Není všechno zlato, co se třpytí

Když si vybíráme nový kousek oděvu, nezáleží, zdali jde o top, kalhoty či spodní prádlo, pohodlí hraje poměrně značnou roli při rozhodování. Ač se říká, že pro krásu se musí trpět, nemusí tomu tak být. Zářným příkladem jsou tanga. Ta jsou označována za jeden z nejvíce sexy modelů, údajně je pánové tvorstva na nositelkách zbožňují, jenže právě tento typ kalhotek je jeden z těch nejvíce ošemetných.

Pokud pomineme samotný komfort tang, který popravdě není nikterak zvlášť vysoký, patří tento střih kalhotek k tomu asi vůbec nejvíce nebezpečnému pro zdraví ženy. Tím, že zadní část specifického typu spodního prádla je velmi úzká, běžně zaříznutá mezi půlkami,  tanga na těle s každým pohybem “cestují”, může dojít k nejrůznějším vaginálním infekcím. To platí i u žen maximálně čistotných a obezřetných.

Co se týče vzhledu tang, pak patří k poměrně trendy a smyslnému kousku, to jest pravda, jenže poskytnou službu nositelce pouze tehdy, když má alespoň částečně zpevněný a vysportovaný zadeček. Minimum textilie totiž nic neschová, naopak. Extrémně vykrojený střih sedací partie jen zdůrazní. Jinak povislý zadeček tak může na oko budit dojem ještě nižšího a povoleného tvaru. A ve finále, tanga vylézající zpoza horního lemu nohavic už také nejsou moderní. U dospělých dam jde o počin vulgární a prvoplánový.

Pro hezčí zadeček a vyšší komfort

Správnou volbou pro všechny křivky sedacích partií jsou jednoznačně brazilky, tedy za předpokladu, že toužíte po až "rajcovním" vzhledu. Jedná se o kalhotky, které v sobě snoubí rafinovanost na vkusné vlně. Zadní část je sice také více vykrojená, nicméně oproti tangům zakrývá cca 50 % půlek. Nejpodstatnější ovšem je, že při vhodném výběru, především adekvátní velikosti, nedochází k nepříjemným a nebezpečným “zářezům”.

Klíčovým faktorem je nejen velikost, ale také materiál. Ano, kousky zdobené krajkou jsou proklatě svůdné a smyslné, pro běžné denní nošení ovšem nepředstavují pomyslné vítězství. Zdobné detaily mohou poškrábat pokožku, drbání na sedacích partií atraktivní nebývá, a pozornost si zaslouží i problém, který se vyskytuje při vrstvení s oblečením. Jakékoliv spodní prádlo, co disponuje zesílenými lemy nebo právě krajkou, tvoří pod oděvy obrysy, nevhodně zvolený střih a velikost pak může i deformovat pozadí.

Kalhotky přezdívané brazilky se někdy zaměňují s nohavičkovými kalhotkami. Ty také vypadají moc hezky, ve variantě krajky zaručeně potěší oko drahé polovičky, přesto jejich střih nemusí být zrovna ke křivkám milosrdný. Nezpevněné pozadí i v tomto případě se může opticky jevit hůře než tomu doopravdy je. Klasické kalhotky jsou pro povolenější svalstvo vhodnějším modelem. A nenechte se zmást, kalhotky také mohou vypadat sexy.

Kalhotky, které mají něco navíc

Segment spodního prádla se stále rozrůstá o všemožné vychytávky, což je skvělé. Fantastickým pomocníkem pro ženy s kilogramy navíc, co mají opravdu širší stehna, která se o sebe při chůzi třou, to bývá hodně nekomfortní, může to mít za následek i bolavé odřeniny, jsou kalhotky s delší a speciálně navrženými nohavičkami. Většinou připomínají legínové kraťasy. Jak už sám vzhled takových kalhotek napovídá, zabraňují tření stehen o sebe, navíc mohou stehna i opticky zúžit.

Charakteristická ženská postava má mít oblejší křivky, ale ne všem byla do vínku dána symetrie, líbivé tvary. Zářným příkladem je typ siluety, které se přezdívá chlapecká. Má totiž rovné linie bez výraznějšího poprsí či zadečku. Módní průmysl je ale studnicí nepřeberných možností. Když chcete získat působivé pozadí, lze využít nespočtu oděvních triků nebo sáhnout po prádle s vycpávkou. Kromě podprsenek dodávající až neskutečný objem, jsou to i kalhotky, co umí napomoci sedacím partiím působit plnější, pevnější.

Vysoký pas je trendy fenoménem, co se objevuje nejen u tradičních oděvů, lze jej spatřit také v kolekcích kalhotek. A to hned v několika variantách. Nezáleží, zdali zvolíte model formujícího prádla, který zamaskuje vyklenutější bříško či ten “normální”. Vysoký pas je sázkou na slušivou jistotu, protože na oko prodlouží dolní polovinu těla, kdy i zadečku dopomůže k atraktivnějšímu vzhledu.

Rada nad zlato

Ať už patříte k milovnicím kalhotek klasického designu, těm s delší nohavičkou, preferujete tanga, brazilky, mějte ve svém šuplíku dostatečnou zásobu prádla bezešvého. Jde o speciální modely, co mají minimum spojů, v lepším případě jsou vyrobené z jednoho kusu tkaniny. Tento typ kalhotek je v první řadě opravdu nesmírně příjemný, ve své podstatě ani nevíte, že nějaké prádlo máte, nedocenitelnou přidanou hodnotou je pak skutečnost, kdy se na oblečení netvoří zmíněné nevzhledné přechody, sedací partie nebudou nehezky deformované.

Zdroj: iGlanc.cz

Související články