Méně znamená více

Pozor na vrstvení oblečení. Zdánlivě jednoduché řešení, které ovšem dokáže divy. V praxi to znamená, že místo sukně a topu zvolte raději šaty, kalhoty a svetřík nahraďte overalem. Již dva kousky oblečení vás totiž v pase nápadně "přetnou", na oko tak postava působí ještě menší než ve skutečnosti je. V případě kilogramů navíc oděvní přechod upozorní na širší pas a boky. Jeden kousek oblečení vás naopak vertikálně prodlouží i lehce zúží.

Roláky ne, výstřihy rozhodně ano

Ženy malého vzrůstu by ve svém šatníku měly mít svršky s dominantním výstřihem, ať už véčkovým, kulatým či čtvercovým. A je jedno, zda se jedná o topy, svetry, mikiny či šaty. Tenhle drobný detail dokáže prodloužit krk a protáhnout hrudník. Velké NE patří naopak rolákům i stojáčkům, které vás zbytečně zahalí, nechtěná kila ještě umocní, znásobí hrudník i obličej.

Tip: Pokud oblékáte koženou či džínovou bundičku, sako, kardigan, vždy svrchníky nechte rozhalené, nezapínejte je. Tak zní další chytré stylingové pravidlo, co také napomůže siluetě povyrůst a zeštíhlit ji.

Přiznejte křivky

Definice pasu funguje pro všechny typy postav stejně. U menších figur s plnějšími tvary ale zdůraznění střední části těla odvede extra velkou službu. Ať už máte pas jakýkoliv, nikdy ho neschovávejte do neforemných oversize kousků, naopak ho vyzdvihněte jako přednost. Ideální volbou se stanou šaty áčkového střihu v délce těsně nad kolena.

Z garderoby vyřaďte "slimky"

Straight jeans, neboli rovné džíny, patří k univerzálním střihům, proto s nimi nikdy nešlápnete vedle. Jsou vůbec nejlepším počinem pro ženy, které mají silnější stehna a výšku kolem 160 cm. Tmavší barva vám zalichotí a vyšší pas skryje, co je potřeba. Určitě se vyhněte nohavicím do půlky lýtek. Jejich délka je k vašemu typu postavy nelichotivá. Obdobně tomu je taktéž u nízkého pasu či toho pod pupík, čím vyšší pas kalhot, tím lépe.

Rada: Jestli nedáte dopustit na zkrácené délky, sukně a šaty v moderním midi provedení, pak k nim obouvejte pouze a jen podpatky. Tak částečně vykompenzujete onen neduh, který tato délka pro menší postavy skýtá.

Na designu podpatku záleží

Podpatky by měly být nepostradatelnou součástí stylingu pro malé postavy. Vyhněte se štíhlým sexy jehlám, které pro oblejší linie nejsou to pravé. Lichotivější alternativou se stane obuv se širším stabilním podpatkem. Dobře fungují sandálky s diagonálními pásky přes nárt, nikoliv kolem kotníků, ty vám spíše uškodí. Pokud podpatkům neholdujete, pořiďte si jednobarevné balerínky se zúženou špičkou. Vyšší modely bot vybírejte jen takové, co končí těsně nad kotníky, nikoliv výše.

Tip: Oblíbeným fíglem profesionálních stylistů je obuv v barvě kůže, ať se jedná o jakýkoliv styl. Oživí se tak outfit a dosáhne se efektu prodloužení.

Jedna barva stačí

Look v monochromatickém pojetí je již několik roků zásadním trendem. Jedná se o sladění outfitu do jedné barvy či jejich blízkých odstínů. Tento skvělý a slušivý trik je jako dělaný právě pro ženy, které touží vypadat vyšší. Tmavší barvy dokáží navíc vykouzlit štíhlejší postavu a mají i elegantnější punc. Mixování barev bývá ošemetné, často totiž dochází k ne zcela ideálnímu párování barev. Pokud máte v oblibě vzory, svislé proužky jsou rovněž povoleny.

Na velikosti záleží

Zásadní kapitolou je i výběr doplňků, zejména kabelek a šperků. V případě menších postav se nehodí velké kabelky, například tolik oblíbené shopperky. Obdobně negativně funguje také přemíra šperků, ač jde o další z velkých trendů. Doplňky volte střídmé, spíše minimalistické, kabelky střední až menší velikosti, šperky jednoduché a vkusné bez přehršle třpytivých detailů.

Zdroj: iGlanc.cz

Související články