Pěstujte především svůj vlastní styl

V dnešní době si můžete obroučky svých brýlí vybírat podle tvaru, barvy či značky a dalších parametrů, které uznáte za vhodné. Přehlídková mola či Instagram sice mohou posloužit jako inspirace, důležité je ale dát na svůj pocit, vědět, co vám sluší a v čem se cítíte dobře. Když si však vybíráte brýle, je důležité zohlednit nejen styl a barvu, ale také tvar vašeho obličeje.

Zdroj: Youtube

Brýle pro kulatý tvar obličeje

Ať už přemýšlíte nad dioptrickými nebo slunečními brýlemi, jedním z vodítek, jak si správné obroučky vybrat, může být tvar vašeho obličeje. Kulatý tvar obličeje bývá zpravidla tím nejčastějším, má měkké linie a téměř stejnou délku a šířku. Pokud máte kulatou tvář, budou vám spíš sedět výrazné hranaté obruby, které, přidají vašemu obličeji úhly a prodlouží ho. Skvělé jsou například úzké rámečky, obdélníkové nebo geometrické tvary, které vytvoří iluzi delšího a tenčího obličeje. Hrany brýlí rozbijí kulatost a zostří vaše měkké rysy.

Brýle pro oválný tvar obličeje

Jste-li majitelkou oválného obličeje, můžete si gratulovat. Oválný obličej je totiž považován za ideální tvar, protože je dobře vyvážený a proporční. Lidé s oválným obličejem tak mohou nosit téměř jakýkoliv styl brýlí. Nejlépe však vypadají s rámečky, které jsou stejně široké nebo širší než nejširší část obličeje. Vyzkoušejte například obdélníkové nebo čtvercové rámečky, ale také jemnější a kulatější brýle. Nebojte se ani brýlí typu pilotky. Tyto nadčasové brýle jsou svěžím doplňkem, který nikdy nevyjde z módy.

Brýle pro hranatý obličej

Hranatý tvar obličeje potřebuje obvykle trošku zjemnit, protože má výraznou čelist a široké čelo. Doporučujeme proto zvolit brýle, které změkčí ostré rysy. Kulaté nebo oválné rámečky fungují skvěle, protože vyrovnají tvrdé linie vašeho obličeje a zjemní jeho proporce. Vyhněte se naopak příliš hranatým rámečkům. Fantazii se ale meze nekladou, slušet vám budou i pilotky nebo retro brýle.

Brýle pro obličej ve tvaru srdce

Srdcovitý obličej má široké čelo a lícní kosti, které se zužují směrem k bradě. Takovému tvaru proto sednou jako ulité brýle, které byly hitem v 50. a 60. letech, zvané kočičí. Kočičí brýle hravým způsobem vyjádří vaši originální osobnost. Hledejte také brýle, které zvýrazní vaši dolní část obličeje a vyváží šířku čela. Dobré jsou rámečky bez spodního okraje (half-rim) nebo lehce zaoblené brýle. Vyvarujte se těžkých a masivních horních rámečků.

Zdroj: iGlanc.cz

Související články