Ranní chaos vs. perfektní tvář

Líčíte se doma za tmy v koupelně, zatímco přesvědčujete děti o tom, aby sebou hnuly, protože jinak přijdou pozdě do školy? Nebo máte vyhrazený svůj beauty koutek, který vám dělá radost a make-up si nanášíte u něj? Ať už jste na tom jakkoliv, pravděpodobně se vám už párkrát stalo, že když jste vyšla ven, denní světlo odhalilo nemilosrdnou pravdu – máte špatně rozetřený make-up a tvářenku jak Marfuša! Problémy tohoto typu se dají naštěstí řešit. Stačí mít správné kosmetické zrcadlo. Chytré kosmetické zrcadlo.

Nepohodlí a krutá pravda

Je jasné, že ne vždy máte k dispozici ostré světlo ze žárovek nebo v ideálním případě to sluneční, abyste si mohla v klidu a pohodlí vytvořit perfektní make-up. A tak si pomáháte selfie režimem v telefonu nebo zkrátka přenášíte svoje zrcadlo k oknům, kde je zrovna nejlepší světlo. To samozřejmě může fungovat. Ale komu by se chtělo pořád mžourat? Navíc pokud patříte mezi perfekcionistky a milovnice co nejpřirozenějších looků, určitě oceníte funkce moderního kosmetického zrcadla. Pomůže vám totiž hned v několika ohledech. 

Zrcadlo, zrcadlo… kdo ví o líčení všechno?

Na trhu narazíte na různé velikosti, chytré funkce, cenové rozpětí i na druhy se všemožným způsobem upevnění. Ty dražší se vyšplhají na několik tisíc, ty levnější seženete za pár stovek. Záleží jen na vašich preferencích a vášni pro make-up. Ta nejdražší zrcadla disponují po svém obvodu sadou mikroreflektorů, jež zajišťují rovnoměrné rozložení světla po celé jeho ploše. Tím je vaše tvář osvětlena bez jakýchkoli stínů, což znamená, že žádný stín neohrozí váš výsledek a perfektní odstín bronzeru nebo tvářenky tak nebude náhodou, ale garantovanou jistotou. U některých typů zrcadel si navíc můžete zvolit i intenzitu a teplotu osvětlení, takže dosáhnout dokonalého make-upu, bez ohledu na to, zda se líčíte ve světle časných ranních hodin nebo v umělém osvětlení pozdního večera, bude zase o něco snažší. 

Zoom funkce pro přesnější výsledek

Další skvělou funkcí, kterou určitě oceníte, je i možnost zvětšování. Ty vyspělejší varianty to zvládnou pomocí dotyku. Abyste tak viděla opravdu dobře na své oční víčko, až si budete zkoušet malovat perfektní oční linku, přizpůsobíte si přiblížení tak, abyste kromě třesoucí ruky ještě nemusela řešit shrbená záda a krk v nepřirozené pozici, protože dobře nevidíte. Nosíte brýle a vidíte hůř na blízko? Tato zoom funkce se vám jistě bude také hodit, že?

Přizpůsobivý cestovatel

Máte ráda na líčení klid nebo se potřebujete líčit v jiné místnosti, než jsou vaše děti? Většina zrcadel se chlubí napájením, takže je můžete libovolně dobíjet a zároveň vám díky tomu odpadá povinnost přítomnosti zásuvky. Zrcadlo tak může libovolně cestovat – a to jak do jiné místnosti, tak třeba na víkend na chatu. Pokud sáhnete po menší variantě, můžete mít tohoto beauty pomocníka stále u sebe, ať už se potřebujete upravit na důležitou pracovní schůzku nebo si chcete dopřát rychlou “retuš” před večeří s přáteli. Každodenní líčení se tak může stát pohodlným a zábavným rituálem. 

Ještě chytřejší budoucnost

Díky pokročilým technologiím a neustálé touze se zlepšovat, i v tomto odvětví se vývoj posouvá dopředu. Do budoucna nás tak čekají zrcadla, která díky zabudované umělé inteligenci dokážou rozpoznat změny na vaší pleti a propojit se s různými chytrými aplikacemi. Pomůžou vám tak třeba vybrat perfektní odstín make-upu nebo doporučit vhodnou péči. V zahraničí už na takovou vychytávku možná narazíte. 

Zdroj: iGlanc

Související články