I přes delší stopáž film ani na vteřinu nenudí, protože z plátna přímo tryská bohémská energie a příliv pestrých barev. A skutečnost, že tu hraje jednu ze tří hlavních rolí úžasný Brad Pitt, je kupodivu celkem vedlejší…

Právě tři různé příběhy, které se polínají, ilustrují, že tehdy, ve dvacátých letech minulého století, se v rychle se rozvíjejícím, pulzujícím městečku Los Angeles mohlo snadno stát, že jste se na nablýskaný VIP filmařský večírek vetřeli jako „no name“ a hned následující ráno se stali filmovou hvězdou.

Zdroj: Youtube

Přesně takový spád nabrala dějová linka dychtivé herečky bez jediné role, Nellie LaRoy (Margot Robbie), která si za poslední prachy koupila hezké šaty a rozhodla se oslnit kohokoliv, kdo by jí dal šanci. „Chtěl jsem se podívat pod mikroskopem na raná léta filmového průmyslu, na dobu, kdy teprve hledal sám sebe. Líbila se mi neuvěřitelná dynamika té doby a to jak rychle dokázala měnit osudy lidí,“ popisuje režisér Damien Chazelle. A když už přišla řeč na osudové šaty ambicióní blondýnky, zastavme se taky u ženy, která je a dalších neuvěřitelných 10 tisíc kusů oblečení pro výpravný film navrhla.

Kostýmní výtvarnice filmu Mary Zophres, která byla třikrát nominována na Oscara, dostala od režiséra za úkol vytvořit autentické oděvy hollywoodské smetánky z dob vzniku největších filmových studií s podmínkou, že budou tentokrát víc živelné, sexy a moderní. Zatímco její kolegové pro podobné projekty hledají hlavně typické materiály a vintage kousky, ona šla opačným směrem. Zelenou dostaly lehké současné materály, kterých v některých scénách bylo použito opravdu minimum. 

Rudé sexy šaty pro Margot Robbie dostaly podobu až poté, co Mary držela v ruce samotnou jemnou splývavou rudou látku. Návrhářka spolu s herečkou dokonce společně vymysleli hadříku detailní příběh. „Margotina postava pochází z východního pobřeží USA a pravděpodobně je to bývalá tanečnice, která touží postoupit v kariéře dál. Jde na večírek, aby ji někdo objevil a omotá si z nouze tento „kus červeného hadru“ kolem těla, zastrčí si ho do šortek a nechá si ho splývat ledabyle kolem boků,“ prozradila. 

Margot prý zkoušela svůdný tanec celých šest týdnů, aniž by šaty viděla. „Byla to dřina, ale ve chvíli, kdy jsem si oblékla na kostýmní zkoušce tyhle červené šaty, vše se změníilo. To ony mi dodaly sebevědomí. Scénu, kdy surfuji nad hlavami lidí na večírku, jsem si užila jako opravdová party diva,“ řekla k tématu Robbie, pro kterou je tato role dost možná vrcholem kariéry.

Šaty s výstřihem k pupíku a rozparky rafinovaně odhalující celé nohy se staly senzací už na sklonku roku a udaly jasně trend na celou plesovou sezónu. Více či méně zdrařilých kopií je stále plný internet, i když rozhodně nejsou pro každého. Kéž by byly tak snadno k mání i dokonalé Margotiny křivky…

ZDROJ: časopis Glanc