Džíny a kalhoty

Úzké, tedy slim a skinny střihy nohavic určitě vyřaďte urychleně ze své garderoby. Takové modely kalhot nebývají komfortní, zvláště v případě, pokud máte plnější dolní polovinu těla, ale hlavně, příliš upnuté nohavice nepatří k lichotivým počinům s ohledem na širší nohy. Již tak dominantní partii siluety "slimky" ještě více umocní.

Zdroj: Youtube

Vhodnou volbou je rovný tzv. straight nebo také cigaratový střih nohavic. Opticky vyváží celou postavu, zbytečně neupozorňuje na silnější stehna a zakrývá i případně širší lýtka. Chybu neuděláte ani s moderními širokými nohavicemi, které jsou dnes velkým trendem. Jestli jste menšího vzrůstu, pak podpatky budou trefou na jistotu. Docílíte na oko vyšší a štíhlejší siluety.

Nezapomínejte dbát na výběr materiálu. Ten totiž také hraje důležitou roli. Denimu se můžete vyhnout, ale není to podmínkou, vhodnější jsou pro vás primárně lehké a splývavé tkaniny. Pozor na samotný design. Ten by se měl nést v tmavších barvách, bez vzorů a výrazných detailů.

Šaty a sukně

Ať už jde o šaty či sukni, áčkový střih je vaším nejlepším přítelem. Postupně rozšiřující sukně definuje pas, rafinovaně zakryje širší zadeček i stehna, přitom celá silueta si ponechá žádoucí ženskost. Nejlepší délka je ta ke kolenům, nicméně lichotit vám budou taktéž elegantnější prodloužené varianty.

Tip: Zajímavým detailem se stane postranní rozparek, kterému se se širšími stehny vyhýbat nemusíte, opticky totiž prodlužuje nohy, má punc vytříbené smyslnosti.

Bundy a kabáty

Opravdu vás trápí široká stehna, nechcete na ně nikterak upozorňovat? Pořiďte si dobře padnoucí svrchníky s projmutím ve střední části figury. Takové kousky mohou zdobit praktické opasky, nabízí se také v podobě zavinovacích modelů, které maximálně definují pas, což je potřeba.

Když se zaměříme na délku jednotlivých svrchníků, ta by nejlépe měla být zhruba do ¾ stehen nebo těsně nad kolena. Opatrně, aby celkový vzhled nepůsobil příliš “pytlovitě”. V případě, že je vaše horní polovina těla spíše štíhlejší, krátkým bundičkám a střihům, které nedosahují ani do pasu, stejně řekněte ne. Upozornila byste tak na sedací partie a nohy. Co bude ale naopak fungovat dokonale, jsou prodloužená saka a kardigany.

Boty

U většiny majitelek silnějších stehen lze pozorovat obvykle i plnost lýtek. Absolutně nevhodné jsou jakékoliv boty s páskem kolem kotníku, polobotky, obuv ve střihu těsně pod kotníky či kozačky do poloviny lýtek, a to i tehdy, kdy je obutí na podpatku. Takový model bot přímo volá po pozornosti na lýtka, potažmo na celé nohy. Problematická místa ještě umocní.

Nevíte, jaká obuv je pro vás, jak se říká, to pravé ořechové? Jsou to boty na širším podpatku neboli briketě, která nemusí být ani extra vysoká. V případě kozaček bude fajn provedení, co končí těsně pod koleny, nikoliv nad nimi, ani, jak už bylo zmíněno výše, v polovině lýtek. Vyhněte se kulaté přední části obuvi. Službu naopak poskytne provokativní zúžení.

Rada: Pro skutečně maximální zeštíhlení a protažení dolní poloviny těla slaďte obuv s kalhotami či punčochovým zbožím, šaty. Celek, alespoň dolní polovina outfitu, by se měla nést na vlně čistého minimalismu v tmavém provedení.

Zdroj: iGlanc.cz

Související články