Zkracování vlasů patří nejen k životním změnám nebo novým začátkům, ale také k ročnímu období. Na jaře a v létě zkrátka všichni tak nějak toužíme po odlehčení a svěžím vánku – a to i na našich účesech. Ideální způsob může být mikádo v jeho nejrůznějších podobách. A protože jaro už dorazilo, zase nás to láká k brouzdání po Instagramu a Pinterestu a hledáme fotku, kterou s očekáváním ukážeme v kadeřnictví. 

I když se trendy ve světě účesů neustále mění, tento střih si udržuje své pevné místo na módním trůnu: bob hair, neboli mikádo. Délka končící v okolí brady nejen přitahuje pozornost, ale také zvýrazňuje rysy obličeje, aniž by vás rozčilovaly poletující dlouhé prameny. Tady máte vše, co byste měla o mikádu vědět ještě předtím, než si domluvíte termín ve svém oblíbeném salonu.

Co je u mikáda nejdůležitější?

Perfektní střih a jeho údržba. Na zastřihování konečků byste měla chodit ideálně jednou za 4–6 týdnů, aby účes působil stále svěže. Pokud jste už našla kadeřníka, který chápe váš životní styl, dokáže smysluplně skloubit trendy s tvarem obličeje i barevnou typologií, naladil se na váš vkus a ještě to pomocí kadeřnických nástrojů dokáže přenést na vaši hlavu, vyhrála jste v loterii. U mikáda platí dvojnásob, že práce s nůžkami tvoří základ úspěchu. Díky skvělému střihu a přesně vychytané délce, se pak nebudete trápit u zrcadla s tím, že vám účes nedrží a nevypadá tak, jak byste si přála ani po 30 minutách snahy doprovázené pár nadávkami.

Až tedy budete hledat na sociálních sítích to „vaše“ ideální mikádo, uložte si fotek několik. Měla by na nich být žena, která je vám typově podobná, má stejnou barvu očí i odstín pleti, podobný tvar obličeje i hustotu vlasů. Možná to bude oříšek, ale jen tak dokážete perfektně předat svou představu své kadeřnici. Dobrá zpráva ale je, že tento účes opravdu sluší většině žen a snad všem typům obličeje. A jeho další obrovská výhoda? Během chvilky z něj z extrémně elegantního účesu vytvoříte díky troše texturizační pasty nebo laku na vlasy hravý vzdušný look. Můžete ho tak snadno přizpůsobit své náladě i příležitosti. 

Soft wave bob

Bob s jemnými vlnami je důkazem toho, že trocha stylingu může vašim vlasům vdechnout nový život a vy je pak budete milovat i v případě, pokud vám vlasy trochu přerostou. Díky tomuto ledabylému stylingu se skvěle hodí i k odrostlým pramenům, protože krásně doplní ležérní uvolněný styl. Měkké vlny vám zaručí, že budete vypadat jako byste právě vstala z postele a v koupelně strávila pár minut. 

Klasický bob

Klasický, čistý a rovnoměrně prodloužený bob s hladkou strukturou patří mezi jednoduchý styl, se kterým zkrátka nelze udělat chybu. Sluší všem typům obličeje. Pokud máte jemné vlasy a ještě vás trápí jejich řídkost, nehte si vlasy sestříhat tak, aby neměly všechny prameny stejnou délku. Účes bude působit vzdušnějším a hravějším dojmem. 

Butterfly Bob

Mikádo s roztomilým názvem patří také mezi žhavý trend. Jeho nadýchanost a vzdušnost symbolizuje eleganci a ženskost. Tento účes je silně vrstvený a objemný, přičemž spodní prameny se mohou vzájemně prolínat – právě tyto sestříhané pramínky trochu připomínají motýlí křídla. Výsledkem je, že se vlasy chlubí bohatostí, pohybem a objemem. 

Celebrity ho milují

Novému střihu teď nově propadla například modelka Gigi Hadid, která na svém Instagramu zveřejnila video, ve kterém jí kadeřník celebrit, Chris McMillan, zkracuje vlasy o několik centimetrů. Jennifer Lopez překvapila nedávno i na pařížském Fashion Weeku krátkým mikádem, které ale ve skutečnosti mikádo nebylo – její dlouholetý kadeřník Chris Appleton zatím svůj postup neprozradil. Další star, jako třeba Lady Gaga, Lucy Hale nebo Margot Robbie, řadí různě dlouhá mikáda také ke svým srdcovkám. A my se k nim přidáváme!

Zdroj: iGlanc.cz, Harpersbazaar.com, Glamour.com

Související články