Vsadila jste na košilové šaty, pak váš úsudek byl správný. Právě tento neformální design šatů je totiž skutečně univerzální. Perfektně s ním dotvarujete křivky, stejně jako zamaskujete možné tělesné neduhy. Výčet benefitů košilových šatů tím ale ještě nekončí. Nesmíme opomenutou jejich benefit v podobě snadné kombinovatelnosti napříč módními styly. Podpoří eleganci, ležérnost i sportovnější kreaci. Navíc je lze vynášet po celý dlouhý rok, patří k nesmrtelným oděvním stálicím, vždy budou trendy záležitostí.

Zdroj: Youtube

Na délce záleží!

Ač jsou košilové šaty univerzální a praktické, nemusíte si nad vhodným modelem nikterak zvláště lámat hlavu, nabízí se přeci jen jedno důležité pravidlo, na které je potřeba myslet. Důležitá je délka šatů. Sice obuv na podpatku dokáže účinné zázraky, protáhne siluetu, opticky prodlouží nohy, přesto dámě malého vzrůstu budou slušet šaty kratší. Ideálně do poloviny stehen či těsně nad kolena. Pokud jste příliš nenarostla, ale mini zpracování není nic pro vás, máte ještě možnost, délku lehce pod kolena. V tomto případě ale nechte alespoň jeden až dva knoflíčky odspodu rozepnuté. Rafinovaný rozparek bude sexy detailem, ku prospěchu celkového vzhledu. Ženy vysoké si mohou bez obav dovolit i midi a moderní maxi varianty.

S páskem či bez?

Otázka, na kterou neexistuje správná odpověď. Košilové šaty se mohou nosit přepásané, ale i volné. Hlavní slovo zde máte opět vy, vaše módní preference, soudnost. Pravdou je, že jakmile zdůrazníte střední část těla, silueta získá symetrii. Některým tvarům ale tento způsob definování pasu nemusí až tak lichotit. Především majitelky postavy, co má vyklenutější bříško, by měly být opatrné. Jakmile dojde k pomyslnému přiškrcení horní a dolní poloviny těla, již tak vystouplé břicho bude ještě více viditelnější.

Kouzlení s barvami

Jaro se každoročně nese ve znamení květin. Není tak s podivem, že aktuální kolekce jsou doslova zaplavené oblečením a doplňky s tímto romantickým vzorem. Motiv klasické a exotické fauny je velmi působivý, přesto pozor při jeho výběru, zvláště tehdy, pokud máte plus size linie. Pamatujte na snadný stylingový trik pro plnoštíhlou postavu. Masivní vzor zvětšuje, takže pro větší velikosti se hodí potisk drobnější na tmavém podkladě. Nemusí jít jen o černou barvu. Temně zelená, modrá, hnědá, červená, udělají kýženou službu, nevypadají tak tvrdě.

Nevšední punc

Zapomeňte na módní stereotypy, vdechněte košilovým šatům nevšední, ale vkusný šmrnc na vlně volnomyšlynkářského bohémského stylu. Vyneste je rozhalené, coby oděv suplující svrchník. Můžete je obléknout na kraťasy či džínsy propojené s basic tílkem. Připadá vám tento look až příliš výstřední? Kdepak! Stačí vybrat košilové šaty v minimalističtější verzi, jednobarevné, případně s drobným potiskem. Tento způsob nošení košilových šatů si zajisté oblíbí ty ženy, co mají komplex ze svých sedacích partií, celulitidy. Krom toho, rozhalené šaty také na oko ubírají centimetry do šířky, což není vůbec špatné.

Zdroj: iGlanc.cz