dochází k poklesu pokožky, zvlášť v oblasti tváří a krku. Moderní estetická medicína si s tím každopádně umí poradit – díku faceliftu. Připomeňte si, jak probíhá - při tomhle operativním zákroku dochází k vypnutí pokožky na obličeji a krku díky skalpelu - ten odstraní povolenou a přebytečnou kůži, což přináší mnohdy až neuvěřitelné výsledky.

Zdroj: Youtube

Mnoho lidí toužících po omlazení se však liftingu obává, protože ruku na srdce - každý z nás aspoň jednou viděl nejrůznější odstrašující příklady nejen ze světa šoubyznysu, kdy se původně přirozená tvář díky skalpelu změnila k nepoznání. Možná máte takové zkušenosti i ze svého okolí. Strach z umělého nebo příliš vytaženého výrazu ale nejsou jedinou obavou, lidé si mnohdy ani nejsou jistí, zda mají na facelift ten správný věk. Je mi ještě málo nebo naopak už moc? Plastičtí chirurgové obecně lifting doporučují od padesátky výše, nicméně je to dost individuální.

Svěží a odpočinutá tvář

Nedávno do Česka ze zahraničí přišla úplná novinka s názvem Deep Plane Facelift, o které odborníci říkají, že je ideální volbou pro všechny, kteří na klasický facelift s nějakého důvodu nechtějí. „Tato metoda respektuje jedinečnou a přirozenou anatomii obličeje a zachovává jeho autentický výraz, což eliminuje nežádoucí ‚přetáhnutý‘ či umělý výsledek. Podle našich zkušeností přináší tak výrazně lepší a trvalejší výsledky ve srovnání s běžnými technikami faceliftu, čímž vám zajistí dobré výsledky minimálně na další dekádu,“ uvádí respektovaný plastický chirurg MUDr. Roman Kufa a dodává, že velkou devizou této metody je fakt, že díky ní by vaše okolí na první pohled vůbec nemělo poznat, že jste podstoupili omlazující operaci obličeje. Ten byl měl podle chirurga působit spíše svěžeji a odpočatě. „Cílem operace není změna vzhledu pacienta, ale jeho vylepšení a omlazení. Výsledek operace má působit co nejvíce přirozeně,“ vysvětluje Roman Kufa.

Bez modřin a otoků?

A jak to celé funguje? Popis může z úst lékaře znít možná příliš odborně, nicméně MUDr. Kufa se snaží tento omlazující zákrok přiblížit: „Při metodě Deep Plane Facelift se neprovádí rozsáhlá separace neboli oddělování kůže od hlubší kožní vrstvy, oddělujeme ji z větší části pouze pod vrstvou. A to je velká výhoda, protože tím snižujeme riziko krvácení pod uvolněnou kůží a také minimalizujeme vznik modřin a otoků po operaci,“ pochvaluje si lékař s tím, že zákrok také vylepšuje celkovou strukturu obličeje a přináší efekt, který zaujme svou přirozeností a dlouhodobostí. „Jedná se každopádně o náročnější metodu a měl by jí provádět pouze zkušený chirurg,“ doplňuje odborník.

Jen na jednu noc

Metoda je dobrým řešením pro ty, které trápí ochablá kůže, hluboké vrásky, nebo ztráta tvaru a kontur obličeje, ať už jde o muže nebo ženy. Máte-li výraznější projevy stárnutí, můžete zákrok absolvovat už po čtyřicítce. „Po operaci pacient zůstává na klinice jednu noc, druhý den se odstraní obvaz z hlavy a pacient odchází domů. Doporučuje se týden klidový režim doma, kancelářská práce je možná po týdnu, sportovat se doporučuje po 3-4 týdnech po operaci,“ uzavírá lékař. V každém případě platí, že než se pro takový typ omlazení rozhodnete, domluvte si konzultaci a obejděte si pár odborných pracovišť. Tak nejlépe poznáte, kam se případně na tenhle nový šetrnější typ liftingu vydat.

Zdroj: iGlanc.cz, MUDr. Roman Kufa, plastický chirurg

Související články