Nový začátek. Vstup do manželství symbolizují právě okovy lásky. Ovšem co když to nevyjde? To pak také přichází další nový začátek. Logicky se zprvu hroutíte z toho, že se vám život zbortil jako domeček z karet, že jste selhali nebo se ta pohádka, kterou jste si vysnili, rozplynula jako pára nad hrncem. I když samozřejmě ne všichni to tak mají, někomu se uleví. Kdybychom nežili v době, kdy jen u nás ročně průměrně končí kolem 40 % manželství, tak to ani nezmíníme. Takový je fenomén posledních let.

Zničte zásnubáky a snubáky

Proč se tedy potom trýznit pohledem na kroužky, které symbolizovaly vaši vzájemnou lásku a náklonnost? Nadechněte se a symbolickým zničením zásnubáků a snubáků nechte zrodit se něčemu krásnému, novému. Rozvodovému prstenu. Jím se chlubí právě Emily Ratajkowski, která vyzývá ženy, aby nepřišly o krásné šperky, když už ztratily muže.

Příběh zásnubního prstenu Emily Ratajkowski: Poprvé muže odmítla

Je krásná, má božské tělo, v otázce lásky je však stejná jako ostatní smrtelníci. Emily Ratajkowski začala randit s producentem a hercem Sebastianem Bear-McClardem v roce 2017, láska jí tak pobláznila hlavu, že už za pár týdnů mu slibovala „ano“, dokud je smrt nerozdělí. Nakonec je rozdělila nevěra, ale nebudeme předbíhat, protože sňatku předcházelo Sebastianovo pokleknutí. Předně uvedeme, že její známost se Sebastianem byla tehdy tak krátká, že ji nepostřehli ani paparazzi.

Psal se únor 2018 a Sebastian požádal Emily o ruku v Minetta Tavern, což je francouzská restaurace v New Yorku. Jenže ouha, nevytasil kroužek lásky, takže Emily odmítla. Sebastian se nevzdal a z kancelářské sponky připevněné na účtu za večeři vytvořil dočasný kroužek, než splaší něco ze zlata a s diamantem. Tím Emily obměkčil. Než však vymyslel kousek s kamenem, spěchal ruku v ruce s Emily do Čínské čtvrti, kde si pořídili zlato, aby si nechali na míru vyrobit snubáky. Ty byly hotové noc před veselkou 23. února 2018.

Zásnubák až po snubáku podle Emily

Emily Ratajkowski to s těmi šperky lásky měla docela dost jinak. Zásnubního prstenu se dočkala až 11. července 2018, kdy se s ním poté pochlubila na Instagramu, takže se lidé dozvěděli, že je v jejím životě nový muž a Emily změnila i stav ze svobodné na vdanou paní. Klasický snubák zcela zastínila záře zásnubního klenotu, jehož proces výroby prý pohltil až 50 skic. Na prsteníčku Ratajkowski zářily dva kameny, které symbolizovaly ji a Sebastiana. Komponent ve tvaru hrušky se pyšnil třemi karáty, klasický čtverec v brusu „princess“ měl karáty dva. Kroužek byl vyroben z 18karátového žlutého zlata, aby ladil s hotovým snubním prstenem. Na kolik Sebastiana šperk vyšel? Podle odhadů asi na v přepočtu 2 160 000 korun.

Šikovná recyklace podle Emily Ratajkowski: Rozvodový prsten

Taková romantika to byla! Pár se radoval i z narození synka Sylvestera, jenže pak se Sebastian zapomněl jinde. Emily zkrátka podvedl a nepomohlo ani jeho žadonění o odpuštění. V roce 2022 Ratajkowski požádala o rozvod. Dnes dává všem najevo, že je volná a pyšní se zásnubním prstenem, který však vypadá jinak. Emily a Sebastian se rozešli, a tak i hruška a princess šly od sebe. Kráska našla inspiraci ve čtení článku The Unravelers v The Paris Review, kde byl vyobrazen příběh prstenu jedné ženy, jež si složila tento klenot z více kamenů zásnubáků z jejích všech manželství. Princess zůstala Emily na prsteníčku, hruška jí zdobí malíček. Každá z nich dostala svůj kroužek, princess je ještě obalena přídavnými diamanty. Co to symbolizuje? Možná ochranu z každé strany, třeba tím chce kráska naznačit, že život je bohatší, nebo zkrátka chtěla změnit tvar klasického zásnubáku, ať jí nevěrného manžela už nic nepřipomíná.

Asi vás to také napadlo. On se Emily udává trend, když měla luxusní zásnubní prsten rovnou se dvěma kameny. Je však jen na vás, jak v případě podobné situace klenot pojmete. Můžete nechat změnit brus, či kousek naopak obohatit o další kameny. Anebo se ze zásnubáku může stát přívěšek na krk. Vaší fantazii se meze nekladou, důležité je si uvědomit, že jde o nový klenot a tím pádem i o nový, lepší život. Přece ten drahý kousek nenecháte někde ležet ladem jen proto, že vám připomíná zpackané manželství. Šperky se mají nosit, i kdybyste jim měla nechat obrousit hrany, jako vám je někdy brousí nelítostný osud.

Zdroj: iGlanc.cz, Rosery Poetry, New York Post, Grazia Magazine

Související články