Nohavice v tmavých odstínech

Kalhoty, zvláště pak džíny, jsou módní stálicí. Obecně jde o jeden z neoblíbenějších oděvních počinů vůbec, na což přirozeně reagují textilní společnosti. Existuje široká škála střihů kalhot, takže není reálné, že by právě pro vaše křivky nebyl vhodný model. Namísto experimentování se držte jednoduchosti. Zapamatujte si, čím tmavší a jednodušší design, tím lepší bude výsledný vzhled.

Zdroj: Youtube

Kromě rafinovaného zeštíhlení dolní poloviny těla, takové nohavice nabízejí i další benefit, snadnou kombinovatelnost s dalšími oděvy. Základem by měla být především vhodná velikost. Ku prospěchu bude taktéž vyšší pas, kvalitnější pevné materiály. Například pravá džínovina schová vkusně nepěkné faldíky, postava díky tomu působí souměrně.

ANO - tmavě modré nebo černé džíny jednoduchého střihu, rozšířené nohavice, vyšší pas.
NE - detaily v podobě velkých knoflíků či výrazných kapes, sepraný či potrhaný vzhled, falešné zipy a kapsy.

Opásejte se

Pásek je moderní a absolutně nezbytný doplněk, který dokáže velké věci. Obzvláště v případě, kdy potřebujete dodat své postavě souměrnost jednotlivých proporcí, zvýraznit, co je potřeba. Opasek funguje i tehdy, kdy máte objemnější pas a větší poprsí. Díky němu totiž vykouzlíte ryze ženské tvary přesýpacích hodin, které jsou považovány za ideální, působí sexy a atraktivně. Pásek můžete použít přes šaty všech stylů, skvěle vypadá i na saku či svetru.

ANO - pevné a široké pásky s masivní sponou jsou vhodné pro ženy s útlejšími křivkami. Majitelky plnoštíhlých křivek by měly vybírat kousky minimalistického pojetí ve středních až menších velikostech.
NE - pokud máte postavu typu jablko, tedy větší bříško a nedefinovaný pas, spíše se opasku vyhněte, případně volte volnější, například provázkové varianty.

Jistota podpatků

To, že podpatky prodlužují postavu a lichotí celkovému vzhledu, podporují ženskou svůdnost, není žádná novinka, přesto je třeba tento známý trik neustále opakovat. Ovšem nejsou podpatky jako podpatky. Jejich výběr je totiž třeba přizpůsobit dané postavě. Není na tom však nic složitého.

V kostce se to má s podpatky následovně. Čím více kilogramů máte, tím méně se pouštějte do módních výstřelků a extra tenkých "jehel". Lepší alternativou se stanou silnější podpatky známé též jako brikety. Ty mají navíc tu výhodu, že jsou poměrně komfortní na chůzi. Sázkou na jistotu jsou jednoduché až fádní jednobarevné modely bot, ideálně s trendy zúženou přední částí. Barvu obuvi slaďte s tónem vašeho outfitu, zvláště pak spodní částí kreace. A pamatujte, tmavá barva funguje za všech okolností.

ANO - Čím delší bude přední zúžená část boty, tím vyšší a štíhlejší se na oko budete zdát.
NE - velmi úzkému podpatku se z dálky vyhněte. Jsou sice sexy, bohužel vždy přidávají kilogramy navíc, rozšiřují lýtka.

Pozor na vzory

Výrazné motivy a kombinace různých materiálů, zejména v zimních měsících, kdy látky bývají objemnější, jsou nepřítelem všech postav, jedinou výjimkou jsou samozřejmě ty siluety, co mají velmi útlé linie. Není nutné vyřazovat ze šatníku barvy, ale snažte se outfit ladit buď do stejného (ideálně tmavšího) odstínu, nebo look ozvláštněte pouze jedním výstřednějším kouskem, následně se držte minimalismu. Pokud se přeci jen hravých počinů nechcete vzdát, je lepší je oblékat na horní polovinu těla.

ANO - vzory poutají pozornost, díky nim tak můžete dát na odiv své přednosti, odpoutat od jistých neduhů
NE - potisk vodorovných pruhů či velkých puntíků zbytečně rozšiřuje, což není vždy žádoucí

Výstřih do písmene V

Módní sázkou na jistotu je véčkový výstřih. Opticky prodlužuje horní polovinu těla a zužuje ramena a paže. Ve své podstatě trik s výstřihem funguje tak, že čím více kilogramů máte, tím výraznější výstřih by měl být. Někdy ale může vyvstat otázka, co s bujnějším poprsím, aby nepůsobilo ve výstřihu až příliš lacině? Můžete navrstvit dva véčkové výstřihy na sebe. Líbivě vypadá třeba souhra basic topu či košile a saka nebo kardiganu. Oba svršky totiž také splní účel zeštíhlení.

Poměrně šikovným fíglem je pak vyčesání vlasů do messy (nedbalého) vysokého drdolu. Třešničkou na dortu se stanou visací náušnice. Véčkový výstřih, vyčesaný účes, delší náušnice poměrně intenzivně protáhnou šíji, zeštíhlí horní polovinu těla, navíc budete vypadat i vyšší.

ANO - s výstřihem dobře fungují i vkusné náhrdelníky. K jednoduchému outfitu se nebojte výraznějších kousků, klasikou budou elegantní perly, klidně v několika řadách.
NE - přesto, že hlubší výstřih je lichotivý i v případě, že máte objemnější hrudník, přeci jen si dejte pozor, abyste neukazovala příliš mnoho. Opatrně také s přiznáním podprsenky.

Zdroj: iGlanc.cz, módní redaktorka Markéta Škaldová pracuje v oboru řadu let