Všichni víme, že Carrie Bradshaw si vzala Johna Jamese Prestona (pana Božského) v prostém obleku a modrých lodičkách Manolo Blahnik při decentním obřadu na radnici. Rovněž víme, že tomu předcházely kolosální šaty od návrhářky Vivienne Westwood, doplněné modrým ptákem na hlavě. Tyto slavné svatby snadno zastíní skutečnou svatbu herečky Sarah Jessicy Parker. Zejména proto, že ona sama se ji snažila co nejvíc ututlat, a proto i výběr velmi nekonvenčních svatebních šatů černé barvy.

Svatba Sarah Jessicy Parker a Matthewa Brodericka

V listopadu 1991 se Sarah Jessica Parker a herec Matthew Broderick seznámili prostřednictvím bratrů herečky, kteří založili newyorskou divadelní společnost Naked Angels. Broderick, tehdy již etablovaný v branži, v jejich divadle režíroval hru. Tak došlo k setkání dvou lidí, kteří letos slaví 27. výročí svatby.

Dne 19. května 1997 pozvali do prostor staré synagogy Angel Oresanz v New Yorku, kde prý nebyla ani elektřina, sto přátel, kteří se pod rouškou klasického večírku stali svědky zpečetění milostného pouta. To nezní zrovna soukromě, přesto se jednalo o intimní obřad, po němž následovala recepce plná melodií a zábavy a slavilo se až do dvou hodin ráno. „Ze stropu jsme zavěsili jen svícny. Neměli jsme ani svatební uličku, kterou bychom mohli projít. Přesto to bylo krásné,” vzpomíná Parker v rozhovoru pro časopis Martha Stewart Weddings.

Černé svatební šaty SJP

Svatba byla pro hosty překvapením sama o sobě, ale spát jim nedaly zejména svatební šaty v černé barvě. „Styděla jsem se vdávat v bílém a oba s Matthewem jsme se zdráhali, aby nám lidé věnovali tolik pozornosti,” řekla herečka v rozhovoru. Logika byla taková, že černé šaty budou nenápadné. Také nechtěla novinářům naservírovat senzaci. Svatba proběhla v utajení před médii, ale černá róba se paradoxně zapsala do historie svatební módy a otevřela cestu dalším nekonvenčním nevěstám, jako Avril Lavigne nebo Ellie Goulding.

Jednoduché s bohatou sukní a z konfekce

Mnoho nevěst sní o té chvíli, kdy půjdou k oltáři, předem. Sarah Jessica Parker si sebe ve svatebním nikdy nepředstavovala. Ani nestrávila hodiny vybíráním dokonalých šatů, ve skutečnosti vzala to první, co se jí líbilo. Černé šaty se špagetovými ramínky a bohatou sukní od Morgane le Fay visely v obchodě na ramínku.

Vzhledem k tomu, že si módní ikonu seriálu Sex ve městě spojujeme s vysokou módou, člověk by předpokládal, že netradiční odstín je jen výrazný stylový projev. Nebylo to tak. Záměr byl takový, že černá z konfekce bude nenápadná, nebude přitahovat pozornost, narozdíl od koupě bílých šatů.

Černých šatů dodnes lituje

Zpětně své volby a studu, že nechce přitahovat pozornost, lituje. Kdy jindy přirozeně upoutat než právě na své vlastní svatbě. Volba manžela se ukázala být správnou, kontroverzní černá nikoliv. V pořadu Today herečka řekla, že kdyby to měla udělat znovu, rozhodla by se jinak. Celou svatbu by víc vybílila. „Vzala bych si krásné, pořádné svatební šaty, jaké jsem měla mít ten den na sobě.”

Něco modrého, starého a půjčeného

Ačkoliv se ze svatby Sarah a Matthewa nedochovaly žádné fotografie bot, byly modré. Obula model od francouzského návrháře teal blue velvet Robert Clergeries se zaoblenou špičkou a klasickým podpadkem Clergerie. Tím splnila ”něco modrého”. ”Něco půjčeného” do svého velkého dne zakomponovala tak, že si od jednoho z hostů půjčila kapesník, někdo jí dal starou minci, šaty byly nové, a tím pokryla všechny svatební základy.

Začalo natáčení třetí řady seriálu A jak to byl dál...

Zdroj: Youtube

A jak to bylo dál… pokračuje třetí řadou

Dnes by si pro sebe Sarah představovala šaty ve stylu Oscar de la Renta, i tak zůstávají její černé svatební šaty věčné. Stejně jako postava spisovatelky Carrie Bradshaw, která se kromě seriálu a dvou filmů Sex ve městě vrací i v seriálu A jak to bylo dál… který bude pokračovat přinejmenším i třetí sérií, která se nedávno začala v ulicích New Yorku natáčet.

Zdroj: iGlanc.cz, Brides, Wedvibes, People