Jak schovat břicho

Při výběru sukně ženy s větším bříškem naráží na výzvy, ale správný střih a styl učiní zázraky. Větší bříško schová jednoduchá pouzdrová sukně nebo sukně střižená do A. „Skvělou volbou jsou také sukně s vysokým pasem, které prodlužují postavu a ’maskují’ bříško,” radí stylistka. Pamatujte, že topy a košile patří vždy zastrčit dovnitř. Co se týče barev, držte se tlumených kousků, které zakryjí nedokonalosti a zeštíhlují. Nemusí to být vždy jen černá. Stejnou službu udělá i tmavě modrá, vínová, šedá nebo lahvově zelená.

TIP STYLISTKY: Volte sukně, které v oblasti bříška nemají výrazné aplikace, mašle, kapsy nebo sklady. To vše přidává na objemu. Pozor také na skládané sukně v pase do gumy. Guma se většinou zařeže a sklady ještě více naberou na objemu. Taková sukně naopak přidá pár kil navíc.

Související články

Větší zadeček a široké boky

Majitelkám většího pozadí bude slušet sukně mírně do A v délce po kolena, dále pak pouzdrové sukně a sukně s vysokým pasem v midi délce. „Dobrou volbou mohou být také asymetrické střihy, které odvádí pozornost od problematických partií a dodávají outfitu šmrnc,” doporuřuje Michaela Tutko. Barvy volte tlumené, stejně jako ženy s větším bříškem. Slušet vám budou rovněž svislé vzory, pruhy volte úzké v tmavších odstínech.

TIP STYLISTKY: Vyhněte se velkým květinovým vzorům a horizontálním pruhům. Zbytečně vám přidají na objemu a zvětší zadeček. Ženám s větším pozadím nelichotí ani sukně s nízkým pasem.

Velká prsa

Mnoho žen po nich touží, ale i ženy s velkým poprsím často řeší stylistické problémy nejrůznějšího druhu. V nešikovně zvolených outfitech mohou majitelky bujných vnad působit mohutně. Správně zvolená sukně dokáže divy, třeba i opticky zeštíhlit ženu s bujným dekoltem. „Základem je odvést pozornost od většího poprsí a dorovnat postavu, to znamená zvýraznit spodní část těla. Sukně je k tomu ideální volbou,” podotýká stylistka. Vybírejte v takovém případě sukně do A, povolené jsou i plisované, skládané i ty s výraznými aplikacemi. Barvy mohou být výrazné, zkrátka takové, co přitáhnou pozornost na spodní část těla.

TIP STYLISTKY: Pokud nepatříte mezi ženy, které mají výšku modelky, hlídejte si délku maxi sukní. Měla by vždy odhalovat kotníky, délka až po zem vás naopak ještě zmenší.

Související články

Michaela Tutko

Osobní stylistka, make-up artistka, hair stylistka a zakladatelka projektu Personal Styling. Patří mezi TOP 20 nejlepších českých stylistů podle ankety Modio. Zkušenosti se stylingem má z Dubaje a také z prestižního studia Image 1st na Oxford Street v Londýně, kde pracovala. Vytvářela make-up modelkám na londýnském Fashion Weeku a pracovala v týmu Olivie Ferrer.

Zdroj: iGlanc.cz, osobní stylistka Michaela Tutko