Rádoby vtipná trička

Úsměvné slogany, silná vyznání a životní názory, moudra natištěná nebo výrazně vyšitá přes celý hrudník, dětské motivy, to jest doména děvčat, nikoliv zralých žen. Možná chcete tak dát na odiv svůj postoj, pohodovou náturu, ale v takovém kousku vás okamžitě okolí zařadí do kolonky “trapná”, bohužel. Trička s nápisem rozhodně nejsou jednoduchou disciplínou, protože vhodně je zkombinovat, může být těžší než se zdá.

Čím je nahradit? Pokud se potisků přeci jen nechcete vzdát, pořiďte si minimalistické tričko z kvalitního materiálu s nenápadným logem oblíbeného návrháře nebo drobně napsanou větou, malým obrázkem. Styling doplňte volnočasovým sakem, čímž dostojíte svému věku a částečně podnítíte eleganci.

Příliš úzká ramínka

Ať už jde o šaty či oblíbená tílka, modelům s extra tenkými špagetovými ramínky se rozhodně vyhněte. Za prvé jim nesluší podprsenka, a ruku na srdce, gravitace je tak trochu mrcha, v jistém věku už nemusí vše držet na svém místě. Za druhé zvýrazňují případné povislé a měkké paže, z čehož vyplývá, že obdobný top vás opticky rozšíří.

Čím je nahradit? Tento druh oděvu vám nemusí být zapovězen. Stačí jen vybrat svršek se širšími a podpůrnějšími ramínky. Pod ně snadno schováte oporu, můžete tak vykouzlit parádní dekolt. V tomto případě vsaďte na čtvercový a véčkový výstřih. Určitě nebude na škodu zainvestovat do modelu z lepší tkaniny. Ani laciné umělé materiály dospělému vzhledu příliš neprospějí.

Sukně připomínající skromnou bederní roušku

Jedno velké NE patří extra krátké sukni. I když máte nohy jako bohyně, příroda k vám byla milosrdná, takže netrpíte celulitidou, jiným tělesným neduhy, v určitém věku zkrátka již není na místě oblékat mini střihy. V podstatě se dá říci, že délka sukně by se měla s přibývajícími léty pomalu prodlužovat.

Čím je nahradit? Dát na odiv své atraktivní křivky lze i jinak, vkusněji. Vsadit můžete například na ženské midi sukně s rafinovaným rozparkem. Výhodou je, že midi a maxi sukně jsou trendy, nosit je můžete v každém věku, lichotí všem křivkám, lze s nimi vykouzlit celou řadu stylingů po celý rok, snadno se kombinují.

S černou opatrně

Příliš mnoho černé nesluší žádné ženě. Po třicítce symbol smutku oblékejte obzvláště s rozvahou. Ano, hodí se na formální příležitosti, její největší devízou je fakt, že dokáže opticky zeštíhlit, má ale i svou stinnou stránku. Přidává léta, pleť v její blízkosti bledne, což nepatří k záležitostem žádoucím. Snažte se ji proto od obličeje co nejvíce oddálit, případně nosit barevný šátek, zjemnit vzhled světlým líčením.

Čím ji nahradit? Jestli nechcete působit ještě starší než doopravdy jste, zkuste do módního stylingu v případě nutnosti zařadit vždy jen jeden černý kousek, nejlépe ho směřovat na dolní polovinu těla. Skvělou volbou je oblékat barvy, které vám zvednou náladu, rozzáří vás. Barvou tohoto roku je broskvová, která je slušivá, skvěle se se propojuje s jinými tóny, oživí vizáž, tak toho využijte!

Na materiálech záleží

Jak už bylo výše popsáno, podstatný je také výběr tkanin. Levné materiály jsou rozpoznatelné na první pohled. “V kondici” jsou pouze na polici v obchodě. Většinou nepřežijí první praní, rychle ztrácí svůj "líbivý" vzhled. Navíc jsou neprodyšné a mohou dráždit pokožku. Štítky na oblečení s nápisem 100% polyester, viskóza či akryl nechte těm, kteří chtějí ušetřit, ale komfort a kvalita, jim nic neříkají, což by nemělo být výsadou dospělých žen s dobrým módním vkusem.

Čím je nahradit?  Bavlna, len, hedvábí, kašmír, vlna, ty vypadají skvěle, v šatníku vydrží roky a příjemně se nosí. Ač je jejich pořizovací cena někdy vyšší, investice je to správná! Kvalitním a nadčasovým kouskem mimochodem podpoříte i tolik skloňovanou udržitelnost. Nakupujte méně, ale rozmazlujte se tím nejlepším, co oděvní pole nabízí.

Napodobeniny drahých značek

Nosit takzvané “fake” oblečení a doplňky není vhodné v žádném věku, ale po třicítce, kdy je žena vyzrálá, prožívá svá nejlepší léta, se to obzvláště nehodí. Je pravdou, že právě luxusní značky mají cit pro nadčasové styly a tvary, bývají vyzdvihovány fashion ikonami z řad slavných jmen, přesto v jistých situacích méně je více.

Čím je nahradit? Když nemáte dostatek prostředků pořídit si originál, vzdejte to. Vždyť i naši návrháři umějí vyrábět vskutku úchvatné modely, které lze pořídit za rozumnější obnos, nekřičí puncem okázalosti a lacinosti jako tomu bývá u imitací. Raději sáhněte po kvalitní napodobenině, ne ale "faku", od dostupnějších brandů. To je mnohem lepší volba, než kabelka či boty, které se za drahé vydávají jen na úkor zvučného jména.

Další kousky, kterým říct razantně NE

  • Roztrhaným džínsům a jiným oděvům.
  • Teniskám na klínku.
  • Extravagantním zvířecím motivům.
  • Svrškům z transparentních materiálů, pod kterými je nápadně vidět podprsenka.
  • Podprsenkám s přehnaným push-up efektem.
  • Velkým kruhovým náušnicím.
  • Detailům v podobě plastových řetězů, střapců a barevných peříček či bambulek.
  • Menším velikostem, do kterých do jara určitě zhubnete.

Zdroj: iGlanc.cz

Související články