Brýle jsem začala nosit už na základce a odložila jsem je až těsně před svatbou, nechtěla jsem být brýlatá nevěsta. Operace jsem se bála a tak mi nezbylo než začít s kontaktními čočkami. Než jsem si je poprvé nasadila, trvalo mi to snad hodinu! Pocit, že se mám něčím dotknout svého oka, byl pro mě nesnesitelný a vzápětí jsem pochopila, proč mi na očním při první aplikaci dali i lavór pod obličej. Čočky mi totiž z prstu neustále padaly. Ale zpátky k brýlím! Rozhodně jsem na ně nezanevřela, vnímám je ale spíš jako alternativu, když chci dopřát svým očím odpočinek od čoček a také jako zajímavé doplnění outfitu. Nosím spíš minimalistické oblečení a vyhovují mi tudíž výraznější zajímavé brýle. Za roky, kdy je střídám s čočkami, jsem se naučila už pár triků, jak se s nimi líčit a ráda je s vámi budu sdílet. 

Zdroj: Youtube

Rám pro tvář i oči

O tom, že obočí hraje při líčení klíčovou roli, jsem toho už napsala hodně, nicméně taky jsem během let zjistila, že mít ho hezky upravené i pod brýle rozhodně stojí za to, i když by se mohlo zdát, že ho obroučky schovají a není tak nutné mu věnovat pozornost. Mě osobně se osvědčilo jednak vybírat takové brýle, které obočí nepřekrývají (končí nad nebo pod linií obočí) a nechají ho vyniknout, společně pak s obroučkami tvoří zajímavý detail. Rozhodně doporučuji kromě dokreslení obou liniií obočí použít i fixační gel, přece jen s brýlemi člověk přes den sem tam manipuluje a obroučky by mohly chloupky rozcuchat.

Kvalitní krytí

Neocenitelným nástrojem pro skrytí tmavých kruhů a odlesků pod očima, které mohou brýle zvýraznit, je korektor. Tady si dejte záležet, aby perfektně držel, protože v místech, kam se nanáší, je pokožka v těsném kontaktu s obroučkami, které mohou nekvalitní korektor rozmazávat a podpořit jeho usazování v očních vráskách. A to nechcete. Nanášejte korektor vždy na pleť ošetřenou krémem. Začněte u vnitřních koutků očí, pokračujte dolů podél nosu a zpět nahoru k vnějšímu koutku - mezi těmito body vytvořte takový trojúhelník. Nanášet ho můžete houbičkou nebo čistými prsty. Dokonale ho zapracujte a pak ho lehce zafixujte nejlépe transparentním pudrem s pomocí štětce. Takto nanesený korektor vám žádnou neplechu neudělá, navíc v těchto partiích zamezí lesknutí. 

Brýlové stínování

Líčení očí by mělo být přizpůsobeno nejen vašemu stylu a příležitosti, ale také typu a síle vašich brýlových skel. Pro zvětšující skla (pro dalekozraké) platí toto obecné doporučení: Je lepší se vyhnout ‚těžkým‘ tmavým stínům a silným linkám. Místo toho volte světlé, perleťové nebo matné stíny na celé víčko a jemně zvýrazněte vnitřní koutek oka pro optické otevření pohledu. Máte-li zmenšující skla (pro krátkozraké), můžete si dovolit silnější a tmavší stíny a výraznější linky. Experimentujte s kouřovým líčením nebo grafickými linkami pro výraznější efekt. Nicméně berte typ skel při líčení spíš orientačně, záleží i na velikosti očí. Dobrým vodítkem je zkusit různé typy líčení a vyfotit se. Můžete se tak na sebe podívat s odstupem a lépe vyhodnotit, v čem vypadáte lépe. 

Dopřejte si řasenku

Ověřila jsem si, že nejlepší řasenkou pod brýle je ta voděodolná, zvlášť pokud máte delší řasy, které se občas mohou dotknout brýlí. Tenhle typ se nerozmazává, výborně drží a ideálně fixuje tvar řas. Pro dosažení nejlepšího efektu aplikujte řasenku ve dvou vrstvách, při líčení napodobte tahem kartáčku směrem nahoru kreslení písmene Z, tak na řasách ulpí ideální množství barvy. První vrstvu nechte zaschnout, než aplikujete druhou, což zajistí maximální objem, délku a trvanlivost. Delší řasy s tendencí narážet do skel brýlí můžete zkusit natočit pomocí kleštiček na řasy (před líčením). Vypadá to možná hrůzostrašně, ale nemějte z toho obavy. Je to velmi efektivní způsob, jak řasy pozvednout, opticky otevřít oko a v tomto případě navíc zamezit kontaktu řas s brýlemi. 

Zdroj: iGlanc.cz, Monika Grafková - redaktorka s dlouholetou praxí v oblasti krása a zdraví

Související články