Postava jablka

Rozpoznat siluetu ve tvaru šťavnatého ovoce není nikterak těžké. Dominantní je kulatost v horní polovině těla. Charakteristická jsou širší ramena, mohou být silnější i paže. Dále je to výrazné poprsí, i když ňadra ve skutečnost jsou možná menší, jen s ohledem na méně výrazný zadeček, téměř žádný pas, se hrudník zdá na oko objemnější. Problematickou partií pak bývá nedostatečně definovaný střed těla, pas. Symbolem postavy jablka je také vystouplé bříško, široká záda. Naopak dolní končetiny jsou často tenké, atraktivně klenuté.

  • Základem odívání by se tak mělo stát odpoutání pozornosti od neduhů v horní části postavy. Je nutností podpořit nohy. Jen tak docílíte proporční harmonie.
Zdroj: Youtube

Postava hrušky

Máte poměrně útlý hrudník, pas je taktéž štíhlý, bříško spíše lehce vyklenuté, ovšem oblast boků, sedacích partií, stehen, má nápadné rozšíření? Nohy jsou však štíhlejšího rázu? Pak patříte k majitelkám jedné z ryze ženských typů postav. Určitě nemusíte mít ze svých proporcí těžkou hlavu. I když máte “základnu”, stejně jste získala pomyslný triumf. Existuje totiž skupina mužů, který se přezdívá "dolňáci", kterým se právě tyto křivky velmi líbí. Mají rádi ženy, které je, jak se říká, za co chytit, což je ve vašem případě pravda.

  • Neschovávejte své přednosti. Bez obav je zdůrazněte, jen přidejte pomocí oděvů plnosti v okolí poprsí a ramen.

Postava mrkve

Že je tento pojem pro vás velkou neznámou? Jde, jak již samotné přirovnání k oranžové zelenině plné antioxidantů naznačuje, o postavu bez nápadnějších oblejších ženských tvarů. Známější je pak výraz chlapecká figura. Celek se zdá být opticky v jedné rovině, přechody mezi jednotlivými tělesnými partiemi jsou zcela minimální, to je charakteristický rys této postavy. Ňadra, pas i boky postrádají dostatečné zakřivení. Většinou chlapeckou figuru mívají ženy hubené. Jen zřídka ty, co mají kilogramy navíc.

  • Vnést mezi různé partie postavy více objemu, vytvarovat vosí pas, to je alfa omega. Nebojte se zdobnějšího oblečení, detailů v podobě řasení, volánků, vodorovných pruhů a jiných, klidně i divočejších, vzorů, barev, nadýchaných materiálů.

Zdroj: iGlanc.cz