Zlatou érou volánů byla 80. léta, tedy období, které bylo obecně jedno z nejvýstřednějších v oděvní historii. Z pohledu textilního průmyslu to byl čas pestrosti, barev a extravagance, jehož tempo udávaly zejména hvězdy jako Michael Jackson, Madonna či Lady Di. Výrazné kousky s řasením tehdy hrály prim a stejně je tomu i dnes.

Potvrzeno pařížským fashion weekem

“Nutnost” nést se na vlně volánů definitivně potvrdil i Pařížský fashion week, který již před časem představoval trendy pro jaro 2024. Jeho účastníci, tedy věhlasní oděvní designéři, je vyzdvihly jako jeden z hlavních trendů sezóny. Kolekce značek Alexander McQueen, Dior či Dries van Noten, jsou jimi doslova nabité. Jejich prezentace byla různorodá, od extravagantních, do očí bijících rozevlátých volánů, až po jejich minimalistické a vskutku velmi elegantní pojetí.

Volány dokáží s postavou divy

Ač jde na první pohled o velmi výrazný prvek, se siluetou i stylingem dokáže hotové divy. Ruku na srdce, která z vás se kvůli nespokojenosti s postavou vyhýbá nejrůznějším střihům, barvám a detailům? A právě volány a kanýry jsou jedním z nejobávanějších prvků v šatníku. Jak s nimi pracovat a využít jejich sílu pro vytvoření křivek či zvětšení nebo naopak zmenšení hrudníku?

Jak pracovat s volány v 10 krocích

  • Stejně jako u jiných ošemetných módních prvků, i u volánů platí, že se nenosí v místech, na která nechcete upozorňovat.
  • Kanýry, ač jsou nápadité, obvykle přidávají na objemu proporcí, nemusí být ženám s větším poprsím nutně zapovězeny. Ano, některé ženy se nerady chlubí svými bujnými vnadami. Pokud zvolíte jejich správnou délku, v tomto případě určitě delší kanýr a splývavý materiál, zapříčiníte tím opačný efekt. Ženské zbraně bude rafinovaně skryté a dají vyniknout ostatním křivkám.
  • K jakémukoliv kousku s nápadným řasením vždy volte už jen jednoduchý oblečení, ideálně ze splývavých tkanin.
  • Volány jsou skvělým partnerem pro zvýraznění partií, které toužíte vydat na odiv. Velkou službu odvedou například u chlapecké postavy, která postrádá oblé a nápadnější křivky. Všechny alternativy volánů a kanýrů dodají nevýrazné siluetě potřebnou míru ženskosti.
  • Horizontální volánky na horní polovině těla v minutě vykouzlí na pohled plnější a pevnější poprsí.
  • Top s volánem nebo kanýrem a jednoduchá rovná sukně či nohavice skvěle vybalancují nesouměrnost postavy, která je známá například pro majitelky postavy typu hruška, co mají široké boky a drobnější hrudník.
  • Trápí vás větší prsa i vypouklé bříško? Nebojte se obléci delší šaty, které mají decentní volán na spodním lemu, takový střih potlačí zmíněné neduhy, vaši postavu navíc i opticky prodlouží.
  • Asymetrické podélné volány skvěle fungují také na plnoštíhlé postavě. Hledejte v takovém případě ale spíše šaty. Sukně vaše tělo zbytečně opticky rozdělí, můžete tak nechtěná kila spíše zdůraznit.
  • Materiálově se můžete s klidným srdcem odvázat. Řasení totiž sluší téměř všem druhům tkanin. Řešte spíše příležitost, na kterou se oblékáte. Denim či bavlna jsou ideální na každodenní aktivity, saténu či hedvábí sluší akce s nádechem luxusu.
  • Ostatní doplňky jako jsou kabelky, šátky či šperky, by měly být opravdu decentní. Středem pozornosti jsou v tomto případě vždy a jen volánky či kanýry.

Líbí se vám oděvy s volánky a kanýry?

info Hlasování bylo ukončeno.
Ano 71 %
Ne 29 %
Hlasovalo: 93

Zdroj: iGlanc.cz

Související články