Nesmrtelná bavlna

Kdo by nemiloval bavlnu? Bavlna vždy byla a bude materiál číslo jedna. Asi nejvíce populární je především pro své pohodlí a nízkou pořizovací cenu. Tato přírodní tkanina je ovšem také velmi univerzální. Umožňuje dokonalou cirkulaci vzduchu, navíc velmi dobře saje tekutiny, proto se hodí se na horkou italskou pláž i do vlhkého Thajska během období dešťů. Obzvláště v létě je dobré svůj šatník vybavit i kvalitním bavlněným spodním prádlem. Vaše intimní partie budou dýchat a vy se budete cítit skvěle.

Malou nevýhodou bavlny je tvorba žmolků. Oblečení může rychle ztratit svou atraktivitu. K tomu dochází primárně nevhodnou péčí o tkaninu. Pamatujte tedy, že sušička není její nejlepší přítel. Pokud nechcete vaše oblíbené šaty o číslo menší, rychle ztratit na novém vzhledu bílého trička, vybírejte vhodné prací prostředky, dejte přednost sušení na čerstvém vzduchu.

Luxusní hedvábí

Možná se vám vybaví ikonický hedvábný šátek od Hermès nebo vyšívaná halenka po babičce. Lehké, vzdušné až sentimentálně působící kousky má na svědomí oblíbené hedvábí. Tento přírodní materiál, typický zejména pro svůj přirozený lesk, má přímo skvělé vlastnosti. V létě nechává pokožku dýchat a v zimě udržuje teplo, takže hedvábné kousky užijete po celý rok. Materiál vytvořený z vláken housenky bource morušového je navíc antibakteriální a moli si na něj rozhodně nepřijdou.

Tip: Na léto jsou ideální košile či kalhoty volnějšího střihu. Hedvábí totiž nemá zcela ideální savé vlastnosti, takže by vám mohlo způsobit módní faux pas v podobě nevzhledných skvrn od potu, které se navíc z této tkaniny velmi špatně odstraňují.

Nadčasový len

Jako jsou ženy, kterým sluší i zdánlivě nevzhledné střihy, tak existují materiály, které vypadají vždy skvěle. A len je jeden z nich. Lněné modely patří k nejstarším a nejpopulárnějším na světě, a není divu. Jde opět o přírodní vlákno s maximální prodyšnost a elegantní lehkostí. A kam ho v létě nosit? Kamkoliv! Ve lněném kompletu zvládnete pracovní schůzku, spontánní romantickou schůzku i kávu s kamarádkou. Přestože lnu sluší typická béžová a celkově světlé odstíny, s výraznějšími barvami v prosluněném období rozhodně nešlápnete vedle. Výhodou je, že lněné kalhoty a košile skvěle padnou také vašim drahým polovičkám, můžete tak být dokonale sladěným párem.

Rada: Trápí vás pomačkané záhyby na lněném oblečení? Postříkejte oděv trochou vody, rukou je vyhlaďte a můžete vyrazit "do akce".

Funkční materiály nejen na sport

Proč si tuto sezónu pořídit šaty či tričko z funkčního materiálu, který je charakteristický spíše pro volnočasové aktivity? Protože nemít koláče v podpaží je vždycky IN. Pokud milujete funkční materiály, vězte, že jejich doba nošení jen na sport, je ta tam. Díky svým skvělým vlastnostem jsou vhodné pro celoroční nošení, ale jejich benefity oceníte zejména v teplém počasí. Střihy jsou dokonale přizpůsobené i hektickému životu ve městě, takže si celodenní komfortní pocit můžete dopřát třeba v kanceláři. Funkční materiály odvádí vlhkost od těla, rychle schnou a jsou příjemné na omak.

Zdroj: iGlanc.cz