Pravidlo dorovnání postavy

Každá chceme u vody vypadat nejlépe jako modelka z katalogu a díky pár základním pravidlům vám přinejmenším pomůžeme se tomu přiblížit. Pokud chcete vypadat u vody šik, myslete na jednoduché pravidlo dorovnání postavy, které v praxi vypadá následovně:

  • Velký dekolt nebo široká ramena a malý zadeček: Dorovnávejte spodní část, například pomocí volánů, aplikací, zářivých barev.
  • Velké pozadí: Poutejte pozornost na horní část těla.

Dvoudílné plavky nejsou pro každého

Dvoudílné plavky dávají větší prostor pro opálení, ale nelichotí každé postavě. Ženy s pevnějším bříškem a s menším poprsím si je mohou dovolit bez obav. V takovém případě si můžete hrát i s texturou a zvolit například krajkový vrchní díl. Přitáhne pozornost a opticky zvětší objem. Naopak ženy s větším poprsím ať se krajkám vyhnou. Budou působit přeplácaně a nevýhodně si přidají na objemu.

DOPORUČENÍ STYLISTKY: Pro ženy s větším bříškem, které přece jen chtějí obléct dvoudílné plavky, dobře fungují stahující kalhotky s vysokým pasem. Ty jsou navíc i trendy.

Černé plavky zvýrazní celulitidu

Černá je barva, která nikdy nevyjde z módy, ale hlavně žijeme v domnění, že opticky zeštíhluje, a proto spolkne úplně všechno, co je navíc. Černé plavky jsou klasika, nedivila bych se, kdyby opravdu každá z nás přinejmenším jedny takové doma měla, jenže černé plavky lichotí spíš hubeným ženám.

Černá absorbuje mnohem víc světla, a tudíž tak opticky dělá přesný opak toho, co od ní chceme. Zvětšuje objem všeho, co je kolem ní. „Není pravda, že černá je vždy nejlepší volba. Na ženách s kypřejšími tvary podtrhne nedokonalosti. Pokud máte například celulitidu a oblečete si černé plavky, kontrast způsobí to, že nerovnosti kůži ještě více zvýrazní. Podobně to funguje i v případě, že máte široké paže. V černých plavkách budou vaše ruce ještě širší,” radí stylistka Michaela Tutko.

DOPORUČENÍ STYLISTKY: Pro ženy s plnějšími křivkami jsou lepší tlumené barvy, jako hnědá, tmavě modrá, vínová, olivová či tmavě zelená. Ty narozdíl od černé skutečně opticky zeštíhlují, navíc jsou sofistikované a elegantní. Oproti černé neabsorbují tolik slunečního záření, což je v parných letních dnech praktické.

Jednodílné plavky schovají bříško

Po jednodílných plavkách většinou sáhnou ženy s větším bříškem, ale hodí se i v případě, že se necítíte ve své kůži nebo máte nafouklé břicho. Každopádně je třeba ctít stejná pravidla, jako v případě dvoudílných plavek.

Ženy s velkými prsy by si měly pohlídat, aby horní část plavek měla dostatečnou oporu. Zvolit můžete i zavazování za krk, ale je důležité, aby vázání bylo dostatečně široké. Tak poskytne ňadrům oporu a nebude se nevzhledně zařezávat do kůže.

DOPORUČENÍ STYLISTKY: Elegantně působí též plavky s bočním vázáním, vytváří hezkou postavu, a mohou si tento model dovolit i ženy s větším zadečkem.

Plavkové šaty pro široká stehna

Potřebujete schovat větší pozadí a široká stehna? Tyto tvary elegantně zamaskují plavkové šaty, které nevídáme úplně běžně. „Pozor na velké vzory a vodorovné pruhy, které rozšiřují. Plavkové šaty naopak nejsou dobrou volbou pro ženy s postavou jablko. Vypadají v nich jako těhotné,” upozorňuje expertka.

DOPORUČENÍ STYLISTKY: Výstřih do V je plus, postavu opticky prodlouží.

Plavkové kalhotky s nohavičkou kompenzují velká prsa

Ideální spodek pro ženy, kterým příroda nadělila, jsou plavkové kalhotky s nohavičkou. Skvělé jsou i pro ženy, co mají štíhlé nohy a menší pozadí, protože jim krásně dorovnají postavu. „Naopak nohavičky nejsou pro dámy s větším pozadím a širokými stehny. Místo maskování ještě více přidají na objemu. Plavkové kraťasy prostě nejsou pro ženy s velkým spodkem,” dodává Michaela Tutko.

DOPORUČENÍ STYLISTKY: Doplňky, jako sluneční brýle, náramky, klobouk či plážová taška pomohou dotvořit celkový vzhled a zvýraznit vaši krásu.

Michaela Tutko

Osobní stylistka, make-up artistka, hair stylistka a zakladatelka projektu Personal Styling. Patří mezi TOP 20 nejlepších českých stylistů podle ankety Modio. Zkušenosti se stylingem má z Dubaje a také z prestižního studia Image 1st na Oxford Street v Londýně, kde pracovala. Vytvářela make-up modelkám na londýnském Fashion Weeku a pracovala v týmu Olivie Ferrer.

Zdroj: iGlanc.cz, osobní stylistka Michaela Tutko

Související články