Bylo jen otázkou času, kdy se na výsluní opět vrátí tvářenky, které dodávají každému obličeji zdravý nádech. Tentokrát ovšem zapomeňte na jejich matné verze a také se nebojte trochu přidat. Ruměnec letošního roku je totiž mnohem odvážnější a také výrazně lesklejší než v minulých sezónách. Je to také úžasná zpráva pro nedoceněnou krémovou verzi tvářenky, která v sobě nese samé výhody. Kromě toho, že je multifunkční a dá se použít stejně tak na rty i víčka, perfektně drží na pokožce aniž by ji vysušovala. Můžete ji jednoduše a rychle nanést i bez štětce a narozdíl od pudrových protějšků dodává pleti přirozenější šmrnc. 

Jak vytvořit lesklou tvářenku

Krása současného trendu spočívá v tom, že si s mírou lesku tvářenky můžete hrát podle libosti. K vytvoření efektu se báječně hodí tekuté i krémové tvářenky, protože jejich konzistence slibuje svěží vzhled. Pro dosažení skutečně zářivého efektu je vhodné použít navíc tekutý rozjasňovač, který díky mikro jemným třpytivým částicím dodá make-upu krásný nádech přirozeného lesku. Místo nanášení obou složek odděleně, je před nanesením na tvář zkuste smíchat dohromady. "Krémová tvářenka je ideální pro vytvoření dojmu zdravého líčení. Tento typ tvářenky můžete na pleti navíc snadno rozetřít prsty," radí špičková vizážistka celebrit Ash K Holmová. “Působí přirozeně a navíc ji můžete jednoduše přidávat pro docílení výraznější barvy," souhlasí profesionální vizážistka celebrit Shelby Smith.

Jak nosit lesklou tvářenku

Tvářenka letos podle špičkových vizážistů vypadá na obličeji jako “na panence”. "Ráda nanáším tvářenku lehce nad líčka, aby působila plastičtěji a zářivěji,” říká profesionální vizážistka celebrit Diane Buzzetta pro Glamour. Lesklou tvářenku můžete vytvořit z tradičních odstínů růžové, broskvové nebo korálové. 

Jak vypadá podle virálních trendů

Červenající tvářičky se také stávají virálním trendem, který zaplavuje nejen červené koberce a přehlídková mola, ale také sociální síť TikTok. Internetové guru krásky výraznou tvářenku obvykle nanášejí podél tváří až ke spánkům a nebojí se ji použít například také na nos, bradu nebo čelo. Mnohem přirozeněji působí trend nazývaný “boyfriend blush”, který napodobuje přirozený ruměnec tváří po pobytu venku. “Pro lepší představu si vzpomeňte na červenající se tváře prince Williama a Harryho. Vypadá to prostě mladistvě a sportovně, vysvětluje vizážistka Mallory Rosses. 

Zdroj: iglanc.cz, glamour.com, glamourmagazine.co.uk, elle.in, teenvogue.com

Související články