Wannabe či Viva Forever, hity “Spajsek” v mnoha z nás dosud vyvolávají nejrůznější vzpomínky, zaručeně roztancují. Svým způsobem skupina Spice Girls patří k jistým milníkům dospívání určité skupiny populace, ať už písněmi či zmíněným, poněkud divočejším stylem oblékání. Během jejich kariéry sestavu přirozeně provázely všemožné eskapády, kdy se členky skupiny rozcházely a znovu scházely. Éra Spice Girls nebyla nikterak dlouhá, přesto velmi intenzivní. Po ukončení spolupráce se každá z nich snažila ještě oživit pohasínající slávu. A jestli se tomu někomu opravdu povedlo na plné čáře, je to rozhodně Victoria Beckham.

Zdroj: Youtube

Z té "tak trochu navíc" módní hvězdou

Victoria Adams, přezdívaná onehdy coby Posh Spice, byla z celé skupiny Spice Girls asi tou nejméně viditelnou. Držela se spíše stranou, ani její módní kreace nebyly oproti ostatním členkám tolik extravagantní. Sice během kapitoly “Spajsek” prezentovala svou osobu v proklatě krátkých šatech a sukních, vynášela kousky těsně kopírující křivky velmi útlého těla, nebála se ani kožených sexy kreací, oproti ostatním kolegyním přesto působila méně okázale, vulgárně. Ovšem ten největší módní převrat u ní nastal po svatbě s fotbalovým krasavcem Davidem Beckhamem roku 1999.

Ještě před tím než v roce 2008 představila Victorie svou oděvní značku, začaly si důležité oděvní persony všímat osobitého leč stále častěji sofistikovaného počínání bývalé zpěvačky. A to budoucí návrhářce hrálo do karet. Módní kritici více a více pěli ódy na její jedinečný vkus. Začala být tak středem pozornosti textilního průmyslu. A právě vytříbený oděvní styl, který přirozeně značně zrcadlí ve svých kolekcích, z ní velmi rychle udělal ikonu určující nejen budoucí trendy, ale ovlivňující i šatníky milionu žen.

Od krátkých sukní až po elegantní kostýmky

Kolekce značky Victoria Beckham se pravidelně nesou v opravdu těžko popsatelném směru. V jednotlivých modelech naleznete ducha prostého konzervatismu, ale také vánek extravagance ovšem na vlně ryzí sofistikovanosti pro matku čtyř dětí hluboce specifickou. Pravdou ale je, že oproti nabídce její značky, je samotné Victoriino oblékání mnohdy ještě více formálnější. A to i tehdy, kdy vyráží do společnosti, kde se fantazii meze nekladou, ji uvidíte v looku bez znaku prvoplánové okázalosti.

Pokud bychom se detailněji zaměřily na milované oděvy, co Victoria Beckham na veřejnosti obvykle sama na sobě prezentuje, pak mezi top kousky se rozhodně budou objevovat počiny blízké usedlému business stylu. Saka, široké nohavice, sukně midi délek v áčkovém střihu, košile, vesty, ale také sexy obuv se zúženou špičkou na vysokém podpatku, masivní brýle, to je tradiční módní podpis hvězdy 90. let.

Ač ve svých 49 letech by Victorie mohla bez obav vynést oblečení lemující tvary postavy, co by zdůraznilo vysportovanou siluetu, tak těsnějším oděvům se návrhářka paradoxně spíše vyhýbá. V oblibě má primárně modely v trendy oversize provedení, tedy takové, které záměrně působí minimálně o jednu velikost větší. I přesto, že obléká na první pohled ne dostatečně smyslné kousky, v její prezentaci jednotlivé kreace působí přímo božsky. Ženy v našich končinách by se jejímu stylu mohly přiučit. Takto totiž vypadají vkusně uchopené jednotlivé trendy napříč módním světem.

Zdroj: iGlanc.cz

Související články