Venku zima až to praští, člověk tak přirozeně vybírá oblečení, co ochrání tělo před nízkými teplotami. Sice se nabízí vyrazit do ulic v klasických džínsech, jiných nohavicích, jenže šaty a sukně jsou přeci jen slušivější a ženštější volbou. A právě v okamžiku, kdy vybíráme, čím ochránit nejen nohy před chladem, dochází k zásadním přehmatům, které škodí vzhledu a svým způsobem i naší prestiži. Je tedy velmi podstatně znát tajemství punčoch. Jen tak lze vyzrát na všechny nelichotivé nástrahy.

Proč “tělovky” nenosit?

Ač o tělových silonkách toho bylo již hodně napsáno, stylisté a jiní módní odborníci doporučují klasické “tělovky” vyhodit rovnou do koše, nikdy je nenosit, přesto mnoho žen na ně stále nedá dopustit. Pravda je ale ta, že se jedná o nebezpečný kousek oděvu, který v drtivé většině nositelce škodí, nicméně některé situace, jako formální nebo profesionální události, mohou vyžadovat nošení tělových silonek jako součást předepsaného dresscodu.

Vysvětleme si, proč jsou “tělovky” tak zásadním prohřeškem proti módě. V první řadě jen málo žen dokáže vybrat takový model, co opravdu koresponduje s barvou pokožky. Byť minimální odchylka barevnosti je vidět. Nohy tak vypadají křivě, celkově působí deformovaně, jsou zdůrazněné nejrůznější neduhy. Obvykle je možné spatřit efekt “figuríny”, tedy dolní polovina těla je nepřirozená. Absolutní módní peklo pak nastává při vynesení tělových silonek s odlesky neboli lycrou. Celek pak nezachrání ani ta nejluxusnější ikonická kabelka.

Nesmíme ani opomenout zmínit, že tělové silonky nejsou vhodné do opravdu studených dní. Tvoří je umělé vlákno, tudíž jejich hřejivost je ve své podstatě nulová. Možná budete namítat pravý opak, protože vy se v nich cítíte dobře, zkuste si však najít něco o placebu. Princip placeba funguje také v módě.

Černé punčochy a punčocháče zachrání každou situaci

Pro někoho je černé punčochové zboží příliš tvrdé a nápadné, jenže, “tělovky” jsou také vidět, ač si někteří stále naivně myslí, že ne. Černé punčochy nabízí samé benefity. Nohy hezky tvarují, dokonce opticky ubírají na jejich šíři, končetiny se tak zdají být štíhlejší a dokonce také delší. Hodí se ke všem módním stylům, působí elegantně a sofistikovaně, vnášejí do kreace lehce rafinovaný smyslný punc.

Tip: U punčochového zboží s oky či jiným sexy detailem, se intenzita erotické provokativnosti stupňuje. Celkově černé punčochy pro pány tvorstva fungují jako rudý hadr na býka. Jestli tak chcete za působit na nějakého muže, víte, co obléci.

V aktuálním období jsou ale černé punčochy k nezaplacení především pro jejich schopnost odolat i velmi nízkým teplotám. Klíčovým faktorem je opět výběr vhodného modelu punčoch. Pozornost by měla být zaměřena primárně na popis punčochového zboží. Důležitou roli hraje složení, pokud punčochy obsahují alespoň nějaké procento kašmíru, o to lépe, nicméně alfa omegou je označení DEN.

Toto uspořádání písmen mnohdy mate. Někdo má za to, že jde o značení, jak dlouho lze punčochové zboží nosit bez vyprání či, jak dlouho se garantuje kvalita modelu. Označení DEN je ale zkratkou pro slovo denier, jednotku měřící sílu/hustotu příze používané k výrobě punčochového zboží. Čím nižší číslo DEN má, tím slabší a průsvitnější punčochy a punčocháče jsou. Čísla do 20 DEN se hodí pro teplejší dny, jelikož jejich hřejivost bývá jen malá. Naopak 50 DEN a více poskytují větší krytí, budou skvělé i do opravdu chladného počasí.

Zdroj: iGlanc.cz, módní redaktorka Markéta Škaldová, která pracuje v oboru řadu let

Související články