Oblékněte kabát, péřovku nechte doma

Úvodní slovo v tomto článku patří svrchníku, který přes plesové šaty oblečete. Protože, jak se říká, první dojem o vás mnohé napoví. V momentě, kdy vyjdete ze dveří domu již vysíláte onen signál, a ten by měl být zkrátka dokonalý. Přeci jen jde o vaši vizitku.

Přes plesové a jiné společenské šaty vybírejte vždy a jedině kvalitní a dobře padnoucí kabát. Může být například vlněný, takové modely jsou totiž vskutku prvotřídní, vypadají skvěle, zahřejí. K večerním šatům se ale hodí i kožešinové verze kabátů. Celkově kožešiny rozhodně nebudou ke škodě, ať už půjde o kabát či sofistikovaný šál.

Barevně se můžete i lehce odvázat, černá a béžová rozhodně nejsou jediné možné varianty. Co je ovšem určitě zakázáno, je kombinace společenských šatů s péřovým kabátem či bundou, a to jakékoliv kvality. Naducaná péřovka ve spojení s elegancí opravdu nejde dohromady, a to ani tehdy, kdy jedete na akci automobilem, kabát zůstane v šatně. Nikdy nevíte, na koho můžete venku narazit.

Pozor na (ne)viditelné spodní prádlo

Spodní prádlo je v kolonce společenské módy zásadním tématem. Dalším častým nešvarem jsou v první řadě ramínka od podprsenky. Existují totiž ženy, co stále naivně věří, že gelová ramínka, která mají být jakože neviditelná, lidské oko skutečně nepostřehne. Je sice svým způsobem miloučké věřit na zázraky, ty se v tomto případě ale opravdu nekonají. Průsvitná ramínka bývají nejen vidět, navíc jsou totálně out.

Pokud zvolíte pod šaty či jiný plesový oděv klasickou podprsenku, ujistěte se, že nikde "nevykukuje", střih šatů, který obléknete, ji dokonale schová. Dobrou službu vám prokáže body bez ramínek, které vytvaruje dokonalý dekolt a mívá také formující efekt. Poměrně šikovným pomocníkem jsou taktéž samodržící opory bez ramínek. V tomto případě obzvláště dbejte na správnou velikost, protože obvod (a to platí i pro klasickou podprsenku s ramínky) má nést zhruba 80% váhy poprsí. Nevhodný model dekolt deformuje.

Rada: Co se týče barevnosti, pak pod černé či tmavě modré odstíny noste spodní prádlo tmavé, pod ostatní tóny vynášejte pouze prádlo v tělové barvě. Ne, bílé prádlo ne! Jedině tak máte jistotu, že nebude negližé pod látkou prosvítat.

Volte psaníčko, velkou kabelku šetřete do kanceláře

Bohužel se stále stává, že jako doplněk zvolí spousta žen “příruční zavazadlo” v podobě prostorné kabelky. To je v optice plesové garderoby nemyslitelné. Ano, do velké kabelky schováte nespočet "nezbytností", ale na společenskou událost opravdu nepotřebujete místo na nákup.

Rtěnku, kapesníčky, mobil, klíče a kreditní kartu určitě složíte do stylového vkusného psaníčka. Možná nechcete psaníčko z důvodu, že se vám jej nechce držet celý den v ruce. Existují modely opatřené popruhem, obvykle řetízkového designu, takže máte rázem po problému. Obě ruce tak zůstanou volné na bujaré veselí.

Nesmíme zapomenout ani na přehmat, kterým je přehnaná barevnost a stylová nesladěnost kabelky s celkovým outfitem. Je sice hezké, že vám "nejka" neboli nejlepší přítelkyně půjčí svou hodobóžovou mini kabelku za desetitisíce, jenže ani masivní znak luxusního domu nezajistí potřebný společenský punc, ba naopak. Pokud si nevíte rady, zůstaňte u klasické černé nebo nude mini kabelky v minimalistickém pojetí.

I na maličkostech záleží

Opatrně s výběrem ostatních doplňků. Jste zvyklá nosit každý den hodinky? Zvažte, zda se k vašemu oděvu hodí, ať už jsou jakkoliv nenápadné a drahé. V případě šperků platí, že máte ve své podstatě volnou ruku, můžete se odvázat. Nebojte se spíše nenápadné náušnice nahradit výraznějšími kousky, klidně i extravagantnějším štrasem. Jen myslete na známé pravidlo: Všeho moc škodí. Postačí jen jeden nápadnější šperk. Jistotou jsou perly, se kterými nikdy nešlápnete vedle.

Ach, ty punčochy

Punčochové zboží přichází v zimě na přetřes u mnoha módních témat, plesová sezóna není výjimkou. I když fashion odborníci stále dokola apelují nenosit do střevíčků s otevřenou špičkou žádný typ punčoch, přesto je tento nehezký počin k vidění. Na pozoru buďte i v případě zcela uzavřených lodiček. Tělové punčochy nejsou neviditelné, téměř nikdy neladí s tónem pleti. Buď vyberte elegantnější alternativu, to jest černé punčochové zboží, nebo vyrazte, jak se říká, s kůži na trh, bez punčoch.

Co na sebe?

Závěrečný bod je věnován samotnému výběru šatů. Ne všechny šaty jsou hodny takové události, kterou plesy jsou, ať už jde u ten u vás na vesnici nebo ve velkoměstě. Výrazně vzorované kousky či modely v délce mini nechte ve skříni, jistě přijdou vhod na dalším holčičím večírku, kdy vyrazíte do barů. Buďte dámou. Klidně můžete vynést flitry či krajku, ty jsou plesovou klasikou.

Střihově jsou vhodné dlouhé šaty, minimálně v délce po kolena. Při samotném výběru upozorněte na partie, které si to zaslouží. Na větší bříško nepoutejte zbytečnými zdobnými detaily jako jsou třpytky ani přehnané řasení. Štíhlé paže naopak ukažte v modelech šatů bez ramínek. Potřeba není ani příliš odhalený dekolt. V jistých okamžicích se nemusíte držet se hesla, že ukázaná platí.

Šaty nejsou jedinou volbou. V nabídce je také spousta nádherných společenských overalů. Ty bývají sice neoblíbené, protože skýtají jistou náročnou aktivitu při návštěvě toalety, nicméně jde o velmi zajímavý společenský počin. Zde se také držte elegantní linie. Plážové a ryze letní modely si ponechte na dovolenou. Vždy zohledněte střih. Stejně jako tomu je u šatů, musí korespondovat s křivkami těla.

Zdroj: iGlanc.cz

Související články