Nezastiňte nevěstu!

Dnešní svatby jsou už oproti těm v minulosti obvykle uvolněnějšího charakteru. Přesto je potřeba vyslyšet přání budoucích novomanželů. Často právě oni určují dresscode. Prvotní nápovědou tak bývá zpravidla samotná svatební pozvánka, kde je volba oblečení definována. Nejčastěji se setkáte s poloformální či formální variantou. Výjimkou ale nejsou ani honosnější svatby vyžadující elegantní roby. Narazit lze také na barevnou podmínku, kdy je žádáno sladění looku do předem určeného odstínu.

I když jsou přísné svatební stereotypy už více či méně pryč, přesto určitě poslechněte svatební diktát. Možná doufáte, že na veselce narazíte na svého budoucího partnera, chcete šokovat závistivou sestřenici, přesto potlačte své tužby a ego. Nezapomínejte, že nevěsta je vždy hlavní osobou celé události. Kromě zbytečně vysokých rozparků, nehodících se minisukní či hlubokých výstřihů, se určitě vyhněte bílé. A to nejen ve stavební den, ale také na dalších akcích se svatbou spojených. Pokud si hlavní nevěsta zvolí jinou barvu šatů než klasickou bílou, tak i tak je následně pro hosty na seznamu zakázaných. Raději se rozlučte i s černou.

Přizpůsobte outfit místu konání

Díky příjemnému počasí a aktuálním svatebním trendům mohou být místa pro letní obřady opravdu různorodá. Svůj look proto přizpůsobte dané lokaci a celkové povaze svatby. Při obřadu na louce či golfovém hřišti se vyhněte sandálkům na jehlách, ty by vám mohly svatbu pěkně znepříjemnit. Bude mít nevěsta šaty v uvolněném bohémském stylu? V takovém případě je žádoucí outfit ladit do tohoto populárního módního směru. Pokud bude budoucí manžel oděn pouze v košili, váš partner může sako klidně nechat doma. Jestli se snad chystáte na tradičnější svatbu v kostele, pamatujte na zakrytá ramena.

Vsaďte na pastelové barvy, šetřete se vzory

Jemné tóny a oděvní minimalismus je zárukou toho, že s volbou vašich šatů určitě nešlápnete vedle. Mezi vůbec nejoblíbenější odstíny, které jsou i vhodné, patří pudrově růžová, mentolová či šedomodrá. Na formálnější svatbu se vyhněte výrazným aplikacím a nepřehlédnutelným vzorům, které by mohly působit kýčovitým a nevhodným dojmem. Stejné je to i s doplňky. Flitry posetý model, výrazné velké náušnice či dokonce vzorované punčochy nechte doma pro jinou příležitost.

Šperky, kabelky či obuv, jak už z jejich povahy vyplývá, doplňují vybraný outfit. Pokud je dobře zvolíte, šaty či kostýmek pěkně oživíte. Vždy ale platí jednoduché pravidlo. K nápaditějším modelům volte ty doplňky jednodušší rázu, naopak lehce výstřednější kousky si můžete dovolit k prostšímu outfitu. Žádoucí romantický nádech podpoří šperkařská klasika v podobě perel v kombinaci s jednobarevnými šaty v pastelové barvě. Ještě jedna rada, hodinky se na svatbu nenosí.

Nesmrtelný overal či slušivý kostýmek

Overal je skvělou a ležérně/elegantní volbou pro dámy, které z nějakého důvodu nemají rády šaty. Vhodně zvolený model dokáže zvýraznit vybrané tělesné proporce, ale zároveň také zakrýt, co je potřeba. Široké nohavice a spíše tmavší odstíny se hodí pro kypřejší tvary. Asymetrický řešená horní část pak odpoutá pozornost od většího zadečku. Overaly si rozumí s podpatky i obuví na ploché podešvi. Jestli se obáváte případného chladnějšího počasí, můžete přes ně navrstvit sako či vkusnou pashminu.

Chystáte se na svatbu, kde se od hostů očekává poloformální či zcela formální oděv? Můžete sáhnout po moderním sofistikovaném kostýmku, ať už jej v základu tvoří nohavice či pouzdrová sukně. Co se týče designu, držte se fádnosti, oblékněte jednobarevný komplet bez potisku. Podstatný je kvalitní a prodyšný materiál, dobře padnoucí střih.

Zdroj: iGlanc.cz

Související články